Putin souhlasil se zavedením sankcí OSN proti Severní Koreji

Zahraničí
16. 10. 2017 18:24
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin.

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal výnos o zavedení nových sankcí proti Severní Koreji, o nichž koncem loňského roku rozhodla Rada bezpečnosti OSN v reakci na severokorejské jaderné a raketové testy. Sankce zpřísňují dřívější nařízení Rady bezpečnosti z roku 2007.

Sankce postihují jedenáct severokorejských občanů a deset státních firem bezprostředně spojených s jaderným a raketovým programem KLDR. Stanoví rovněž zákaz vývozu některého luxusního zboží do Severní Koreje.

V Moskvě bylo dnes mezitím oznámeno, že bylo obnoveno pravidelné trajektové spojení mezi ruským Vladivostokem a severokorejským přístavem Rason. Podle agentury RIA Novosti byla doprava v srpnu přerušena kvůli zpožděným platbám severokorejské plavební společnosti za využívání vladivostockého přístavu.

Trajektu se využívalo pro přepravu zboží a cestujících, většinou Číňanů. Obnovena byla zatím jen nákladní doprava.

Autor: TASSFoto: ČTK/AP

Další čtení

Ukrajinští vojáci stále ovládají část Pokrovska, ujistil generál Syrskyj

Zahraničí
10. 12. 2025

Při lyžařském neštěstí na jihu Rakouska zahynul 64letý český učitel

Zahraničí
10. 12. 2025
Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce uspořádat na Ukrajině volby. Žádá ale bezpečí pro voliče

Zahraničí
Aktualizováno: 10. 12. 2025 00:10

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV