Rusové nedostali víza, delegace se nedostala do sídla OSN

Zahraničí
13. 10. 2017 16:44
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Kreml obvinil americké úřady, že nevydaly víza delegaci ruského generálního štábu, která se v newyorském sídle OSN měla zúčastnit briefingu. Prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov označil rozhodnutí Spojených států za nepřijatelné.

Podle Alexandra Jemeljanova, mluvčího ruského ministerstva obrany, měla skupina vysokých důstojníků generálního štábu uspořádat v New Yorku briefing společně s čínskými kolegy. Plán se ale neuskutečnil, protože Rusové nedostali americká víza.

"Jako hostitelská země OSN a jejích orgánů mají úřady USA jisté závazky. Situací jsme velmi znepokojeni a považujeme ji za nepřijatelnou," řekl Peskov novinářům.

Americké velvyslanectví v Moskvě v reakci na ruské stížnosti oznámilo, že na cesty oficiálních ruských představitelů do sídla OSN vydává víza v souladu s diplomatickou praxí přednostně. Jednotlivé případy ale odmítlo komentovat.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

V Ženevě budou o mírovém plánu jednat zástupci EU, Británie, USA a Ukrajiny

Zahraničí
23. 11. 2025

Slovenská vláda chce novým zákonem ovládnout další úřad, opozice to kritizuje

Zahraničí
23. 11. 2025

Trump po kritice spojenců připustil, že jeho plán pro Ukrajinu není finální

Zahraničí
22. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV