Spolupráce pokračuje? Putin s Erdoganem potvrdili další schůzku

Zahraničí
20. 7. 2016 18:00
Vlevo Vladmir Putin a Recep Tayyip Erdogan, při návštěvě v Ankaře.
Vlevo Vladmir Putin a Recep Tayyip Erdogan, při návštěvě v Ankaře.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov potvrdil, že začátkem srpna se uskuteční setkání prezidentů Ruska a Turecka Vladmira Putina a Recepa Tayyipa Erdogana. Zároveň uvedl, že přesné místo a čas schůzky se ještě upřesňují.

"Domluvili se (Putin s Erdoganem), že se tato schůzka uskuteční v první srpnové dekádě. Bude to v Ruské federaci, ale město a přesné datum se zatím upřesňují," sdělil Putinův mluvčí.

Peskov v této souvislosti popřel informaci, že by se Putin a Erdogan mohli setkat v ázerbájdžánské metropoli Baku. "Ne, to pravda není. V Baku se uskuteční třístranná schůzka prezidentů Ruska, Ázerbájdžánu a Íránu," poznamenal.

Moskva a Ankara teprve nedávno znovu navázaly styky zpřetrhané po loňském sestřelení ruského letadla u syrsko-turecké hranice. Umožnil to v červnu Erdoganův omluvný dopis. Rusko na něj rychle reagovalo postupným zrušením sankcí na dovoz tureckých potravin a zemědělských produktů i opatření omezujících turistický ruch.

Autor: ČTK , TASSFoto: ČTK , imago stock&people/imago stock&people

Další čtení

Jair Bolsonaro

Brazilský Kongres schválil návrh zákona, který by Bolsonarovi zkrátil vězení

Zahraničí
18. 12. 2025
Jared Isaacman

Americký Senát potvrdil nového šéfa NASA Jareda Isaacmana

Zahraničí
17. 12. 2025

USA a Rusko budou o víkendu jednat v Miami o míru na Ukrajině

Zahraničí
17. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV