Útok hackerů na náš daňový úřad pocházel z Ruska, tvrdí USA

Zahraničí
28. 5. 2015 13:58
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Americký správce daně Internal Revenue Service (IRS) má za to, že podvodníci, kteří z jeho webu ukradli osobní údaje daňových poplatníků, útočili z Ruska. Úřad o krádeži údajů více než 100 tisíc daňových poplatníků informoval v úterý, kdy jeho šéf John Koskinen odmítl sdělit, odkud mohl kybernetický útok vzejít.

IRS se ale podle informovaných zdrojů domnívá, že zloději identity se nacházeli v Rusku. Soudí tak prý na základě počítačových údajů o přístupu k datům.

Správce daně již začal kybernetický útok vyšetřovat. Při útoku útočníci v průběhu asi čtyř měsíců kradli data z internetové aplikace IRS. Záležitostí se zabývají i vyšetřovatelé amerického ministerstva financí a ministerstva vnitřní bezpečnosti, uvedla ve středu americká zpravodajská stanice CNN.

Příští týden se bude kybernetickým útokem zabývat finanční výbor amerického Senátu.

Autor: ČTK , CNN, APFoto: ČTK

Další čtení

Plynovod nad mořem - ilustrační foto

Německý soud uvalil vazbu na Ukrajince kvůli explozi plynovodu Nord Stream

Zahraničí
28. 11. 2025
ilustrační obrázek

Německo obrací: bude tlačit na oslabení zákazu spalovacích motorů v EU

Zahraničí
28. 11. 2025
ilustrační obrázek

USA rozšiřují boj proti pašerákům z Venezuely, chystají akce na souši

Zahraničí
28. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV