Útok v Petrohradu: stopy vedou k Islámskému státu

Zahraničí
6. 4. 2017 06:45
Bohoslužba za petrohradské oběti.
Bohoslužba za petrohradské oběti.

Ruští vyšetřovatelé prověřují informace, že muž podezřelý z teroristického útoku na petrohradské metro prošel výcvikem v jednotkách Islámského státu v Sýrii. Akbaržon Džalilov tam možná pobýval v minulých dvou letech, napsala agentura TASS s odvoláním na své policejní zdroje.

Informace vyšetřovatelů hovoří o tom, že Džalilov odletěl v listopadu 2015 z Petrohradu do Istanbulu, odkud se mohl vydat do Sýrie k jednotkám Islámského státu. Po odletu z Ruska se prý dlouho v této zemi neobjevil. Žádné další informace zatím z vyšetřování nepronikly.

Džalilov je hlavním podezřelým z odpálení sebevražedné nálože v petrohradském metru. Trhavina zabila 14 lidí a pět desítek dalších zranila. Podle informací zdravotníků je stav tří lidí vážný.

Autor: ČTK , TASSFoto: , Dmitri Lovetsky

Další čtení

ilustrační foto

Situace v Pokrovsku je kritická. Rusové ale dobyli jen jedno procento Ukrajiny

Zahraničí
5. 11. 2025
ilustrační foto

V Německu zabil 10 pacientů, aby měl méně práce na noční. Má doživotí

Zahraničí
5. 11. 2025
ilustrační foto

Evropa propojí hlavní města rychlými vlaky. Berlín-Praha-Vídeň za 4 hodiny

Zahraničí
5. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ