S čokinou? Dealeři si vychovávají konzumenty drog odmala

Zahraničí
27. 8. 2013 10:20
Taková drogová zmzlina dokáže ditěti pořádně protočit paneky. A nejen to (ilustrační foto).
Taková drogová zmzlina dokáže ditěti pořádně protočit paneky. A nejen to (ilustrační foto).

V Thajsku se na trhu s narkotiky objevily drogy s čokoládovou a jahodovou příchutí, které mají očividně lákat dětské zákazníky. Aktivisté varují rodiče před nejnovější marketingovou strategií obchodníků s drogami, kteří začali vyrábět metamfetaminy se sladkými příchutěmi lákavými pro děti, napsal list The Nation.

Metamfetaminy jsou nejpopulárnějšími nezákonně prodávanými drogami v Thajsku, přičemž většina jich pochází ze Šanského státu v Barmě, který se nachází u thajských hranic.

V běžné formě mají tyto stimulanty hořkou chuť, což může potenciální mladé zákazníky od užívání těchto drog odradit.

"Zjistili jsme, že výrobci drog se snaží upravovat své produkty, aby vyšli vstříc požadavkům cílových skupin," uvedl Virodž Veračaj, ředitel thajského národního ústavu pro léčbu drogových závislostí.

"Bonbonová příchuť pomůže konzumentům snáze tyto drogy užívat, ale metamfetaminy mohou vážně poškodit jejich nervový systém," dodal.

Autor: DPA, ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Vojáci španělské armády a příslušníci Guardia Civil stojí na stráži, zatímco se migranti vrací do Maroka ze španělské enklávy Ceuta

U Ceuty roste nová bariéra na moři, Španělsko čelí ohlasům na masivní přechod hranice

Zahraničí
1. 8. 2026

Itálie dočasně uzavřela schengenský prostor pro Španělsko, uvedlo ministerstvo

Zahraničí
1. 8. 2026

Podle Madridu se dnes téměř všichni z 50 000 migrantů z Ceuty vrátili do Maroka

Zahraničí
31. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ