S ovzduším má problém šest zemí. Česko se vymluvilo

Zahraničí
17. 5. 2018 13:03
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Evropská komise (EK) pošle před Soudní dvůr Evropské unie šest zemí, které nesplnily požadované limity kvality ovzduší. Jde o Německo, Francii, Británii, Itálii, Maďarsko a Rumunsko. Komise to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě. V lednu komise informovala, že na ochraně čistého ovzduší musí bezodkladně zapracovat i Česká republika, ta ale  navrhla uspokojivá opatření podobně jako Slovensko a Španělsko.

Krok Evropské komise se týká nedodržování cílů představených v letech 2005 a 2010. Situací v Německu, Francii a Británii se bude soudní dvůr EU zabývat kvůli porušování limitů na obsah oxidu dusičitého, zatímco v případě Itálie, Maďarska a Rumunska je problém v koncentraci polétavého prachu.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/imago stock&people/Jochen Tack

Další čtení

ilustrační foto, Grosses Wiesbachhorn

Český horolezec zahynul po pádu v rakouských Alpách

Zahraničí
23. 6. 2026

Vlaky po celém Německu stojí kvůli poruše rádiového spojení, uvádějí média

Zahraničí
23. 6. 2026
John Thune, senátor USA, Republikánská strana

Senát USA podpořil rezoluci o ukončení války s Íránem, Trumpovi navzdory

Zahraničí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ