Slovenský poslanec považuje velikonoční pomlázky za "blbost"

Zahraničí
31. 3. 2013 16:01
Šlehání pomlázkou považuje za blbost (ilustrační foto).
Šlehání pomlázkou považuje za blbost (ilustrační foto).

Obvyklé velikonoční radovánky - šlehání pomlázkou a polévání vodou - neuznává slovenský poslanec za opoziční stranu Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Branislav Škripek. Jak píší slovenské weby, jsou to podle něj "blbosti".

"Zcela cíleně tyto zvyky vynechávám. To proto, že jsem ve svém životě přijal přesvědčení o smrti a zmrtvýchvstání, a tyhle slovanské symboly, to není moje víra, přesvědčení," řekl podle portálu Aktualne.sk.

Branislav Škripek.Zatímco pro křesťany je Velká noc především vzpomínkou na Ježíše Krista a jeho zmrtvýchvstání, pohané slavili příchod jara.

Škripkovi se nelíbí, jak slovanské svátky utrpěly na kráse poléváním a bitím žen, což považuje za urážení něžného pohlaví.

"Pohanští Slované to slavili jako svátek životodárnosti především mladých žen. Nechápu, z jakého důvodu ti muži šlehají i staré ženy, několikanásobné matky, babky, pětileté až dvanáctileté holčičky. To patřilo děvčatům a mládencům. Tak nechápu, jaké blbosti se z toho udělaly," prohlásil poslanec.

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda, www.branislavskripek.sk

Další čtení

Zelenskyj po korupčním skandálu oznámil změny v energetickém sektoru Ukrajiny

Zahraničí
15. 11. 2025

Ničivý nálet zničil v listopadu 1940 většinu britského města Coventry

Zahraničí
15. 11. 2025

Exploze zabavených výbušnin zabila na indické policejní stanici sedm lidí

Zahraničí
15. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ