Stovky uprchlíků násilně pronikly do Ceuty

Zahraničí
17. 2. 2017 11:45
Jde o další z řady pokusů běženců dostat se do EU přes španělská území.
Jde o další z řady pokusů běženců dostat se do EU přes španělská území.

Stovky migrantů časně ráno násilně pronikly z Maroka do španělské severoafrické enklávy Ceuta. Informovala o tom civilní garda a záchranáři, podle nichž někteří lidé utrpěli zranění.

Od prosince jde o další z řady pokusů migrantů převážně ze subsaharské Afriky dostat se do Evropské unie přes španělská území na severu Afriky. Kromě Ceuty se toho snaží dosáhnout i přes další španělskou enklávu Melilla, což se minulý týden v pondělí podařilo 18 lidem.

"Civilní garda v Ceutě odhaduje, že se do města možná podařilo proniknout pěti stovkám osob," uvedla na Twitteru ceutská záchranná služba. Civilní garda následně potvrdila, že proniknout se podařilo "několika stovkám" běženců a že blíže neurčený počet lidí utrpěl zranění, a to včetně příslušníků pořádkových sil.

Obě enklávy se nacházejí na severoafrickém pobřeží Středozemního moře a jsou obklopené marockým územím. Před migranty je mají chránit šest až sedm metrů vysoké a v některých místech až třířadé ploty s ostnatým nebo žiletkovým plotem.

Autor: ČTK Foto: ČTK , AP/Fernando Garcia

Další čtení

ilustrační obrázek

Půl milionu padlých? Co skrývají ruské hřbitovy o skutečných ztrátách

Zahraničí
30. 4. 2026
ilustrační obrázek

Berlínský soud zkrotil ministra: nesmí nazývat knihkupce politickými extremisty

Zahraničí
30. 4. 2026

Svoboda médií ve světě je nejnižší za 25 let, uvedli Reportéři bez hranic

Zahraničí
30. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ