Trump zavolá Putinovi. Budou hovořit o Sýrii a Asadovi

Zahraničí
2. 5. 2017 06:21
Donald Trump.
Donald Trump.

Americký prezident Donald Trump má v úterním programu naplánovaný telefonický rozhovor se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Telefonát se má podle Bílého domu uskutečnit půlhodinu po poledni místního času (18:30 SELČ).

Oba prezidenti nejspíše budou hovořit o válce v Sýrii, kde Moskva podporuje režim Bašára Asada, zatímco Spojené státy stojí za povstalci, kteří se Asada snaží svrhnout.

V ruském tisku se nedávno objevila zpráva, že první osobní schůzka Trumpa a Putina by se mohla uskutečnit už koncem května, nikoli až na červnovém zasedání skupiny G20 v Hamburku. Kreml ovšem tuto zprávu popřel.

Trump se má od 25. do 27. května v Bruselu zúčastnit nejprve summitu NATO, a pak v italské Taormině summitu skupiny G7.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Carolyn Kaster

Další čtení

ilustrační foto

Kuriózní nehoda. Kvůli vysypanému čaji se v Japonsku srazilo přes deset aut

Zahraničí
5. 1. 2026
ilustrační foto

Krádež století: Lupiči si v Německu odnesli možná přes 100 milionů eur

Zahraničí
5. 1. 2026
ilustrační foto

Japonský řetězec restaurací zaplatil za jediného tuňáka 67 milionů

Zahraničí
5. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV