V Německu tekla jedovatá látka z nákladního vlaku jedoucího do ČR

Zahraničí
6. 9. 2014 13:21
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Jedovatá tekutina vytékala v sobotu ráno na hlavním nádraží v německém Magdeburku z nákladního vlaku směřujícího do Česka. Nádraží bylo poté evakuováno a zcela uzavřeno. Nikdo nebyl zraněn.

Železniční doprava byla zajištěna odklonem jinými cestami. V průběhu dopoledne byl provoz na tomto nádraží částečně obnoven.

Trhlinu na cisterně nákladního vlaku směřujícího z Duisburgu v německém Porúří do České republiky objevili v Magdeburku kolem půl deváté ráno.

Vytékající tekutinou byl metylbutyléter, který se používá do automobilových paliv.
Pokud by se této jedovaté látky někdo nadýchal, mohla by u něj vyvolat nevolnost a zvracení.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační obrázek

Ambiciózní cíle Bundeswehru v ohrožení. Bude muset Německo oživit povinné odvody?

Zahraničí
27. 6. 2026
Polsko, Poznaň – památník obětem dělnických protestů z června 1956

Poznaň 1956: Den, kdy dělníci povstali proti komunistickému režimu

Zahraničí
27. 6. 2026

USA oznámily nové údery na Írán v odvetě za útok na obchodní loď

Zahraničí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ