Vězni uprchli z věznice u Paříže ve stylu Tour de France

Zahraničí
24. 6. 2013 21:05
Vězni k útěku použili kolo (ilustrační foto).
Vězni k útěku použili kolo (ilustrační foto).

Jízdní kola zvolili dva vězni jako nástroj útěku z věznice Meaux-Chauconin blízko Paříže. Uprchli na kolech. "Jak originální," ocenil pařížský tisk; první zprávy dokonce hovořily o cestě na svobodu za pomoci kajaku či kanoe.

Vedení věznice se sice zdrželo oficiálního vyjádření, ale podle zdrojů z justice a odborů byli oba vězni blízko odpykání svých trestů, a tak měli povolené i aktivity mimo věznici v rámci příprav na návrat do společnosti. "Odjeli v 8.30 a před polednem chyběli při nástupu. Vzdálili se bez upozornění, což se považuje za útěk," objasnil Gérald Ferjul z odborového svazu pracovníků v justici.

Shodou okolností se během dopoledního sportování vězňů dozorci nacházeli na odborářské demonstraci před místní prefekturou, aby protestovali proti podmínkám bezpečnosti práce ve věznicích, konkrétně proti zákazu systematických prohlídek vězňů s vysvlékáním donaha.'

Předchozí pozoruhodný útěk z francouzské věznice měl na svědomí známý lupič Redoine Faïd, který si v půli dubna prorazil cestu na svobodu přes několik vězeňských vrat za pomoci trhaviny. Dopaden byl koncem května.

Další čtení

Heinrich Himmler na Pražském hradě (7. 6. 1942)

Němec zjistil ze staré fotky, že je vnukem Heinricha Himmlera. Byl v šoku

Zahraničí
21. 10. 2025
Louvre

I když najdou lupiče, ukradené šperky z Louvre asi skončí rozřezané

Zahraničí
21. 10. 2025
ilustrační foto

Evropa už je ve válce. Polsko zadrželo osm sabotérů. Asi najatých Ruskem

Zahraničí
21. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ