Obyvatelka SAE chce jako první v zemi změnit pohlaví

Zdraví
21. 9. 2016 11:33
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Devětadvacetiletá obyvatelka Spojených arabských emirátů se chce stát vůbec první ženou, která v emirátech podstoupí operaci změny pohlaví. V zemi začal v září platit zákon, který podobný zákrok považuje za legální. Uvedená žena v návaznosti na to požádala soud, zda může operaci podstoupit. Soudní jednání se uskuteční 28. září.

Advokát Alí Mansúrí řekl, že jeho klientka vždy silně cítila, že se neidentifikuje s tím, že je žena. "Už když jí byly tři roky, cítila se být mužem. Intenzivně toužila mít mužské tělo, být přijata ostatními jako muž a stát se mužem," citoval jej list Gulf News. Kvůli pocitům, že nepatří do svého těla, začala tato žena podle Mansúrího trpět úzkostmi a depresemi. Operaci změny pohlaví doporučila ženě lékařská komise.

Nový zákon umožňuje změnu pohlaví ze zdravotních důvodů. "Chirurgický zákrok je povolen, jestliže je součástí léčby poruchy pohlavní identity u transgenderových osob a doporučila jej lékařská komise," uvádí se v zákoně.

Autor: ČTK Foto: ČTK , PA/DARRYL DYCK

Další čtení

ilustrační foto

Nadstandardy ve zdravotnictví nebudou. Poslanci se bojí zpoplatnění péče

Zdraví
23. 4. 2025
ilustrační foto

Půlka cyklistů, co loni zemřeli, neměla helmu. Není povinná, ale policie varuje

Zdraví
22. 4. 2025

Plastických operací přibývá hlavně mezi ženami 40 plus, říká expert

Zdraví
18. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ