V mletém mase z Polska našli salmonelu

Zdraví
9. 5. 2016 14:57
Obchodní řetězec Lidl prodával vepřové mleté maso, které bylo kontaminováno salmonelou.
Obchodní řetězec Lidl prodával vepřové mleté maso, které bylo kontaminováno salmonelou.

Obchodní řetězec Lidl prodával vepřové mleté maso, které bylo kontaminováno salmonelou. Zjistila to Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). V tržní síti už ale výrobek není. Maso bylo původem z Polska, uvedla SZPI v tiskové zprávě.

Inspekce zjistila kontaminaci masa salmonelou u potraviny Čerstvá porce - Vepřové mleté maso 100% v půlkilovém balení 500g. Výrobcem byla polská společnost Hamburger Pini Sp. z o.o.
Potravina byla v distribuční síti společnosti Lidl Česká republika v.o.s. Její trvanlivost byla do konce dubna a v tržní síti se už nenachází.

"Inspekce nicméně důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří mohou mít uvedenou šarži potraviny ve zmraženém stavu doma, aby ji nekonzumovali," uvedla mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Bakterie způsobují onemocnění zvané salmonelóza, které se projevuje střevními potížemi, průjmy a zvracením. Nebezpečné je pro starší lidi a děti, které se hůře vyrovnávají s rychlou ztrátou tekutin.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Infarktu se dá v 80 procentech předejít. Ušetříme zdraví a stát miliardy

Zdraví
22. 1. 2026
ilustrační foto

Chřipka je na ústupu, ale stále hrozí a bude dál zabíjet. Kýchejte ohleduplně

Zdraví
Aktualizováno: 19. 1. 2026 18:12

„Musím se všem zavděčit“. Ženská past, ze které se těžko utíká

Zdraví
16. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ