Ukrajinci zasáhli přístav a poškodili Rusům dvě lodě. Přístav hoří

Zahraničí
22. 12. 2025 09:20
ilustrační foto
ilustrační foto

Ukrajinský dronový útok v noci na pondělí poškodil dvě plavidla a dvě kotviště v přístavu v ruském Krasnodarském kraji. Uvedl to tamní krizový štáb, podle kterého v přístavu vypuklo několik požárů, které se snaží zlikvidovat hasiči.

Ruské ministerstvo obrany mezitím oznámilo, že protivzdušná obrana v noci zachytila a zničila 41 ukrajinských bezpilotních strojů. Ukrajinské letectvo dosud bilanci nočních ruských útoků nezveřejnilo, informovalo ale o dronech mimo jiné v Oděské, Žytomyrské, Kyjevské či Doněcké oblasti.

Nespecifikovaný počet ukrajinských bezpilotních letounů podle úřadů poškodil část přístavu v obci Volna v Těmrjukském okrese této oblasti na jihozápadě Ruska. V přístavu se na zasažených místech rozhořely požáry, jejichž rozsah je mezi 1000 a 1500 čtverečními metry.

Není bezprostředně jasné, o jaká plavidla se jednalo a jaký je stupeň jejich poškození. Podle úřadů nebyl zraněn žádný člen posádky ani personál na břehu. "Všichni na palubě plavidel byli evakuováni," sdělily úřady.

Ruské ministerstvo obrany na síti Telegram informovalo o likvidaci 41 ukrajinských dronů, mimo jiné nad Krasnodarským krajem, Černým mořem či Brjanskou oblastí. Případné škody či oběti hlášení Moskvy nezmiňuje.

Ukrajina se již čtvrtým rokem brání rozsáhlé ruské vojenské agresi. Součástí bojů jsou vzdušné útoky, které podnikají obě země. Ukrajinské údery se zaměřují zejména na ruské vojenské objekty a na energetická a průmyslová zařízení. Kyjev uvádí, že tak chce omezit bojeschopnost Moskvy a oslabit její možnosti financovat válku penězi z prodeje ropy a plynu.

Při nedávných útocích například Ukrajina podle informací z tajné služby SBU zasáhla ropný tanker z takzvané ruské stínové flotily či ruskou ponorku.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Pexels

Další čtení

ilustrační foto

Bombový útok v nočním klubu v Peru zranil 33 lidí, včetně nezletilých

Zahraničí
7. 3. 2026

Tornádo v americkém státě Michigan za sebou zanechalo tři mrtvé

Zahraničí
7. 3. 2026

Ve válce podle íránského velvyslance při OSN zahynulo na 1332 Íránců

Zahraničí
6. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ