Vlaky německých drah Deutsche Bahn (DB) po celém Německu se zastavily kvůli poruše digitálního rádiového spojení, uvedl dnes večer podle agentury DPA mluvčí společnosti. Soupravy s cestujícími zůstávají na nádražích. Další německá média informují o celkovém zastavení železniční dopravy v zemi.
Podle mluvčího DB porucha zasáhla digitální železniční rádiový systém GSM-R. "Naši technici intenzivně pracují na odstranění poruchy," uvedl mluvčí, aniž by zmínil možné příčiny poruchy.
Již dříve o poruše rádiového spojení informovalo několik regionálních dopravců, uvedl deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) s tím, že porucha spojení se týká všech vlaků na všech tratích.










