Jak efektivně učit děti angličtinu a proč je dobré učení spojit s pohybem? Odpovídala Tereza Dědková

Chat je uzavřený18.03.2019 16:30

Tereza Dědková.

Jak efektivně učit děti od malička anglický jazyk a proč je dobré učení spojit s pohybem? Co všechno se děti dokážou naučit ve věku 2 až 9 let? Dokážou se soustředit? Jaký je rozdíl mezi jógou pro děti a jógou pro dospělé? Proč vznikl projekt Little Bubbles a jaké má výsledky? Proč se zajímat o mindfulness? Na to a další otázky ohledně vzdělávání dětí ve spojení s pohybem a příběhem bude odpovídat Tereza Dědková, zakladatelka projektu Little Bubbles (https://www.littlebubbles.cz/). Host odpovídá v pondělí 18. března od 16.30.

Tereza Dědková založila a společně s manželem vede projekt Little Bubbles - dětskou jógu s angličtinou®, který se zabývá spojením pohybu, výuky angličtiny a mindfulness pro děti. Zahraniční výuka ji inspirovala k vytvoření speciálního a propracovaného systému výuky pro děti. Vede lekce Bublinek v Praze, je autorkou připravované knihy o propojení jógy a angličtiny v příběhu. Stará se o metodiku, školí nové lektory a pořádá semináře na tyto témata pro veřejnost. Je také maminkou devítiměsíční Aničky.

Chat

 • MORTAR

  Jak efektivně učit děti od malička anglický jazyk a proč je dobré učení spojit s pohybem?

 • Host chatu

  Dobrý den, v první řadě je potřeba, aby děti učení bavilo a nebyly do něj nuceny. My učení se jazyka spojujeme s pohybem proto, protože si děti vůbec neuvědomují, že tím, jak prožívají příběh, se učí anglicky a ještě k tomu zapojují zdravý a vědomý pohyb. Probíhá to tak, že každá hodina je spojená s příběhem, který provázejí naše vlastní originální postavičky. K nim jsme vytvořili anglické básničky, které jsou chytlavé a krásně se propojují s pohybem. Děti si tak nevytváří blok z mluvení a jazyk je baví! Lekce jsou promyšlené a poskládané tak, že působí velice přirozeně a nenásilně. A to je náš cíl.

 • InnerS

  Co je mindfulness?

 • Host chatu

  Dobrý den, žijeme v době, kdy všechno plyne rychle a stíhat tempo našeho světa může být náročné pro nás i pro naše děti. Pomoci nám mohou techniky mindfulness. Mindfulness (do češtiny se překládá jako všímavost nebo bdělá pozornost) pomáhá dětem i dospělým lépe se soustředit na to, co právě děláme, co se děje okolo nás nebo v nás. Je výborným pomocníkem, když se chceme uklidnit, snadněji usnout, zmírnit vztek, hněv i strach, vyznat se v našich emocích a „skamarádit“ se s nimi. Pomáhá nám lépe rozumět sobě samým a tím si budovat lepší vztahy ke svému okolí. Zkuste třeba „Pět prstů vděčnosti“– za každý prst řeknete jednu věc, za kterou jste vděčný. Doporučuji třeba, když vás něco štve nebo nemáte zrovna svůj den. Děti mají tuto techniku moc rády.

 • dayd

  Kdy vyjde Vaše připravovaná knihy o propojení jógy a angličtiny v příběhu?

 • Host chatu

  Dobrý den, v září 2019 u nakladatelství Albatros. Zrovna s Karolinou Shipstead, báječnou ilustrátorkou, dokončujeme a už se nemůžeme dočkat, až knížka poletí k dětem. Prozradím, že se vydáme do vesmíru a na cestě budou děti nejen cvičit jógu, ale také procvičovat angličtinu díky originálním a lehce zapamatovatelným básničkám, které celou knížkou provází.

 • MORTAR

  Proč ten název - lekce Bublinek?

 • Host chatu

  Dobrý den, hledali jsme zvíře, které bychom si dali do loga. A opiček, berušek, kočiček atd. je až až . Tak jsem zvolili chobotnici, protože má spoustu chapadel, stejně jako našich aktivit, které s dětmi podnikáme. A chobotnice vypouští z pusy bubliny – vlastně mluví, třeba anglicky. A protože se zajímáme o smysluplné aktivity pro malé děti, vznikl název: Little Bubbles, což v překladu znamená „malé bublinky“.

 • Irena Koutná

  Dobrý den, sama cvičím jógu, ale nedovedla jsem si představit, že můj čtyřletý syn u cvičení vydrží a bude ho bavit. Jak to děláte, že umíte děti tak zaujmout? Narazila jsem na vaše cvičení spojené s angličtinou v rámci doprovodného programu festivalu mini a byla jsem našená. Syn se zapojoval od začátku a dodnes ukazuje pejska, jak zvedá nohu a opakuje to vaše zdravení. Díky, zdravím, Irena Koutná a Matyáš

 • Host chatu

  Milá paní Koutná a Matyášku, moc vás oba zdravím a mám velkou radost! Myslím, že je potřeba se naladit na vlnu dětí. Být sám sebou, být upřímný, být opravdový. A pak už to jde samo. Respektovat potřeby dětí a nenutit je do něčeho, co dělat nechtějí. Najít dítě sám v sobě a zahodit mnohdy ustaraného dospělého. Důležité je zapojit co nejvíce „srandiček“ a věřit tomu, co dětem předávám. Mějte se krásně a těším se zase někdy na viděnou

 • Michaela

  Dobrý den Terezo
  mé obě děti již Vaše kurzy navštěvují druhým rokem, už nyní se nemohou dočkat příměstských táborů. Jsou přímo nadšeni. Já Vás vždy vidím usměvavou, pozitivní a takto působíte i na naše děti, které Vás a Vaše bublinky přímo zbožňují.
  Již dávno jsem se Vás chtěla zeptat - jak to děláte, jak dobíjíte baterky.

  děkuji za odpověď a moc Vám držím palce.

 • Host chatu

  Milá Míšo, zdravím vás i Jonyho s Alenkou. Díky za milou zprávu. Baterky mi dobíjí má dcera Anička a taky příroda, přátelé, rodina a smích. Myslím, že je důležité umět si udělat čas také sám na sebe, takže když hlídá manžel nebo babička, jdu si zacvičit jógu, do sauny nebo zaběhat. Snažím se užívat si maličkostí a nepřipouštět si tolik stresu a negativních myšlenek.

 • Andrea

  Dobrý den
  ráda bych se Vás zeptala, od kolika let můžeme navštěvovat Vaše kurzy.
  Líbí se mi ten nápad, ale nejsem si jistá, zdali to má dcera zvládne.
  Přeci jen je na mě tak nějak asi víc fixovaná než je zdrávo, což si uvědomuji.

  Děkuji za odpověď

 • Host chatu

  Dobrý den, Andreo, naprosto chápu. Každé dítě je jiné a pro děti, které se ještě necítí zůstávat samotné ve skupině, jsme otevřeli kurzy mini Bubbles. Bereme Bublinky od 2 do 4 let a cvičení probíhá společně s rodiči. Není tedy nutné dcerku nutit být bez vás. Naopak si cvičení užijete společně. Až se bude cítit, může plynule přejít do Little Bubbles, k dětem od 3 do 6 let, kde jsou lekce již bez rodičů. Ještě máme volné místo na Praze 6 v Cordeu, a to ve čtvrtek dopoledne. Mrkněte na webovky pro další informace, těšíme se na vás.

 • Lenka

  Dobrý den, kde všude lekce děláte?

 • Host chatu

  Dobrý den, Lenko, působíme na Praze 4 v Bráníku, na Praze 6 na Břevnově a ve Vokovicích, na Praze 8 na Palmovce, na Praze 7 na Letné a dále ve školkách a dětských skupinách po celé Praze. Od června 2019 otevíráme nové, vlastní prostory na Praze 9, to se moc těšíme.

 • Dana

  Dobrý den. Co je to za speciální systém výuky? Díky, D

 • Host chatu

  Dobrý den, Dano. Ano, Bublinky využívají vlastní, speciální systém výuky. Jako první spojujeme pohyb s učením se jazyka. Jóga pro děti je nesoutěžní cvičení, které probíhá formou her a cviky nejčastěji napodobují zvířata a věci kolem nás. Při učení se angličtiny se inspirujeme metodou TPR (Total Physical Response). Tato metoda napodobuje přirozený proces učení, který probíhá při osvojování si mateřského jazyka u miminek. Více o tomto jedinečném systému vzdělávání si přečtete na našich stránkách v sekci Blog.

 • Sylvie V.

  Dobrý den,

  myslím, že je to skvělý nápad a ráda bych syna (4 roky)
  s dcerou (6 let) přihlásila. Bydlíme za Prahou a v týdnu za vámi bohužel nezvládneme dojet. Děláte třeba nějaké letní akce?

  Děkuji za zprávu,

  Sylvie

 • Host chatu

  Milá Sylvie, děkujeme! Ano, po celé léto pořádáme příměstské tábory pro děti od 3 do 10 let. Na výběr je z několika témat například: Vesmírná odysea, Putování se zvířaty, Cesta kolem světa nebo Škola čar a kouzel. Každý den je ve znamení jógy, angličtiny, her, originálního tvoření a také zdravého stravování. Podnikáme nejrůznější výlety a trávíme co nejvíce času venku, a to v klidných a bezpečných částech Prahy. Tábory jsou od 8.30 do 17 hodin, od pondělí do pátku. Budeme se moc těšit!

 • anonym

  tak to nevím, vždyť se na joze pořád sedí, ne? možná dýchá a vydávají se takové divné bláznivé zvuky. To je jako vhodné pro děti?
  Můj syn Paul se tomu bude tak akorát smát?

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji za tento dotaz – s tímto názorem se setkáváme docela často. Nejlepší bude, když přijdete s Paulem na ukázkovou lekci. Jsem přesvědčena, že názor změníte. Jóga pro děti je v první řadě zábava. Děti nejsou dlouho v sedě ani v jiné pozici, naopak. Dynamicky střídáme aktivity, děti se „vybijí“ i zklidní . Dechová cvičení zapojujeme také, ale opět formou hry, například foukáme do papírových lodiček nebo do plamínku svíčky.

 • Ida

  jsem z Vašeho projektu absolutně nadšena, já ano, své nadšení přenáším i na dceru, kterou jsem přihlásila na první příměstský tábor.
  Ale co když se jí tam nebude líbit, co když bude plakat, co když na ní některé z dětí bude ošklivé, jak potom řešíte takové situace prosím?

  Omlouvám se, ale ráda bych toto věděla, děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, děkujeme, to rádi slyšíme. V Bublinkách nám velmi záleží na individuálním přístupu a chceme se vědomě věnovat všem dětem, aby se s námi cítily v bezpečí a rodiče věděli, že se na nás mohou spolehnout. Proto od prvního okamžiku v kurzu nebo na táborech stmelujeme kolektiv, dáváme si záležet na respektu, ohleduplnosti a komunikaci. Tábory nám za tu dobu prošlo přes 300 dětí a stalo se nám jednou, že chlapeček nechtěl pokračovat na táboře a chtěl být doma s maminkou. Samozřejmě i tuto situaci jsme vyřešili a chlapeček dneska chodí do kurzů a na tábor se letos těší.

 • Tereza

  Dobrý den,

  Před časem jsem registrovala, že by bublinky měli mít své vlastní prostory?

 • Host chatu

  Dobrý den, Terezo. Ano, chystáme otevřít náš vlastní bublinkový prostor, kde najdete cvičení pro děti i rodiče, semináře, workshopy, parádní dětský koutek i místo, kde si můžete dát výbornou kávu a snídani. Jinak naše stávající partnerská centra zůstávají. Připravujeme také e-shop a další projekty, na které se neuvěřitelně těšíme!

Foto: archiv

Autor: - red -




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >




Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.