Jak financovat nákup ojetého vozu? Odpovídala Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto

Chat je uzavřený06.06.2016 13:00

Karolína Topolová.

Zajímá vás, jak často mění Češi automobily a podle jakých faktorů se při výběru rozhodují? Jak lze financovat nákup ojetého automobilu, na co si dát pozor při koupi vozidla v zahraničí a v čem brázdí silnice české matky? Ptejte se Karolíny Topolové, generální ředitelky AAA Auto, v pondělí 6. června od 13.00.

Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto International a předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace, je jedinou ženou v čele velké společnosti obchodující s automobily ve střední Evropě - AAA Auto ročně prodá přes šedesát tři tisíc automobilů. Ve společnosti, kterou řídí, pracuje 2300 zaměstnanců.

Chat

 • TomasT

  Dobry den, pani reditelko, chtel bych se zeptat, jestli v AAA AUTO prodavate i elektromobily?

 • Host chatu

  Dobrý den, elektromobilům se u nás obecně zatím příliš nedaří. V loňském roce se v celé České republice prodalo pouhých 268 vozidel. Vyhledávanější jsou vozy s alternativním pohonem, tedy hybridní, LPG a CNG, kterých i v naší nabídce najdete poměrně dost.

 • Martina

  Zdravim, jaký máte vy sama auto a proč?

 • Host chatu

  Dobrý den, v současné době jezdím zánovním BMW X5. Asi jako každá žena - aktivní řidička, i já jsem první řidičské zkušenosti získávala v menších vozech typu hatchback. Posledních několik let vyhledávám velká a pohodlná SUV, která dávají mě a mé rodině větší jistotu bezpečí a mají také objemnější úložný prostor. SUV jsou vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak i pro starší členy rodiny, kterým se pohodlně vystupuje a nastupuje - to jsem velmi ocenila i já v době těhotenství. A proč zánovní? Svá první dvě auta jsem si kupovala v úplné naivitě nová, ale když jsem si spočítala, jak rychle ta auta ztratila svoji hodnotu, rozhodla jsem se příště raději pro ojetý automobil a ušetřené peníze investovala do dovolené.

 • Simon Láska

  Dobrý den paní řiditelko, můžete mi vysvětlit, proč bych si měl koupit auto od vás radši než nový auto?

 • Host chatu

  Dobrý den, nové auto ztrácí svoji hodnotu až o 40 % již po opuštění autosalonu, chytrý zákazník si tak rychle spočítá, že ušetřené peníze může investovat například do lepšího modelu než jaký by si koupil jako nový. Naší výhodou je, že máme vozy dostupné ihned a můžete si vybírat na jednom místě z mnoha značek a modelů. Prodáváme vozy různého stáří a počtu najetých kilometrů. Velké oblibě se těší tzv. půlroční vozy, které jsou do půl roku staré a mají najeto v průměru 9 000 km. Tyto vozy mají navíc ještě záruku od výrobce jako vozy nové. Jejich cena je ale nesrovnatelně nižší.

 • Honza K.

  Dobrý den, blíží se léto a mně by zajímalo, jestli si občas pujčíte nějaké letní auto z nabídky (třeba kabriolet)

 • Host chatu

  Hezké odpoledne, kabriolety sice nepatří k nejprodávanějším typům automobilů v našich sítích prodejen, ale jsou velmi důležitou součástí naší nabídky, kvůli které se k nám vrací mnoho zákazníků, zejména v letních měsících. Dokud jsem neměla děti, využívala jsem ráda s manželem každé příležitosti, kdy jsme mohli vyjet na víkend se zajímavým modelem vozu. Teď jsem praktičtější a na výlet už bohužel nemůžu jet díky malé jen s kabelkou a šátkem přes hlavu:-)

 • Karel

  Dobr den, zaujala mne otázka od Tomase T. jak je to vůbec s laternativními pohonnými hmotami v ČR vs. Evropa, příapdně USA. My Češi asi nejsme moc "eko", co myslíte? Díky Karel

 • Host chatu

  Dobrý den, podle dostupných statistik prodeje automobilů s alternativním pohonem v rámci EU meziročně vzrostly o třetinu. Ve stejném období se v rámci ČR prodalo celkem 86 hybridů a elektromobilů. My sami elektromobilitu aktivně podporujeme, například umisťováním dobíjecích stanic v rámci našich areálů. Naši zákazníci ovšem upřednostňují tradiční pohonné hmoty, tedy benzín a naftu, a až poté přicházejí na řadu alternativní pohony - CNG, LPG, hybridní pohon.

 • Jarda_P

  Pořád se vyplatí koupit si auto v zahraničí, nebo už je lepší koupit si auto tady?

 • Host chatu

  Doba, kdy bylo výhodné nechat si dovézt automobil ze zahraničí, je již pryč. Svědčí o tom i změna trendu, kdy se neustále zvyšuje poptávka po českých ojetinách ze zahraničí. Velký vliv na celou situaci má nedostatek ojetin z krize v letech 2008 a 2009. Bohužel u vozů ze zahraničí se stále zvyšuje podíl podvodů. Velmi oblíbené je stáčení tachometru hned po přejetí hranic, kdy STK zaeviduje hodnotu na tachometru v době dovezení vozu a je pak prakticky nezjistitelná skutečná hodnota nájezdu. Díky povodním, které sužují Evropu několik posledních dní, lze očekávat, že se zvětší i podíl automobilů postižených právě povodněmi. Nejen kvůli těmto rizikům ani u nás v AAA AUTO vozy ze zahraničí většinou nevykupujeme a dáváme přednost kvalitním českým ojetinám. Pokud se rozhodnete pro koupi ojetého vozu, je vždy lepší obrátit se na léty prověřeného prodejce, který za své vozy ručí a v případě jakéhokoliv problému se tak máte na koho obrátit.

 • Michal

  Jaý nabízíte možnosti financování vozu? A jaký jsou podmínky napr pro uver.

 • Host chatu

  Dobrý den, možností financování je v AAA AUTO hned několik. Vůz si u nás můžete pořídit v hotovosti nebo na splátky s až nulovou akontací. Můžete využít i nákupu vozu na protiúčet. Spolupracujeme se čtyřmi největšími finančními společnostmi na trhu, aby si zákazník mohl vždy vybrat tu nejlepší nabídku. Pod naší značkou Mototechna jsme navíc nedávno zvedly na trh unikátní úvěr Bumerang s garantovanou odkupní cenou automobilu. Jde o produkt přímo konkurující operativnímu leasingu, kdy hned na začátku víte, za jakou cenu od vás vůz vykoupíme po skončení smluvního období.

 • Richard_Richard

  kolik aut průměrně odmítnete vykoupit?

 • Host chatu

  Naši specialisté prověří několik tisíc aut denně. V průměru odmítáme 65 až 70% vozů, které nám jsou nabídnuty k výkupu, a to zejména kvůli špatnému technickému stavu či podezření z nekalé činnosti, jakými jsou vozy v exekuci či se stočeným tachometrem. Například za rok 2015 jsme takto odmítli přes 200 000 aut, která neodpovídala našim standardům.

 • Helena

  Dobrý den, je možné pořídit u Vás nějaký ojetý hybridní vůz?

 • Host chatu

  Dobrý den, samozřejmě:-) V současnosti nabízíme například vozy Lexus GS 300 h, Toyota Yaris 1.5 VVT-i HSD nebo Honda CR-Z 1.5 IMA. Pokud máte o nějaký hybridní vůz zájem, kontaktujte naše operátory na bezplatné lince 800 110 800, kteří Vám ochotně poradí s výběrem nebo třeba rovnou domluví schůzku na pobočce.

 • Ivoš

  Hezký den, prodáváte auta s dálniční známkou?

 • Host chatu

  Dobrý den, u velkého množství vozů z naší nabídky jsou vozy prodávané i s dálniční známkou.

 • Luboš

  Co říkáte na aféry automobilek po celém světě? jsou znát i na vašich prodejích?

 • Host chatu

  Hezké odpoledne, pokud se bavíme o problémech s airbagy či emisních skandálech, tak to koncové zákazníky neovlivnilo a dle dosavadního vývoje ani nepředpokládám, že by to mělo vliv. Jako mnohem vážnější vidím problém s odstraňováním filtru pevných částic, který se nám množí u vozů nám nabízených na výkupu. Tyto vozy primárně nevykupujeme.

 • Dan

  Co musí splňovat auto, který ve finále vykoupíte?

 • Host chatu

  U každého vozu, který nám je nabídnut k prodeji na výkupu prověřujeme 107 technických parametrů a provádíme dostatečně dlouhou testovací jízdu, abychom odhalili veškeré vážné defekty. Všechny vozy prověřujeme zároveň v dostupných registrech, abychom si ověřili stav tachometru, skutečný rok výroby či zda není vůz v exekuci. Díky důkladné kontrole všech vozů, můžeme poskytovat garanci Carlife nebo například doživotní záruku na původ vozu.

 • Martin

  Dobrý den, zajímalo by mě, kde máte pobočky v rámci Evropy a jestli je možný nechat si dovézt auto například z Vaěí zahraniční pobočky?

 • Host chatu

  Hezké odpoledne, momentálně provozujeme 41 poboček v ČR, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Jsme tak schopni pro naše zákazníky zajistit převoz vozu v podstatě z jakékoliv pobočky. Pokud byste si vybral vůz ze vzdálenější pobočky, obraťte se na naše operátory na bezplatné lince 800 110 800, kteří Vám s převozem ochotně pomůžou.

 • Jitule

  Hezké odpoledne, prosím, zajímalo by mne kolik procent vaší nabídky tvoří auta s manuální vs. automaticko převodovkou? Chtějí to Češi – mě to přijde hrozný, zvlášť u chlapa teda…

 • Host chatu

  Dobrý den, 88 % Čechů preferuje vůz s manuální převodovkou, ale trend se pomalu mění, a to obzvláště u zánovních a luxusnějších vozů, kde zákazníci upřednostňují komfort. Vozy s automatickou převodovkou jsou vyhledávanější převážně u lidí, kteří se často potýkají s městským provozem, kdy je výhoda automatu neodiskutovatelná.

 • Janča

  Po jak dlouhé době mění Češi auta? Vrací se Vám zákazníci.

 • Host chatu

  Ať už si zákazník kupuje nové nebo ojeté auto, většinou počítá s tím, že za další tři až čtyři roky bude auto znovu měnit. Tento všeobecný trend potvrzují i statistiky AAA AUTO, kde více než 57 % zákazníků, kteří se opakovaně do autobazaru vrací, mění svůj vůz do 4 let. Počet věrných zákazníků se za poslední 4 roky zvýšil o 163 %, za což bych i touto cestou ráda poděkovala.

 • radka

  Hezké odpoledne, mám na vás hend několik dotazů ohledně prodeje auta. Jaké faktory zohledňujete při výkupu? Resp. nemáme problém s technickým stavem vozidla, ale interiérem – majitel, silný kuřák, v autě často cestuje i pes – jsou to faktory, které mohou snížit cenu auta jinak v dobrém stavu. Děkuji moc

 • Host chatu

  Dobrý den, automobil nehodnotíme pouze po technické stránce, ale i dle stavu interiéru, což má vliv na výslednou cenu automobilu. Určitě všem zákazníkům doporučuji před samotným zahájením procesu výkupu interiér kompletně vyčistit.

 • Klara

  Dobrý den, poradíte auto vhodné pro puberťáka – začínající řidičJ

 • Host chatu

  Dobrý den, nebudu Vám doporučovat auto konkrétní značky, neboť každá automobilka má co nabídnout. Auto pro teenagera by, podle mého názoru, mělo splňovat několik požadavků. Rozhodně musí být bezpečné. Cenově bych se orientovala ve vozidlech nižší střední třídy, ideálně hatchback – stačil by i třídveřový. S typem karoserie souvisí i obsah motoru, který by měl být z hlediska nezkušenosti řidiče nižší, aby nesváděl k riskantní jízdě a manévrům. Musíte zvážit poměr kvality a ceny a určitě i častější opravy, protože první auto v podobě škrábanců, pokřtil asi každý z nás. Přeji mnoho šťastných kilometrů a pokud byste potřebovala konkrétnější konzultaci, rádi vás přivítáme na jakékoliv z našich poboček.

 • MichalM

  Dobrý den, čeká nás radostná událost, se kterou přichází i nutnost rozšíření vozového parku. Problém je ten, že přítelkyně je začínající řidička, takže SUV nepřichází v úvahu. Měla byste jako zástupknyě něžnějšího pohlaví tip na vhodné auto?

 • Host chatu

  Dobrý den, dovolte mi, abych Vám v první řadě pogratulovala, a v té druhé se pokusím doporučit automobil pro Vaši přítelkyni. Podle našich statistik preferují matky-řidičky vozy typu kombi s benzinovým motorem a manuální převodovkou. Když budete vybírat vůz, vezměte si s sebou i kočárek a vyzkoušejte si, jestli se Vám do vozu vejde. Vůz si projeďte a určitě velmi rychle zjistíte, s čím bude Vaše přítelkyně jezdit nejpohodlněji a nejbezpečněji. Rádi Vám poradíme i osobně na kterékoliv z našich poboček. V nabídce máme přes 8 000 automobilů různých velikostí a značek, takže je určitě z čeho vybírat.

 • Kamil

  Myslíte, že mám při prodeji auta (původně dovezené z Německaú očkávat problémy?

 • Host chatu

  Dobrý den, například v našich autocentrech obecně dáváme přednost vozům s českou historií, kdy dokážeme za kvalitu a původ ručit i při prodeji. Pokud máte u vozu k dispozici veškerou dokumentaci i ze zahraničí, určitě budete vůz prodávat lépe, než kdyby tomu bylo naopak, ale nevyhnete se ještě důkladnějšímu prověřování stavu auta.

 • Alice

  Dobrý den, je nějaký rozdíl ve vozovém parku občanů v rámci ČR? Nedávno jsem byla na návštěvě, no kraj jmenovat nebudu, ale překvapilo mě stáří a typy vozů, které byly na parkovištích, díky...

 • Host chatu

  Dobrý den, rozdíly ve vozovém parku v jednotlivých krajích v rámci ČR jistě najdete. Ve větších městech jsou obecně k vidění novější vozy a velmi často menší praktická auta. Na venkově, kdy člověk vůz potřebuje jen občas pro dopravu za rodinou pak postačí i starší automobil, který je levný na údržbu. Vozy mění nejčastěji mladí lidé do třiceti let (12,3 %), kteří více podléhají módním trendům a častěji mění své preference. Naopak lidé ve středním věku (54,7 %), tedy v rozmezí 30 až 50 let, mění svůj vůz v průměru jednou za čtyři až pět let.

 • Lukas

  Zdravím, nějaké výhody pro OSVČ nabízíte?:)

 • Host chatu

  Dobrý den, pro zákazníky z řad OSVČ či menších firem nabízíme specializovaný VIP program, jehož součástí je individuální přístup ke každému zákazníkovi, specializovaný tým obchodníků a speciální call centrum. Firemním či OSVČ zákazníkům přijdou vhod zejména výhody nákupu předváděcích vozů: flexibilní výběr z aktuální nabídky bez nutnosti objednávat vůz s velkým předstihem. Důležitým faktorem je cena takto „zajetého“ vozu, která je o 20 % až 30 % nižší, než u vozu nového. Podnikatelům dále poskytujeme speciální typy služeb a garancí - garanci odkupu vozidla za předem stanovenou cenu, garanci stavu tachometru, mezinárodní transfery vozů pro mezinárodní firmy, balíčky poprodejních služeb a na míru šité programy pro různé skupiny podnikatelů.

 • Vlastimil

  Dobrý den, paní Topolová, co si myslíte o ženách řidičkách a jaké je jejich chování při nákupu vozu?

 • Host chatu

  Dobrý den, stejně jako u mužů, tak i u žen lze řidiče rozdělit do několika kategorií – zkušení, nezkušení, bojácnější, dravější, neohleduplní a podobně. Nelze paušalizovat. Zhruba 30 % našich zákazníků jsou ženy a musím říci, že k nákupu vozu přistupují mnohdy zodpovědněji než muži. Nebojí si nechat poradit a berou si s sebou i známého automechanika, který si auto napojí na vlastní diagnostiku a prohlédne na zvedáku. U vozu ženy preferují praktičnost, bezpečnost, průměrnou spotřebu, ale i velikost kufru.

 • Kuba

  Zdravim, kolik tak prodáte aut? Kuba

 • Host chatu

  Dobrý den, ročně prodáme přes 63 000 automobilů. Jen například letos v dubnu skupina AAA AUTO prodala více než 6 000 vozů, čímž jsme se vrátili do doby před ekonomickou krizí v roce 2008. Nejvíce vozů se za posledních osm let prodalo v České republice a na naší pražské centrále.

 • Josef

  Dobrý den, jak často využívají vaši zákazníci protiúčet? Josef

 • Host chatu

  Hezké odpoledne, forma protiúčtu je u našich zákazníků stále oblíbenější možností a volí ji 70 % zákazníků. Prostřednictvím protiúčtu si zákazníci mohou dovolit novější, bezpečnější vůz s nižším nájezdem či lepší výbavou, anebo jím řeší nepříznivou finanční situaci, kdy prodají své luxusnější vozidlo a pořídí si u nás levnější vůz. Rozdíl ceny vyplácíme okamžitě v hotovosti a na ruku.

 • SK

  Jaké jsou všechny možnosti financování nákupu ojetého vozu?

 • Host chatu

  Můžete si vůz koupit v hotovosti, na protiúčet nebo na úvěr i s nulovou akontací. Spolupracujeme s největšími finančními společnostmi u nás, proto vám můžeme vždy nabídnout ten nejvýhodnější úrok.

 • INNERS

  Jak často mění Češi automobily a podle jakých faktorů se při výběru rozhodují? J

 • Host chatu

  Z našich statistik vyplývá, že český zákazník nejčastěji mění svůj ojetý vůz po čtyřech letech, což je ideální doba i pro zákazníky, kteří si vůz pořizují na úvěr. Za čtyři roky mají původní vůz splacený a spočítají si, že se jim vyplatí pořídit si další vůz, protože ze současného mohou získat ještě slušnou hodnotu například v případě nákupu vozu na protiúčet. Při výběru vozu je vždy potřeba zvážit k čemu ho budete užívat a co opravdu potřebujete ve voze mít.

 • GF

  Na co si dát pozor při koupi vozidla v zahraničí?

 • Host chatu

  Pokud se rozhodnete pro vůz ze zahraničí, určitě si ho před koupí nechte zkontrolovat v servisu, kterému důvěřujete. Bohužel u vozů ze zahraničí lze jen stěží zkontrolovat historii, ale zkušený automechanik dokáže možné podvody na autě díky důkladné kontrole alespoň částečně odhalit. Obecně doporučuji dát přednost českým ojetinám, které na evropském trhu mají lepší renomé.

 • DAYD

  V čem brázdí silnice české matky?

 • Host chatu

  Maminky nejčastěji volí kombi, ale potkáte je i ve stále populárnějších SUV. Pro ženy je při převozu dětí zásadní hlavně bezpečnost a pak samozřejmě větší úložný prostor.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.