Jak probíhá výkup vozidla a které ojetiny jsou nejprodávanější? Odpovídala Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto

Chat je uzavřený25.02.2016 13:00

Karolína Topolová, generální ředitelka AAA AUTO.

Výkupní proces v AAA Auto je řízen jak sofistikovaným softwarem, tak fyzickou kontrolou mnoha parametrů vozidla. Jak probíhá výkup vozidla v praxi? Jaké ojetiny jsou v ČR nejpopulárnější a jaké výhody mají při výběru jednoho či více aut osoby samostatně výdělečně činné? Ptejte se Karolíny Topolové, generální ředitelky AAA Auto, ve čtvrtek 25. února od 13.00.

Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto, se pohybuje v branži s ojetými vozy již více než sedmnáct let. Počátky její kariéry u největšího tuzemského prodejce ojetin AAA Auto jsou spojené se založením zákaznického call centra, které je nyní jedním z největších ve střední Evropě. Vedle funkce generální ředitelky, kterou zastává více než tři roky, působí i jako předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace, jež podporuje děti obětí dopravních nehod.

Chat

 • Xman

  Dobry den, jak dlouho u vas trva vykup vozidla?

 • Host chatu

  Dobrý den, pokud se rozhodnete u nás prodat svůj vůz, doporučuji zavolat nejprve na naši bezplatnou linku 800 110 800. Operátoři Vám poradí, co vše s sebou musíte donést, a domluví Vám schůzku na nejbližší pobočce. Nebudete tak muset čekat, než budou odbaveni zákazníci, kteří přišli před Vámi, a prodej vozu tak nezabere více než několik desítek minut.

 • Jarda

  Co vsechno pri vykupu kontrolujete?

 • Host chatu

  Každý vůz prochází v AAA AUTO sofistikovaným systémem kontrol. Prověřujeme historii vozu ve všech dostupných databázích, zda vozidlo nepochází z trestné činnosti či není jeho majitel v exekuci, a po technické stránce kontrolujeme 107 parametrů u každého vozu. Jen tak můžeme následně zákazníkům, kteří u nás vůz kupují, garantovat vysokou kvalitu nabízených vozů a garantovat původ.

 • Martina_S

  Zdravim, ddyz u Vas budu prodavat / kupovat auto, jste ok s mym mechanikem?

 • Host chatu

  Dobrý den, všem našim zákazníkům doporučuji obzvláště při koupi vozu přizvat si vlastního mechanika. Mechanik s Vámi vůz projede, může si auto dát u nás na zvedák i napojit na vlastní diagnostiku. Autobazaru, který Vám toto neumožní, se raději vyhněte velikým obloukem.

 • Fíla_La

  Jake ojetiny jsou v CR nejprodavanejsi a jake v ramci ostatnich zemi, kde pusobite?

 • Host chatu

  V České republice i na Slovensku je dlouhodobě nejprodávanější značkou Škoda, v Polsku Ford a v Maďarsku Opel. Pokud se podíváme do statistik AAA AUTO za rok 2015 na konkrétní žebříček TOP 5 modelů aut, liší se preference zákazníků více. U nás dominují modely Škoda Fabia a Octavia, Volkswagen Passat a Ford Focus a Mondeo. Na Slovensku vede opět Škoda s modely Fabia a Octavia, následuje Ford Focus a Volkswagen Golf a Passat. V Polsku jsou nejprodávanější vozy Opel Astra, Ford Focus a Mondeo, Škoda Octavia a VW Passat, v Maďarsku pak Opel Astra, Toyota Swift, Ford Focus, VW Passat a Škoda Fabia. Ve všech zemí dominují vozy s karoserií hatchback.

 • Garfiled

  Dobry den, snizuji se nejak moje sance na prodej auta, ktere jsem ojete koupil v Nemecku?

 • Host chatu

  Dobrý den, v našem autocentru AAA AUTO preferujeme vozy s českým původem, u kterých se dá snadno ověřit jejich historie. U zahraničních vozů dochází velmi často k manipulaci s tachometrem či se k nám dováží vozy po velkých nehodách nebo například z povodní. U těchto vozů je pak složitější ověřit jejich solidní stav a prodejce by se jejich koupí vystavil velkému riziku. Proto také vozy ze zahraničí nabízí nejčastěji malé autobazary či pochybné inzeráty, kdy je těžké dosáhnout na reálnou cenu vozu, i když je v pěkném stavu. I my máme v nabídce minoritní podíl vozů ze zahraničí, ale jde pak o vozy od pravidelných prověřených dodavatelů, kdy se můžeme za vozy plně zaručit. Důležité je mít vedenou pečlivě historii vozu už od původního majitele a moci s jistotou prokázat, že je vůz v naprostém pořádku.

 • George

  Jak probíhá mobilní výkup auta, opravdu za mnou přijedete až do garáže? :)

 • Host chatu

  Ano, je to tak. Naši mobilní prodejci se pohybují po celé České republice a pomáhají tak prodat vůz zákazníkům, kteří bydlí ve vzdálenějších lokalitách a doprava do nejbližší pobočky je pro ně komplikovanější a bez dne dovolené nelze realizovat. A to i přesto, že máme pobočku v každém kraji. Zákazníkům doporučujeme zavolat na naši bezplatnou linku 800 110 800, kde se s operátorem domluvíte na veškerých detailech.

 • F_Strnad

  Dobrý den paní Topolová. Poradíte mi, prosím, vhodné financování vozu? Musím mít částečnou hotovost nebo nabízíte i 100 % úvěr? Děkuji, Strnad

 • Host chatu

  Dobrý den pane Strnade, stále více zákazníků upřednostňuje částečné nebo plné financování vozu, protože si může pak dovolit lepší vůz, než kdyby čerpali pouze s hotovostní rezervy. Našimi partnery jsou Česká spořitelna, Home Credit, Komerční banka a GE Money. Díky široké partnerské spolupráci je náš přístup k nabídkám úvěrů zcela transparentní. Jistě uvítáte, že na jednom místě můžete vyřešit nejen výběr vozu, ale rovnou i jeho financování a odjet tak ještě ten samý den v lepším automobilu a i s nulovou akontací.

 • JiriK

  Zamerujete se nejak vyrazneji na segment podnikatelu? Pokud ano, jake nabizite vyhody?

 • Host chatu

  Segment podnikatelů patří mezi významnou část našich zákazníků a jsme si vědomi toho, že se svými vozy najedou většinou mnohem více než běžný zákazník. Proto se jim snažíme nabízet stále něco nového. Nejčerstvější novinkou je chystané spuštění úvěrového produktu Bumerang. Ten bude jak běžným občanům, tak i podnikatelům umožňovat pořízení vozu na úvěr s garantovanou výkupní cenou, popřípadě jeho zakoupení s doplatkem nebo výměnu za jiný. Podnikatelům tím umožníme nákup kombinovaných balíčků osobních i pracovních vozů a unikátní možnost poskládat si svůj fleet z libovolného počtu značek aut, stejně jako kombinaci nových a ojetých vozů dle potřeb podnikatelů.

 • Moni_Monule

  Dobrý den, když mám od Vás koupené auto, nabízíte něco jako asistenční službu?

 • Host chatu

  Dobrý den, pro naše stálé zákazníky nabízíme zajímavý věrnostní program. Součástí našich služeb je vlastní pneuservis s možností uskladnění zimních či letních kol. Zajistíme STK a měření emisí jak zážehových, tak i vznětových motorů. Zajišťujeme opravy a údržbu klimatizací zahrnující recyklaci chladicího prostředku a dezinfekci okruhu větrání vozu. Nabízíme rovněž montáž originálního příslušenství a také montáže tažných a zabezpečovacích zařízení včetně satelitního monitoringu polohy vozu. Nejen to je pro naše zákazníky se slevou.

 • Vladimír

  Dobry den, jak jde cas s ceskym zakaznikem? Jak vybira auto ted a jak vybiral pred 15 lety?

 • Host chatu

  Dobrý den, dříve zákazníci kupovali více automobil z naspořených peněz a brali vůz jako čistě užitkový prostředek, který je má dopravit z místa na místo. Dnešní zákazník více dbá na vlastní pohodlí, a to i proto, že stále více trávíme čas ve voze. Zlepšující se ekonomická situace navíc nahrává k pořízení lepšího ojetého vozu, stejně jako zdravé konkurenční prostředí mezi bankami, které vytváří pro klienty vhodné podmínky jak pro získání úvěru, tak i pro cenu nabízených produktů. Zhruba 10 % lidí, kteří si pořizují auto na úvěr, má zájem o měsíční splátky v rozsahu 300 – 500 Kč, přes polovinu zájemců si bere splátky ve výši 1 500 – 3 000 Kč. V nadsázce je možno říct, že dnes lidé neshánějí konkrétní model auta, ale spíše splátku, která jim vyhovuje a výši úvěru, kterou jim banka odsouhlasí. Teprve potom se k nabídce páruje auto, které se dá za úvěr s konkrétní splátkou pořídit.

 • Vojtěch

  Jake jsou vyhledy AAA rekneme na dalsich pet let, kde byste chteli byt?

 • Host chatu

  Společnost AAA AUTO zahájila v roce 2013 expanzi do dalších států a úspěšně se nám daří rozšiřovat již širokou síť poboček, abychom se tak stali leadrem na trhu nejen v České republice a na Slovensku, ale také v Maďarsku a Polsku. Jen za poslední rok jsme zvýšili počet poboček z 35 na 40. Stávající pobočky navíc dále rozšiřujeme. Zprovoznili jsme například speciální Centrum SUV&Terénní vozy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, zmodernizovali jsme pobočku v Plzni a otevřeli několik nových v Maďarsku a v Polsku.

 • Mates

  Chcete v některém segmentu, například v nabídce vozů do stáří dvou let, hrát prim?

 • Host chatu

  Pilně na tom pracujeme Stále rozšiřujeme naši nabídku zánovních vozů, které nabízíme pod značkou Mototechna. Jde převážně o vozy do tří let stáří a třiceti tisíc najetých kilometrů. Pod značkou Mototechna Premium pak nabízíme luxusní prémiové vozy. Za pouhé 3 roky Mototechny si v AAA AUTO pod touto značkou zakoupilo vůz již téměř 16 200 zákazníků v České republice a téměř 3 500 zákazníků na Slovensku. Trend koupě ojetých vozů stále více poukazuje na to, že český zákazník si je vědom hodnoty svých peněz, a proto dává přednost zánovním i referenčním vozům, kde je prokazatelná historie, nízký kilometrový nájezd a výrazná cenová úspora 30 – 40 % ve srovnání s náklady na pořízení nového vozu. Naší výhodou je široká nabídka různých značek zánovních vozů, kterou nikdo jiný nenabízí. Naše značka Mototechna se tak stala největším prodejcem půlročních vozů v zemi.

 • JJ

  Nabizite podobnou sluzbu jako je operativni leasing?

 • Host chatu

  Nejčerstvější novinkou je chystané spuštění úvěrového produktu Bumerang. Ten umožňuje pořízení vozu na úvěr s garantovanou výkupní cenou, popřípadě jeho zakoupení s doplatkem nebo výměnu za jiný. Jde tedy o variantu operativního leasingu, kde zákazník získá po skončení leasingu část investovaných peněz zpět.

 • Standa_Š

  Zdravím, plánujete rozšíření služeb v rámci Mottotechny?

 • Host chatu

  Největším segmentem prodeje značky Mototechna ze skupiny AAA AUTO se staly zánovní automobily ve stáří do jednoho roku. V současnosti je možné v nabídce Mototechny nalézt celkem 600 těchto vozů, z čehož 400 jich je dokonce pouze půlročních. Jedná se tak o téměř nové vozy, jež jsou všechny k dispozici na jednom místě. V případech tak mladých vozů není ani tak důležité datum uvedení do provozu, jako výběr. Oproti dealerství, kde si může zákazník často vybrat jen jeden model, u nás si může vyzkoušet prakticky všechny vozy dostupné na trhu. Tyto vozy jsou prakticky ve stejném stavu jako nové, ale nabízíme je za ceny až o 40% nižší oproti původním ceníkovým cenám. Pro zákazníky, kteří chtějí kvalitní vůz s vlastnostmi nového je to tedy ekonomicky velmi výhodná varianta. Všechny naše značky neustále vylepšujeme a rozšiřujeme, a tím jsme o krok napřed před konkurencí.

 • Petr_Petr

  Mate pred sebou njake expanze do zahranici?

 • Host chatu

  V roce 2014 jsme se vrátili na Maďarský trh a loni na Polský. Letošní rok bude ve znamení rozšiřování sítě poboček ve všech čtyřech zemích, kde již působíme, a chceme se tak stát leadrem nejen v České republice a v Polsku.

 • David

  Dobrý den, mam několik dotazů. Kolik procent aut při výkupu odmítnete, ročně? A co na Vás zákazníci „zkoušejí“ nejčastěji?

 • Host chatu

  Na výkupu odmítáme 65 – 70 % aut nám nabízených a to z důvodu špatného technického stavu či podezření na problémy s jejich legálním původem. Velmi oblíbená je snaha prodat nám vůz v exekuci, se stočeným tachometrem, po vážných dopravních nehodách nebo vozy z dovozu s prapodivnou minulostí. Na výkupu máme vyškolený tým, který tyto podvody s vozy snadno odhalí.

 • Zdenda

  Dobrý den, máte nějaký „věrnostní program“ pro zákazníky, kteří pravidelně kupují a prodávají auta u Vás?

 • Host chatu

  Dobrý den, ano, pro naše stálé zákazníky nabízíme zajímavý věrnostní program. Prodáváme a montujeme originální náhradní díly. Na vaše přání můžeme nabídnout i alternativní náhradní díly dodávané do prvovýroby. Součástí našich služeb je vlastní pneuservis s možností uskladnění zimních či letních kol. Zajistíme STK a měření emisí jak zážehových, tak i vznětových motorů. Zajišťujeme opravy a údržbu klimatizací zahrnující recyklaci chladicího prostředku a dezinfekci okruhu větrání vozu. Nabízíme také čištění vozů včetně interiéru. A to vše za zvýhodněné ceny pro naše zákazníky. V Praze také zdarma nabízíme odvoz zákazníků na metro C Kobylisy.

 • Lukas

  Dobrý den, mohu si u Vás OSVČ sestavit „mini flotilu“ služebních vozů?

 • Host chatu

  Dobrý den, samozřejmě. Zákazníkům z řad OSVČ a menších firem nabízíme nový specializovaný VIP program, jehož součástí bude individuální přístup ke každému zákazníkovi, specializovaný tým obchodníků a speciální call centrum. Jistě Vám přijde vhod zejména výhoda nákupu předváděcích vozů: flexibilní výběr z aktuální nabídky bez nutnosti objednávat vůz s velkým předstihem. Důležitým faktorem je cena takto „zajetého“ vozu, která je o 20 % až 30 % nižší, než u vozu nového. AAA AUTO také nejen podnikatelům poskytuje speciální typy služeb a garancí - garanci odkupu vozidla za předem stanovenou cenu při nákupu na úvěr, garanci stavu tachometru, mezinárodní transfery vozů pro mezinárodní firmy, balíčky poprodejních služeb a na míru šité programy pro různé skupiny podnikatelů. Stačí kontaktovat naši bezplatnou linku 800 110 800, kde se dozvíte ke každé nabídce detaily.

 • Laďa

  Dobrý den, někde jsem četl, že lidé nejdříve řeší výší splátky a teprve posléze řeší, jaké auto si mohou dovolit. Myslíte si, že je to přechodné období nebo nový trend?

 • Host chatu

  Dobrý den, v nadsázce je možno říct, že lidé neshánějí konkrétní model auta, ale spíše splátku, která jim vyhovuje a výši úvěru, kterou jim banka odsouhlasí. Teprve potom se k nabídce páruje auto, které se dá za úvěr s konkrétní splátkou pořídit. Větší autobazary s širokou nabídkou vozů poskytují zákazníkům i širší výběr doplňkových služeb včetně žádaného financování. Zákazníci vítají, že na jednom místě mohou vyřešit nejen výběr vozu, ale rovnou i jeho financování a odjet tak ještě ten samý den. Dle vývoje z posledních let nepředpokládám, že by šlo o krátkodobou záležitost.

 • Irena

  Jak je to s prodeji a koupí aut z hlediska ročního období? Blíží se jaro, budete mít teď více práce?

 • Host chatu

  Dosavadní prodeje poukazují na oživení trhu a zlepšení ekonomické situace zákazníků. Již tradičně na jaře zákazníci více řeší obnovu svého „vozového parku“ a lze tedy očekávat větší zájem. Proto jsme také pro zákazníky již nyní připravili slevovou akci měsíce, kdy jsme zlevnili téměř 3 000 vozů nejžádanějších značek a modelů. Zvýšený zájem o naše vozy tak nastal již nyní.

 • Tomas

  Dravim Vas, povest AAA AUTO se asi lepsi, aleson me okoli o vas mluvi pozitivne a ma dobre zkusenosti. Vraci se k vam zakaznici? Dikes, Tomas

 • Host chatu

  Dobrý den, společnost AAA AUTO ušla od svého založení před 24 lety dlouhou cestu a díky velké píli jsme se stali moderním prodejcem ojetých automobilů, který nabízí širokou škálu služeb od prodeje automobilů po jeho financování a další doplňkové služby včetně servisu. Jsme rádi, že se každým rokem zvyšuje počet zákazníků, kteří se k nám vrací pro svůj další vůz. Za poslední čtyři roky jsme zaznamenali nárůst věrných zákazníků více než 2,6 násobný, což potvrzuje naši prodejní strategii zaměřenou na zkvalitňování služeb, modernizaci a prozákaznický přístup.

 • Helena

  Dobry den pani Topolova, zajimal by me vas nazor na zavedeni povinnosti signalnich vest. Prijde mi, ze za chvili bude povinnou vybavou kazde kabelky vesta, lekarnicka a treba i protiskluzne nasady na boty…

 • Host chatu

  Dobrou den, až tak černě na to nehledím, ale již jsem se s podobným názorem setkala. S povinností nošení signálních vest u krajnice silnice naprosto souhlasím. Jde přece o bezpečnost chodců a nošení signálních prvků je to nejmenší, co pro sebe můžete udělat. Je to stejné, jako kdyby řidiči automobilů nepoužívali ve tmě povinné osvětlení a nedbali na pravidelné seřizovaní světlometů. Je naprosto nezodpovědné ohrožovat svoji či bezpečnost kohokoliv jiného.

 • Radim

  Vsude se o vas pise, ze rozrirujete pobočky – budete i prijimat vice zamestnancu?

 • Host chatu

  V loňském roce jsme úspěšně vstoupili znovu na slibný polský trh a vzhledem k potenciálu této země zde budeme i letos otevírat další výkupní i prodejní pobočky. Nová autocentra pánujeme i v Maďarsku a na Slovensku. Letos plánujeme obsadit nejméně 100 nových pracovních pozic, z nichž alespoň polovina připadne právě na Polsko. V České republice počítáme s nárůstem počtu zaměstnanců hlavně v oddělení telemarketingu.

 • Lubo

  Letošní zima je sppíše vtipná než zimní. Odrazilo se to nějak na prodejích nadstandardní zimní výbavy ve vozech?

 • Host chatu

  Navzdory teplým zimám posledních let zájemci o nákup vozu z autobazaru stále častěji požadují, aby byl vůz vybaven i pro skutečně mrazivé počasí. Loni jsme prodali meziročně o 11,2 % procenta více vozidel s vyhřívanými sedačkami a o 26,25 % více vozů s vyhřívaným předním sklem. V případě nezávislého topení, které úplně mění zvyklosti řidiče v zimě tím, že jej zbavuje nutnosti odstraňovat námrazu, eliminuje studené starty a neuvěřitelně zvyšuje tepelný komfort jeho i ostatních cestujících, evidujeme nárůst o 16,67 %. Obecně se tak navzdory mírným tuzemským zimám přibližujeme spíše Skandinávii než střední Evropě.

 • Veronika

  Co vsechno resi vasi klienti při koupi vozu? Jsou prakticti?

 • Host chatu

  Prodejní údaje AAA AUTO potvrzují, že při rozhodování o koupi ojetého vozu přihlížejí zájemci vedle jeho značky, typu, nájezdu kilometrů, ceny a stáří jednoznačně stále pozorněji také k úrovni jeho výbavy. Chápání kvalitní dodatečné výbavy se v čase postupně vyvíjí, takže některé prvky jsou již téměř zcela běžné. Například počet ojetin se zavedeným denním svícením, díky němuž nemusí řidič myslet na povinnost svítit, loni zaznamenal nárůst o více než sto procent. Podobně běžné zřejmě časem budou i dnes zatím nadstandardní prvky zimní výbavy.

 • Ondřej

  Jak se za posledni dobu promenil sektor ojetych automobilu co se tyka kvality?

 • Host chatu

  Trh s ojetými vozy vykazuje v posledních letech růst, a to nejen díky zlepšující se ekonomické situaci a devalvaci koruny vůči Euru, kdy začala stoupat poptávka po ojetých vozech z ČR i v zahraničí. Kvalita ojetých vozů s českým původem šla výrazně nahoru, což je znát na změně chování našich zákazníků a zvýšenému zájmu o české ojetiny ze zahraničí. Češi již méně riskují nákupem vozů ze zahraničí nebo přes inzerát od soukromníka. U takovýchto vozů nejste schopni dohledat řádnou historii a mnohdy tak jde o vozy se stočeným tachometrem nebo po vážných dopravních nehodách a povodních.

 • Marcel

  dobry den pani Topolova, som zo Slovenska a zaujimal by ma Vas nazor na aktualne zmeny zakona ohladom predaja vozidiel s pretocenym tachometrom. ako sa k tomu staviate? Dakujem

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji za zajímavý dotaz. Víme, že na Slovensku se prodá 40-50 % ojetých vozidel stočených. Po změně zákona tak reálně dojde k tomu, že když bude chtít motorista na Slovensku stočené vozidlo prodat, zákon mu to sice nezakáže, ale nebude prakticky komu. Bazar takový vůz nevykoupí, protože ho pak nemůže prodat ani zlegalizovat. Inzertní server podle našeho výkladu zákona nesmí takový vůz inzerovat. Připadá v úvahu pouze prodej jiné soukromé osobě, ale Ti jen těžko budou chtít koupit vůz s vědomím, že ho pak dál nemohou prodat do bazaru nebo přes inzerát. Podle nejčerstvějších analýz odborníků tak bude výsledkem více než milion prakticky neprodejných vozidel provozovaných na Slovensku.

 • Kamel

  Soucasny clovek všechny drazsi polozky nakupuje na splatky. Jaky typ aut si takto lide porizuji? Je mi jasne, ze auto na splatky je prave jednou z nejbeznejsich uverovych zalezitosti. Diky, Kamil

 • Host chatu

  Dobrý den, mezi financovanými vozy se stále zvyšuje podíl tzv. „zánovních“ automobilů“, které v rámci AAA AUTO nabízí značka Mototechna Premium. Jedná se automobily ve stáří od šesti měsíců do jednoho roku. Právě tyto vozy táhnou výši financované částky vzhůru. Je to alternativa pro zákazníky, kteří nechtějí platit příliš vysokou cenu za nový vůz. Když si pořídí zánovní, získají automobil s prakticky stejnými vlastnostmi, jako kdyby si pořizovali nový, často i s lepší výbavou, a přitom běžně ušetří 30-40 % ceny.

 • TomTom

  Kolik ted prodavate aut a kde vsude ste? Diky

 • Host chatu

  Aktuálně má AAA AUTO 21 poboček v České republice, které postupně modernizujeme a rozšiřujeme. Působíme také na třinácti místech na Slovensku, na čtyřech v Maďarsku a od loňska úspěšně i na třech v Polsku. Celkem jsme otevřeli již 40 poboček a letos plánujeme další čtyři. Ročně v rámci celé skupiny vykoupíme a následně prodáme přes 63 tisíc automobilů.

 • Olga

  Paní Topolová, dovolím si čistě soukromou otázku. Jezdíte v zimně někam na dovolonou?

 • Host chatu

  Dobrý den, poslední roky je mojí hlavní dovolenou v roce právě ta zimní. Mám dvouletou dcerku, tak nejezdíme zatím na hory, ale alespoň na chvíli spíše někam do tepla.

 • InnerS

  Nejprodávanější česká ojetina?

 • Host chatu

  Nejprodávanější ojetinou v naší síti je již dlouhodobě Škoda Fabia, které těsně šlape na paty Škoda Octavia.

 • WAR

  Nejprodávanější zahraniční ojetina?

 • Host chatu

  Dle našich statistik je nejprodávanější ojetinou na Slovensku Škoda Fabia, v Polsku a Maďarsku Opel Astra.

 • WARKING

  Kdo si nejčastěji v ČR kupuje ojetinu - jaký typ zákaznice, zákazníka?

 • Host chatu

  Díky naší široké nabídce vozů v různé věkové kategorii i nájezdům méme široké spektrum zákazníků od vysoce postavených manažerů a úspěšných podnikatelů, kteří preferují luxusní zánovní vozy, přes známé osobnosti jako je Ladislava Něrgešová nebo Václav Vydra, rodiny s dětmi až po mladé studenty, kteří si pořizují svůj první vůz. Téměř 50 % zákazníků je ve věku od třiceti do čtyřiceti let.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.