Jak si rychle pojistit své podnikání a udělat si pořádek ve smlouvách? Odpovídal Pavel Jechort

Chat je uzavřený27.09.2017 13:00

Pavel Jechort.

Drobní živnostníci nemají čas běhat po úřadech a pojišťovat si složitě své podnikání. Lidé mají doma staré smlouvy, které uzavřeli před mnoha lety a netuší, že zbytečně platí za zastaralé produkty. O podmínkách ani platnosti nemají často přehled. Jak si mohou drobní podnikatelé rychle a bez zbytečné administrativy pojistit své podnikání? Jak si ohlídat zastaralé a nevýhodné smlouvy? Jak se dá na pojištění ušetřit? Na vaše otázky bude odpovídat Pavel Jechort, ředitel fintechové společnosti provozující srovnávač produktů v oblasti domácích financí Suri, ve středu 27. září

Pavel Jechort je CEO Suri a autor celé myšlenky finanční služby. Svou vizi pro tuto službu vytvořil v době, kdy ještě pracoval v marketingu Allianz pojišťovny a tím pádem dobře věděl, co si klienti skutečně přejí. Po svém odchodu z pojišťovny se Pavel dohodl s investorem Renomia Group (největší B2B pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě) a společně projekt Suri.cz rozjeli.

Chat

 • GF

  Jak si mohou drobní podnikatelé rychle a bez zbytečné administrativy pojistit své podnikání?

 • Host chatu

  Pojištění podnikatelů dnes nabízejí jak pojišťovny, tak i makléři. K samotnému sjednání však v naprosté většině potřebujete schůzku s daným obchodníkem a fyzický podpis smlouvy. Jen v případě pojišťovny Maxima a nyní na portálu Suri můžete sjednat on-line a zaplatit kartou.

 • DENMARK

  Jak si ohlídat zastaralé a nevýhodné smlouvy?

 • Host chatu

  Všechny smlouvy by jste ve vlastním zájmu měli kontrolovat každý rok v období tzv. výročí. Vždy tady cca 2 měsíce před datem, kdy se smlouva sjednala. Pak se dá vypovědět a sjednat lepší, pokud samozřejmě je na trhu k dispozici. Možnost je také nalézt makléře, který danou službu nabízí automaticky v rámci servisu klientům.

 • enterusa

  "Drobní živnostníci nemají čas běhat po úřadech a pojišťovat si složitě své podnikání." To platí stoprocentně toto tvrzení?

 • Host chatu

  Žádný výrok není stoprocentní, takže ani tento. Narážel jsem na fakt, že dnešní doba s volným přístupem k internetu mění chování lidí, podnikatele nevyjímaje. Na trhu pak často chybí produkty, které vycházejí vstříc změnám klientských zvyků.

 • Jan K.

  Dobrý den,

  mám doma nějaké smlouvy po zemřelých rodičích. Co s nimi mám dělat? Jsou vůbec platné?

  Honza

 • Host chatu

  Nevím, o jaké produkty se jedná, ale budou skoro na 100% neplatné. Pokud chcete kontrolu, můžete je ofotit (klidně mobilem) a poslat na info@suri.cz Dáme Vám vědět.

 • Xena

  Dobrý den ,

  ráda bych se zeptala, jak mám postupovat, když mi domů přijde pojišťovák a vnutí mi k podpisu smlouvu. Je možné ji zpětně vypovědět?

 • Host chatu

  Možné to je. Samozřejmě závisí na tom, o jakou smlouvu se jedná, s kým jste jí uzavřela a kdy jste došla k názoru, že smlouvu nechcete. Obecně má každá pojistka roční výročí, kdy se dá vypovědět a zrušit. Máte-li pocit, že jste byla donucena uzavřít nevýhodnou pojistku, doporučil bych kontaktovat přímo danou pojišťovnu a požádat o zrušení. Je šance, že Vám vyjdou vstříc.

 • radusa

  Zdravím,
  kde zjistím, že mohu mít lepší nabídku pojištění? Nechci to zdlouhavě hledat po netu.
  díkec
  R.

 • Host chatu

  Obávám se, že bez "netu" to nepůjde. Na srovnání pojistek, typicky auta, cestovní pojištění, někdy majetek, fungují zatím nejlépe webové srovnávače. Zdaleka ne všechny ale umožňují sjednat od A - Z přes web a zaplatit např. platební kartou.

 • Pavel

  Dobrý den,
  už nějakou dobu podnikám, mám 20 zaměstnanců. Máte pravdu, že chodit po úřadech je často peklo, česká administrativa je na hlavu. Ale k věci. Potřebuju pořešit pojištění majetku, mam pocit, že stávající smlouva už neodpovídá realitě. Znamená to teda, že to teď jde udělat po netu rychleji?


  Díky

  Pavel

 • Host chatu

  Ano jde. Může být, že produkt neodpovídá přesně Vašemu podnikání. Přeci jen jsou velké rozdíly v rizicích a škodách mezi profesemi. Pokud by na vaše potřeby neodpovídal jeden ze dvou výše zmíněných produktů, musíte se obrátit na makléře. Makléři mají proti pojišťovnám tu výhodu, že vám dají možnost výběru z většího počtu produktů na aktuálním trhu, tedy trefí se lépe na vaše potřeby.

 • Hugo

  rád bych si udělal revizi smluv (pojištění domácnosti, životní pojištění, auto...). Pojištění mi běží už asi 6 let a nejsem si jistej, jestli neplatím zbytečně moc za starý produkty. Smlouvy mi koncí za půl roku. Mám počkat nebo je případně můžu vypovědět hned? Ani nevím, jestli ten člověk co mi je dělal ještě dělá pojišťováka. Na koho se mám obrátit, aby mi pomohl je zaktualizovat? Nechci si někoho tahat do baráku a nechat si něco vnucovat. Chci to mít v klidu a v pohodě.

  Hugo

 • Host chatu

  Pokud máte smlouvy staré 6 let, revizi by si zasloužily. Vypúovědět smlouvu můžete cca 2 měsíce před datem jejího sjednání. S výpovědí vám ale pomohou i tam, kde si sjednáte smlouvu novou. Můžete využít buď webové srovnávače, makléře, nebo i konkurenční pojišťovny. Pokud jste spokojen s tou stávající, zajďete na pobočku a dožadujte se nápravy. Jako klient na odchodu dostanete jistě lepší nabídku.

 • Andrea

  začínám podnikat. Moc nerozumím všem těm věcem ohledně toho, co bych si měla pojistit. Na netu je toho sice dosta, ale nic tak nějak pohromadě. Vy jste schopný mi nějak pomoct?
  Děkuji

  A.

 • Host chatu

  Jsme schopni poradit ve věcech týkajících se pojištění, pojistit Vás, pomoci pak s případnou škodou a jednání s pojišťovnou. Kontrakty se unás automaticky revidují každý rok, čímž získáte záruku v ceně a rozsahu pojištění.

 • Marek

  Dobrý den,
  mohu vypovědět stávající smlouvu a přejít k jiné pojišťovně? Stejně jako řada jiných jsem se nechal zlákat výhodnou nabídkou, která se ale ukázala ve skutečnosti mimo to co opravdu potřebuji.

  Děkuji za odpověď

  Marek

 • Host chatu

  Najděte si datum uzavření smlouvy a 2 měsíce před tímto datem (nejméně ovšem 6 týdnů) pošlete pojiš'tovně výpověď. Pokud chcete nahradit jinou pojistkou, pomohou Vám s výpovědí většinou tam, kde si novou sjednáte.

 • Tom

  jaký jsou podmínky, když si chci pojistit podnikání a kolik to zabere času?

  Díky
  Tom

 • Host chatu

  Podmínky jsou závislé na tom, co chcete pojistit. Jestli odpovědnost za způsobenou škodu, či například majetek. Jako vždy je pojistné, tedy to co ročně zaplatíte, závislé hlavně na výši potenciální škody. Samozřejmě taky na pravděpodobnosti, že k ní dojde. U pojištění odpovědnosti na škodu do 5 mil může být pojistné v řádu 2,5 - 3,5 tis Kč. Pojištění majetku do 5 mil mezi 5 - 9,5 tis Kč

 • Lucka H.

  Dobrý den. Jak mám postupovat v případě, že jsem na dovolené sice pojištěná, ale musím zaplatit hotově, např. lékařské ošetření, ale již nemám žádnou hotovost ?

  Děkuji.

 • Host chatu

  Pokaždé volejte nejdříve asistenční službu. Ta vás v případě úrazu či nemoci nasměruje na nejbližší zdravotní středisko, ve kterém nemusíte v hotovosti platit nic. V případě že nezavoláte, vyhledáte ošetření a musíte zaplatit, je už bohužel pozdě. Zaplatit musíte a pojišťovna Vám zpětně náklady proplatí.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.