Jak si zvýšit sebedůvěru? Odpovídala zakladatelka projektu #ZaNormálníHolky Kristýna Dolejšová

Chat je uzavřený04.06.2018 11:00

Kristýna Dolejšová.

Jak jí napadlo založit projekt #ZaNormálníHolky? Čekala, že bude mít tak velký ohlas? Pomohl už někomu? Není pokrytecké mluvit o temné straně sociálních sítí, když k propagaci projektu sama používá Instagram? Ptejte se Kristýny Dolejšové, zakladatelky projektu #ZaNormálníHolky, který pomáhá ženám s nedostatkem sebedůvěry při hledání cesty, jak to změnit. Host odpovídá v pondělí 4. června od 11.00.

Kristýna Dolejšová (28 let) před rokem a půl spustila projekt #ZaNormálníHolky, když zjistila, že sama trpí nedostatek sebedůvěry a při hledání cesty, jak to změnit, chtěla podpořit i ostatní. Mezi Češkami a Slovenkami udělala průzkum, jehož se zůčastnilo přes 5000 dívek a žen, a jehož výsledky jsou šokující. 67,7 % dotázaných tvrdí, že nejsou se sebou velmi spokojené a 7,7 % dokonce tvrdí, že nesnáší to, jak vypadají. Každý problém má ale řešení a Kristýna se vydala na cestu změny a stala se také garantkou Projektu sebedůvěry Dove, který pomáhá zvyšovat sebedůvěru již školačkám a školákům. O své cestě a projektu napsala také knihu Bez filtru.

Chat

 • Péťa

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak tě vůbec napadlo takový projekt založit? Díky moc za odpověď, P

 • Host chatu

  Ahoj Péťo, upřímně to byl spontánní nápad, který vznikl z jednoho mého spontánního, upřímného článku s názvem #ZaNormalniHolky, na něhož byla velká spousta reakcí. Když jsem viděla, kolik lidí se o to téma sebedůvěry zajímá a jak to ovlivňuje náš život, rozhodla jsem se psát články s lidmi, sdílet svůj postoj a nazvat to projekt, jelikož mým cílem bylo pomoci dívkám najít ztracené sebevědomí. Hezký den, K. :)

 • Hana

  Jaké máte plány do budoucna?

 • Host chatu

  Ahoj Hani, momentálně dál psát články s ambasadory, účastnit se akcí s podobnou tematikou, možná do budoucna dělat i nějaké přednášky. Nechávám to všechno ale otevřené. Hezký den, K. :)

 • Jana

  Máte od holek zpětnou vazbu?

 • Host chatu

  Ahoj Jani, ano, každý den, a nejen od dívek. Píší mi zprávy a emaily, kde se mi svěřují nebo píšou na projekt svj názor. Zpětnou vazbu vítám od kohokoliv. Hezký den, K. :)

 • Nela

  Dobrý den,

  jak projekt pomáhá ženám s nedostatkem sebedůvěry? Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den Nelo, myslím, že tím, že jsem vytvořila takový malý bezpečný koutek v divokém světě internetu, kde se mohou ženy a dívky cítit samy sebou, povídat si o svých trápeních, svěřit se, vidět, že realita je jiná, než jak se na sociálních prezentuje a díky tomu si uvědomit, že jejich život je v pořádku tak, jak je. Hezký den, K. :)

 • Simona

  Zdravím, chtěla jsem se zeptat v čem váš projekt spočívá? Kolika lidem už pomohl a jak?

  Díky. Simona

 • Host chatu

  Dobrý den Simono, spočívá v tom, že na svém Instagramu sdílím fotky lidí bez filtru a photoshopu. Reálné ženy, přirozenou krásu, fotky i bez makeupu, ženy v plavkách, po porodu, po operaci, a na svém blogu mluvím s lidmi o běžných věcech. Je to velký rozdíl oproti jiným blogů, kde se hlavně doporučují produkty a ukazují vylepšené fotografie (rozhodně proti takovým ale nebrojím, jen se snažím nastavit jakýsi balanc, protože je zde tenká hranice mezi motivací a totální demotivací). Pomáhá také jako prevence poruch příjmu potravy a pokud se nějaká dívka do takové pasti dostane, spolupracuji s Anabell, neziskoovu organizací, která pracuje na tom, aby dívkám pomohla. Hezký den, K. :)

 • Lenka H.

  Ahoj, proč mají podle tebe holky problém se sebedůvěrou? Děkuju.

 • Host chatu

  Ahoj Leni, možná je to tím, že jsme denně obklopeni vyretušovanou krásou, sociální sítě jsou plné mladých dívek s několika plastickými operacemi, magazíny nám ukazují jen reklamy stokrát upravené ve Photoshopu a média do toho píší urážlivé články o vzhledu slavných žen. My na to všechno koukáme, a jako "správní" konzumenti pak máme pocit, že nejenže my nejsme dost krásní a dobří, ale toto nízké sebevědomí nám dává pocit práva urážet také ostatní. Je to začarovaný kruh. Hezký den, K. :)

 • Klárka

  Jak konkrétně ženám pomáháte? Dáváte jim nějaké rady?

 • Host chatu

  Klárko, dobrý den, jsem jen člověk a neznám odpověď na všechny otázky. Píši jen upřímně o svých zkušenost, o kyberšikaně a snažím se dívky a ženy vzdělávat v tom, co je sebedůvěra a jak jim může vztah k sobě samé pomoci nebo naopak ublížit. Když mi někdo napíše o radu nebo se svěří, dělám co je v mých silách dívky podpořit. Když si nevím rady, odkážu je na odborníky s potřebnými kontakty. Hezký den, K. :)

 • Jana

  Zdravím,
  jak nejčastěji komunikuješ s uživatelkami, jak od nich získáváš zpětnou vazbu? Díky, hezký den přeji

 • Host chatu

  Dobrý den Jano, nejčastěji komunikujeme přes email, přes zprávy na Instagramu a někdy i osobně. Hezký den, K. :)

 • Natálie P.

  Není pokrytecké mluvit o temné straně sociálních sítí, když k propagaci projektu sama používá Instagram? Scházíte s dívkami i osobně?

 • Host chatu

  Není to pokrytecké, nevidím jednodušší způsob jak se dostátat do jádra problému, než jít přímo do jeho epicentra. Navíc, já považuji sociální sítě za skvělý nástroj, dokud je zde nějaký balanc a lidé jsou vzdělaní v oblasti následků jejich nadměrného používání. Hezký den, K. :)

 • Pavlína

  Dobrý den, chtěla jsme se zeptat, jestli je možné se nějakým způsobem do vašeho projektu zapojit? Přijde mi super!

  Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den Pavlíno, moc děkuji! To mě těší. Zapojit se může kdokoliv. Stačí na svém Instagramu sdílet fotografii bez jakýchkoliv úprav, ukázat třeba i nějakou nedokonalost, svěřit se s nějakým komplexem, a dát pod fotku hashtag #ZaNormalniHolky. Čím více lidí uvidí, že každá máme nějaké to malé trpení, tím větší je šance, že se mladé dívky přestanou krutě trestat například za to, že mají strie. Hezký den, K. :)

 • Honza

  Budete v budoucnu pomáhat i mužům?

 • Host chatu

  Dobrý den Honzo, neplánuji to. Pokud se ale najde odvážný muž, který by to chtěl zrealizovat, moc ráda ho podpořím. :) Hezký den, K. :)

 • Jolana

  Kde berete rady, které mají ženám pomoct se sebedůvěrou?

 • Host chatu

  Dobrý den Jolano, inspiruji se u sebe, u svých přátel, u mých ženských vzorů, z příběhu kolem sebe. Ne vždy ale dávám rady, to spíš minimálně. Snažím se být spíš inspirací, jak si k sobě najít cestu a brát věci trochu s nadhledem. Hezký den, K. :)

 • Vanessa

  Dobrý den, co říkáte na spoty Ria: "Menstruace není sprosté slovo"? Podle mě jsou skvělé. Není zajímavé, že se tabu menstruace začíná bortit až v poslední době, ne-li v posledních dvou letech? Proč tomu tak je?

 • Host chatu

  ...

 • Kristýna

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat podle čeho vybíráte ambasadory projektu? Proč jste se rozhodla i pro muže?

  K.

 • Host chatu

  Kristýnko, dobrý den, ambasadory vybírám intuitivně. Hledám dobré lidi, kteří mě zaujmou svým příběhem. Muže jsem začala vybírat na základě jak poptávky od žen :), tak jsem sama cítila, že projekt chce trochu oživit a vybalancovat. Hezký den, K. :)

 • Elena

  Jste feministka? Jak feminismus vnímáte - je pro dívku podstatný?

 • Host chatu

  Dobrý den Eleno, to bych tu mohla povídat dlouho dlouho dlouho. Mnozí se mýlí v tom, že feministky nenávidějí muže. Není to pravda. Feministky bojují za svá práva a rovnoprávnost. Nerada se nálepkuji slovy, ale na feminismu není nic špatného, pokud ho lidé pochopí a vnímají správně, jako třeba u víry. Bohužel, všechno je zneužitelné. Myslím, že pro dívku je podstatné hlavně znát svoji hodnotu a věřit v sebe sama, nebát se říct svůj názor. Hezký den, K. :)

 • Lucka

  Dobrý den, trápím se s dcerou, myslím, že má nízké sebevědomí, ale nevím, jak s ní navázat komunikaci. Je v pubertě, na všechno odsekává. Myslíte, že na to stačí sama? Ráda bych ji nějak podpořila, ale nevím jak.

 • Host chatu

  Dobrý den, s dívkami v pubertálním věku je to nejtěžší. Osobně si myslím, že je jedno co teď uděláte, vždy bude mít svůj (hlavně at je jiný) názor. Můžete jí ale jít dobrým příkladem. Například o sobě mluvit jen kladně. Pochválit ji, nebo jí jen tak u večeře říct příběh, že jste četla jednu skvělou kampaň pro sebedůvěru a vzpomněla jste si na doby, kdy jste sama měla malé sebevědomí a jaká je to škoda, kolik času jste ztratila trápením. Získá tak větší důvěru a pocit, že jí rozumíte. Málokterá dívka si totiž uvědomuje, že i její maminka byla kdysi v jejím věku. Případně Vám mohu vřele doporučit tuto příručku: http://www.dove.com/content/dam/unilever/dove/czech_republic/online_comms_/brand_page/not_applicable/not_applicable/sama_sebou-1182126.pdf , kde určitě najdete odpovědi na vaše otázky. Ať se Vám i dceři daří. Hezký den. :)

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 05/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.