Jak správně zabezpečit byt, dům nebo chatu? Odpovídal Ivan Pavlíček

Chat je uzavřený21.11.2018 12:00

Ivan Pavlíček.

Máte dobře zabezpečenou svou nemovitost? Zloději jsou při vloupání do domácností nejen stále drzejší, ale také vynalézavější. Vedle klasických destruktivních postupů používají i sofistikované nenásilné metody, nástroje a triky. Jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků, které vás ochrání před nezvanými návštěvami, jsou proto bezpečnostní vchodové dveře. Mají však i další vlastnosti, na které je dobré se zaměřit, například odolnost vůči požáru, která je důležitá zejména v bytových domech, ale také dokáží eliminovat zápach nebo hluk. Další slabým místem nemovitostí jsou pak okna. Zejména v nižších patrech je vhodné zvážit jejich zabezpečení. Jaké jsou možnosti a podle čeho vybírat? Ptejte se Ivana Pavlíčka. Host odpovídá ve středu 21. listopadu od 12.00.

Ivan Pavlíček je majitel firmy Next, která již více než 27 let vyrábí bezpečnostní vchodové dveře. Jeho původní profese byla pracovník Biotechnologického ústavu Univerzity Karlovy. Na výrobu dveří se zaměřil po roce 1990 po amnestii, která se stala impulsem pro založení firmy vyrábějící bezpečnostní vchodové dveře. Dnes firma kromě toho nabízí také elektronické zabezpečení, folie na skla či bezpečnostní mříže.

Chat

 • Ketyna

  Co považujete za lepší pro zabezpečení chaty - mechanickou zábranu v podobě mříží nebo bezpečnostní dveře a fólie na okna?

 • Host chatu

  Vždy záleží na tom, jak cenný majetek chráníme. Ideální jsou bezpečnostní dveře, fólie na oknech nebo bezpečnostní skla, uzamykací okenní kličky a elektronický alarm, který nám dá vědět, když se v době naší nepřítomnosti děje něco nekalého. Mříže se nemusí každému líbit, ale řadě objektů vkusné a kvalitně provedené mříže sluší.

 • Petr

  Rádi bysme si více zabezpečili panelákový byt. Stačí přidat na naše stávající dveře nějaké bezpečnostní prvky? Zvažujeme závoru. Děkuji

 • Host chatu

  Dveře mají mnoho slabých míst, zámek, vložka, plocha dveří, panty, zárubeň... I méně zkušený bytař tu slabinu najde během pár sekund. Dílčí řešení jsou obvykle vyhozenými penězi a například bezpečnostní štít na slabých dveřích slouží jako skvělá opora pro páčidlo. Výhodou panelákového bytu je to, že od vyšších pater jsou bezpečnostní dveře prakticky jedinou potřebnou investicí do zabezpečení.

 • Lea

  Na chalupě máme mříže už roky, na oknech i přes dveře. Ale začínají být hnusné. Uvažujeme o jiném řešení. Poradíte jak jinak, aniž by nás to stálo majlant? Děkuji

 • Host chatu

  To je jednou z nevýhod mříží, že je potřeba je nějak pravidelně ošetřovat a také výhled přes ně není tak pěkný jako bez nich. Samozřejmě lze mříže vyměnit za nové, modernější a odolnější jak zlodějům tak vlivu počasí. Řešením jsou bezpečnostní dveře, bezpečnostní fólie na okna a zejména aktivní alarm. To se ale bez určité investice nedá pořídit.

 • Jana

  Dobrý den, jak je to prosím s bezpečnostními třídami dveří? Nevyznám se v nich a nechci něco podcenit. Děkuji

 • Host chatu

  3. bezpečnostní třída by měla být minimem, ale samořejmě mnohem lepší zabezpečení poskytuje 4. třída. Přitom stojí jen o pár tisíc více. Vlastní bezpečnostní třídy poskytují ale jen orientační měřítko a i mezi dveřmi 3. bezpečnostní třídy najdete velké rozdíly a výrobky, které jsou reálně snadno překonatelné. Také se bohužel najde pár firem, které importují dveře levné provenience a dávají k nim falešné nebo neúplné certifikáty. Nemají certifikovanou výrobu a testovaný výrobek neshoduje s tím, který Vám přivezou. Vybírejte spíše ve 4. bezpečnostní třídě a dejte na doporučení známých.

 • Raději anonymně

  Před nedávnem se nám snažili vykrást byt. Máme bezpečnostní dveře, takže se jim to nepovedlo...ale dveře jsou dost poničené. Lze je opravit? Nebo musime pořídit nové dveře?

 • Host chatu

  Pokud máte naše dveře, tak to bude jednoduché, protože díky jejich konstrukci dokážeme vyměnit třeba jen poškozený povrch nebo jiné součásti. Není potřeba měnit celé dveře, ale je to příležitost k jejich modernizaci technické i estetické a ještě Vám na to přispěje pojišťovna.

 • Ladislav

  Řešíme nevyhovující vstupní dveře v novostavbě v bytě. Je pravda, že vchodové dveře do bytu musí být protipožární?

 • Host chatu

  Ano, každý byt v bytovém domě je samostatným požárním úsekem a musí být tudíž oddělen požárními dveřmi. Požární dveře Vám dají důležitý čas k záchraně v případě požáru v domě a na druhou stranu v případě vzniku požáru ve Vašem bytě chrání únikové cesty v domě pro ostatní obyvatele. Nedodržení této povinnosti by se mohlo nepěkně prodražit, protože byste v takovém případě ručili za škody vzniklé v celém domě.

 • Vlada

  Jak moc se dá spoléhat na bezpečnostní folie na skla? Doporučil byste je na okna v přízemí?

 • Host chatu

  Pokud nemáte možnost nebo chuť vyměnit okna a skla za bezpečnostní, jsou fólie dobrým kompromisním řešením. Jako každé zabezpečení nejsou nepřekonatelné, ale jsou významnou překážkou. Vytloukání okna je celkem hlasitá činnost a pachatel při ní nechce trávit dlouhé minuty. Navíc fólie chrání obyvatele před poraněním skleněnými střepy v případě náhodného rozbití.

 • Lenka

  Co dělat pokud si zabouchnu klíče a mám bezpečnostní dveře? Dostane se dovnitř klasický zámečník nebo se musí volat firma, od které dveře jsou? Děkuji

 • Host chatu

  Pokud bezpečnostní dveře nejsou zamčené, chovají se téměř jako běžné dveře. Můžete volat libovolného zámečníka nebo v případě našich dveří lépe náš servis. Získáte při jednom i kontrolu a případné seřízení dveří.

 • WAR

  Jak zabezpečit správně garáž?

 • Host chatu

  Není to jednoduchý úkol a pokud je garáž součástí domu, je to i další brána do Vašeho domova. Problém bývá s garážovými vraty, která se obtížně zabezpečují a bezpečnostní se prakticky nevyrábějí. Doporučujeme uzamykací vrata, zejména pokud občas odjíždíte na delší čas. Dveře mezi garáží a domem by pak měly být bezpečnostní a zejména protipožární. Samozřejmostí je ale alarm, který by měl pokrývat i prostor garáže, popřípadě vnější kamerový systém, který monitoruje a nahrává prostor okolo domu. Tyto systémy jsou dnes velice spolehlivé a díky rozmachu i cenově dostupné.

 • GF

  Jak správně zabezpečit houseboat?

 • Host chatu

  To je určitě zajímavý a neobvyklý úkol a výzva a pokud máte houseboat, budu rád, když nám napíšete. Platí určitě totéž co pro dům s tím rozdílem, že je vhodné navíc vědět, pokud by se Váš domov dal do pohybu. V závislosti na ceně housboatu bych pravděpodobně kladl důraz na kamerový systém, který Vám umožní sledovat i další věci, které se na řece mohou přihodit a houseboatu uškodit.

 • ANTI

  Je podle Vás pes dobré zabezpečení bytu?

 • Host chatu

  V dnešní době různých sprejů a paralyzérů se obávám, že skutečné pachatele příliš neodradí. Je běžné vykrádání v době, kdy je celá rodina doma a ani nemusí spát. Mnoho našich klientů dokonce uvádí jako jeden z důvodů, proč si pořizují bezpečnonstí dveře i to, že se bojí, aby někdo jejich psovi neublížil.

 • LN

  Od kolika Kč se dají pořídit kvalitní bezpečnostní dveře do domu?

 • Host chatu

  Venkovní bezpečnostní dveře s dvojitými zárubněmi do rodinného domu pořídíte od 40 tis. Budou ve 3. bezpečnostní třídě s kvalitními tepelně-izolačními vlastnostmi.

 • design

  bezpečnostní dveře jsou asi dost robusní ocelová konstrukce. Je možno je mít i hezké, z každé strany jiný design?

 • Host chatu

  Jádro bezpečnostních dveří je skutečně masivní ocelová konstrukce, ale finální povrchy si můžete zvolit libovolné z každé strany. Je běžné, že ze strany chodby chtějí mít lidé dveře stejné jako soused a z vnitřní strany si je přizpůsobí svému interiéru.

 • starý dům

  dají se zabezpečit dvoukřídlé dveře? Bydlíme na vinohradech a máme krásné dřevěné dveře, ale velmi jednoduše vykopnutelné.

 • Host chatu

  Dvoukřídlé dveře jsou skutečně mnohem snadněji překonatelné než jednokřídlé. Navíc se často nacházejí v památkově chráněných domech, kdy nesmíte změnit vzhled dveří na straně do chodby. Řešení nabízíme dvě. Jednak je možné původní dveře z vnitřní strany zesílit bezpečnostními dveřmi. Potom si můžete vnitřní povrchy designově přizpůsobit bytu, vnější povrch zůstává. Druhým řešením je vyrobení repliky původních dveří, ale s bezpečnostním jádrem 3. nebo 4. bezpečnostní kategorie.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.