Jaké jsou moderní metody v estetické a plastické chirurgii? Odpovídal MUDr. Ján Pilka

Chat je uzavřený26.04.2018 11:00

Ján Pilka.

Co je to lipotransfer a u kterých chirurgických zákroků se používá? Jaké prsní implantáty jsou nejvhodnější a nejbezpečnější? O jaké estetické služby je největší zájem u mužů a proč by s návštěvou plastického chirurga neměli otálet? Přečtěte si odpovědi MUDr. Jána Pilky.

MUDr. Ján Pilka, majitel a vedoucí lékař kliniky plastické chirurgie Aesthevita

Vystudoval lékařskou fakultu UK v Bratislavě, kde také skládal atestaci z plastické chirurgie. Licenci pro svoji lékařskou praxi má nejen pro Slovensko, ale také pro Českou republiku. Do roku 2012 pracoval jako plastický chirurg v Univerzitní nemocnici v Bratislavě, na klinice plastické chirurgie. V roce 2012 přišel do Prahy, kde působil jako plastický chirurg na klinice Asklepion, a od roku 2014 se věnuje vlastní klinice plastické chirurgie Aesthevita.

Za sebou má více než 11 tisíc operačních výkonů. Každoročně navštěvuje různé zahraniční kongresy a workshopy, aby se neustále držel na špičce svého oboru. Jako jeden z mála lékařů získal licenci od profesora Alessandra Littari k plastické operaci penoplastiky. Touto metodou jako jeden z mála v České republice provádí zvětšení a zbytnění penisu. Současně má licenci a je školitelem metody přenosu vlastního tuku – lipotransfer.

O března letošního roku provádí také novou operační metodu multiplane. Tato metoda při zvětšení a modelaci prsů minimalizuje vnější zjizvení. Je pro ženy šetrnější, mají méně jizev a kratší rekonvalescenci. 

Chat

 • Helena

  Dobrý den, pane doktore, moje dcera pořád mluví o tom, že si nechá zvětšit prsa a já jí to rozmlouvám, protože ještě nemá děti a já se bojím, že nebude moct kojit. Nebo to nevadí?

 • Host chatu

  Zdravím všechny účastníky a účastnice chatu i čtenáře webu a přeji vám hezký den. Prsní implantáty nijak nebrání kojení, ale je potřeba si uvědomit, že těhotenství tvar prsou podstatně změní, stejně tak i následné kojení. Vždy přihlížím k přání klientky, tedy pokud vaší dceři malá prsa skutečně vadí nebo ji hendikepují, doporučuji, aby ke mně přišla na konzultaci, a odborně spolu probereme možnosti.

 • ABÉ

  Ne že bych měl o zvětšení penisu zájem, ale jsem zvědavý, kolika chlapům už jste ho prodloužil. Může pak normálně provozovat sex? Díky.

 • Host chatu

  Za poslední rok a půl se zájem o penoplastiku u mužů mnohonásobně zvýšil. Opět je to záležitost psychiky. Muž se s prodlouženým a zbytněným penisem cítí podstatně lépe. Mám na stovku klientů. Pokud kde o sex, pak ho může klient provozovat až šest týdnů po zákroku.

 • Inča

  Dobrý den, proč jste nezůstal na Slovenku, tady v Praze je ve vaší branži přece veliká konkurence. Stýkáte se s některými kolegy plastiky.

 • Host chatu

  Šel jsem do Prahy, protože se mi to město líbí, je zde více příležitostí, a máte pravdu i více konkurence. Což mě naopak motivuje k tomu, abych byl stále lepší a lepší. S kolegy plastiky se občas vídáme.

 • Jarka

  Dobrý den pane doktore, viděla jsem v pořadu Prásk a jste velice mladý. Říkali tam, že jste už operoval přes 11000 operací, jak je to možné?

 • Host chatu

  Víte, moji kolegové o mě říkají, že jsem workoholik a mají pravdu. Plastická chirurgie je zároveň mým koníčkem. Na druhou stranu si uvědomuji, že čím více budu mít za sebou zákroků, tím lepším operatérem budu.

 • Anička

  Dobrý den, chtěla bych větší prsa, ale nechci implantáty. Pomuže mi můj tuk? Jak velká prsa bych měla?

 • Host chatu

  Zvětšení prsou vlastním tukem je v současné době velmi moderní, jde o dva zákroky. Jedním zákrokem – liposukcí odsaju potřebný tuk pro zvětšení prsou, který pak vyčištěný aplikuji do prsou. Takže vlastně žena se zbaví tuku, který nechce, a dostane ho tam, kde jí bude slušet. Opět jsme u toho, že je nutné nejdříve se mnou vše konzultovat. Musím vás nejprve vidět, abych věděl, zda máte na těle dostatek tuku ke zvětšení prsou. Jejich velikost se touto metodou dá zvětšit o půl až jedno číslo při první operaci. Pokud byste chtěla větší zvětšení, tak můžeme po určité době zákrok opakovat.

 • Blanka

  Dobrý den, mám zamračený výraz a vadí mi to. Co mám dělat?

 • Host chatu

  V takovém případě by vám nejspíše pomohl endoskopický browlift, což znamená zvednuté čelo a obočí. Ale neberte to nyní jako lékařskou indikaci, nejprve bych vás musel vidět.

 • V. K. L.

  Pane doktore, teď je moderní používat vlastní tuk, už jsem četla několik článků, dáváte ho i do prsou nebo tam musí být implantáty. A co rakovina, máme se bát, když máme umělá prsa?

 • Host chatu

  Vlastní tuk se dá použít také na zvětšení prsou, ne vždy je nutné používat implantáty. Jsou známy případy, kdy byly u pacientek prokázány souvislosti mezi vznikem rakoviny a prsními implantáty, je to prostě cizí materiál v těle a s tím mohou být spojena určitá rizika.

 • Sabina

  Dobrý den, seznámila jsem se s úžasným mužem, ale, není moc obdařen na intimních místech. Ptal se mě, zda si má nechat zvětšit přirození, že pro mě udělá cokoliv......pane doktore, bude to mít vliv na náš milostný život a za jak dlouho to budeme moci po operaci vyzkoušet? Děkuji vám za odpověď, třeba se brzy uvidíme.

 • Host chatu

  Pacienti, kterým jsem provedl penoplastiku si na žádný takový problém nestěžují. K sexuální aktivitě se spolu s partnerem můžete vrátit po šesti týdnech po operaci. Budu se těšit na případné setkání na naším klinice.

 • Marie Z.

  Mám takový dotaz pane doktore. Chci si nechat upravit víčka, ale teď jsem na rozpacích. Moje kolegyně v práci na tom zákroku byla před 2 měsíci a žádnou změnu i ní nepozoruji. Přitom jí doktor říkal, jak prokoukne. Tak teď nevím, nechci vyhazovat zbytečně peníze, třeba už jsem na to stará, bude mi šedesát a to víte obličej už nemám jako za mlada. Děkuji..

 • Host chatu

  Je možné, že u vaší kolegyně pouze operace víček nestačila, protože měla pokleslé obočí a bylo potřeba provést endoskopický browlift. Každá žena je individuální, má jinou kvalitu kůže a nemohu vám indikovat diagnózu, aniž bych vás osobně viděl. Udělat něco pro svůj dobrý pocit, rozhodně nejsou vyhozené peníze.

 • HUGO

  Ještě mi není 18, ale mám jistý problém, o kterém bych se chtěl s vámi poradit, musím přijít s rodiči?

 • Host chatu

  V každém případě musí s vámi přijít rodiče, ale rovnou vám chci říci, že není dobré podstupovat nezbytně nutné plastické operace do 18 let.

 • Hana

  Chodím do posilovny, abych byla hubená a měla malý zadek. A některý ženy si naopak nechávají zadek zvětšit tukem. Proč to dělaj?

 • Host chatu

  Typicky ženská postava má srdíčkový tvar pozadí. Už věstonická Venuše měla tento tvar. V současné době je velký návrat k ženským rysům a vzorem pro mnohé ženy je třeba Kim Kardashian nebo Jennifer Lopez. U zahraničních klientek, které k nám jezdí, je zvětšení pozadí vlastním tukem velkým hitem, české ženy jsou poněkud zdrženlivější.

 • Míša

  Dobrý den pane doktore, jste ženatý a máte děti?

 • Host chatu

  Dobrý den i vám Míšo, ano jsem ženatý a děti zatím nemám.

 • Vendulka

  Pane doktore, co děláte když máte volno?

 • Host chatu

  Co to je volno? Většinu času trávím na operačním sále. Když neoperuji, jezdím na lékařské kongresy, nebo za svými rodiči na Slovensko.

 • Beru

  Kdo je pro Vás vzor ženské krásy?

 • Host chatu

  Nemohu jako lékař mluvit o svých představách krásy. Každý máme jiný vkus a vnímání krásy je opravdu velice subjektivní. Krása vychází hodně z nás, když jsme spokojeni sami se sebou. A k tomu abychom spokojeni byli, pochopitelně přispívá, když vypadáme podle svých představ. Tomu se snažím jako plastických chirurg pomáhat.

 • Lucka

  Už dlouho přemýšlím o operaci prsou. Ještě jsem se ale ani nerozhoupala jít na konzultaci. Stydím se. Jak dlouhé jsou u vás čekací doby? Myslím i konzultaci i operaci. Díky předem za odpověď a přeji hodně spokojených pacienteů.

 • Host chatu

  Stud není na místě. Jsem lékař a jsem tady právě proto, abych pomohl a splnil vaše přání. Takže se nestyďte a objednejte se na konzultaci. Na tu je čekací doba 14 dní a na operaci cca měsíc až měsíc a půl.

 • Niki

  Proč chodí ženy na plastické operace? Dělají to kvůli mužům?

 • Host chatu

  Já bych neřekl, že to je primárně kvůli mužům. Řada z nich to především dělá proto, aby se lépe cítila, byla šťastná a spokojená.

 • holka z města

  Podstoupil byste sám plastickou operaci?

 • Host chatu

  Ano. Pokud bych byl sám se sebou nespokojený a nebo by to bylo nutné ze zdravotních důvodů.

 • Jaruna

  Kolik stojí zvětšení prsou na vaší klinice?

 • Host chatu

  Cena se odvíjí od vybrané značky implantátů, jejich tvarů. Řekněme, že se cena pohybuje od 65 tisíc do 130 tisíc korun.

 • Danka

  Píšete tady o metodě multiplane, co si pod tím mám představit? Děkuji.

 • Host chatu

  Je to metoda vhodná pro ženy, které chtějí zvětšit svá prsa, ale mají je povadlá. V takovém případě by nestačilo jen vložit prsní implantáty, ale musel bych provést také modelaci. Při běžné modelaci musím udělat více jizev a tato metoda umožňuje zvětšit a modelovat prsa s minimálním počtem jizev, takže je pro ženu výrazně šetrnější. Děkuji vám za otázky, za váš čas a budu se těšit snad i brzy na viděnou na naší klinice. Přeji vám krásný den.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 21/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Sedmička pro ženy

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov News

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.