Jaké jsou novinky v pojištění majetku? Odpovídal Michal Šimon

Chat je uzavřený12.01.2018 10:00

Michal Šimon.

Začátek nového roku je ideální dobou na revizi pojistných smluv k vašemu majetku či užívaným stavbám. Máte nastavena dostatečná kryti vybavení vaší domácnosti při zničení, a co když vytopíte sousedy? A víte, že si můžete pojistit i obnovu dat ve vašem počítači? Chcete se dozvědět, jaké jsou další novinky v pojištění majetku? Ptejte se Michala Šimona, odborníka v oblasti neživotního pojištění, v pátek 12. ledna od 10.00.

Michal Šimon je uznávaný odborník v oblasti neživotního pojištění. Do ČPP nastoupil v roce 2009 na pozici manažera odboru tvorby produktů majetkového a cestovního pojištění. Podílel se na přípravě řady produktových inovací a novinek jako je například Domex+, které přispěly k tomu, že ČPP je dnes čtvrtou největší neživotní pojišťovnou na trhu. V anketě Pojišťovna roku vyhlašované pojišťovacími makléři ČPP získala druhé místo v kategorii Pojištění občanů. ČPP působí na českém trhu více než 20 let a patří do desítky největších a nejúspěšnějších pojišťoven v České republice.

Chat

 • SK

  Jaké jsou obecně novinky v pojištění majetku?

 • Host chatu

  Dobrý den, v pojištění majetku se objevují nové trendy – např. pojištění kybernetických rizik. Zahrnuli jsme je i do našeho nového produktu Domex+, kdy jsme přišli s novinkou na trhu – poskytnutí náhrady nákladů vynaložených na obnovu ztracených dat z pevných disků počítačů a notebooků.

 • ANTI

  Jaké jsou obecně novinky v pojištění duševního majetku?

 • Host chatu

  ...

 • SK

  Co vlastně nejde pojistit ohledně hmotného a nehmotného majetku?

 • Host chatu

  Obecně v majetkovém pojištění lze pojistit pouze hmotný majetek. Nehmotný majetek jsou např. práva a jiné věci.

 • AK

  Mám pojištění domácnosti a jeho vybavení. Vztahuje se toto pojištění i na můj počítač či notebook a na data v tomto počítači?

 • Host chatu

  Ano, počítač i notebook dnes tvoří standardní zařízení domácnosti. V rámci našeho produktu Domex+ Vám jako jediný pojistitel na trhu v případě ztráty dat z pevných disků počítačů a notebooků poskytneme náhradu nákladů vynaložených na jejich záchranu. Více informací o tomto produktu můžete najít na www.cpp.cz nebo na klientské lince 957 444 555.

 • Bobina

  Existuje nějaké pojištění proti krádeži telefonu? A musím na pobočku nebo existuje i nějaký on-line způsob?

 • Host chatu

  Pojištění telefonu je zahrnuto standardně do pojištění domácnosti. Smlouvu si můžete uzavřít na jakékoliv naší pobočce po celé republice. Případně lze pojištění sjednat rychle a pohodlně i on-line na našich webových stránkách www.cpp.cz, navíc se slevou až 25%.

 • Franta

  Bydlím v pronajatém bytě, pojištění vybavení si mám zařídit já nebo majitel bytu?

 • Host chatu

  V tomto případě bude vždy záležet na tom, komu vybavení bytu patří. Je-li pronajímatele, záleží na dohodě mezi vámi a pronajímatelem (pojištění mohou sjednat oba). Je-li vybavení vaše, uzavřete smlouvu na pojištění domácnosti sám.

 • igor

  Existují nějaké peněžní limity na krytí zničeného vybavení mého bytu? Co když mě vytopí soused a zničí mi starožitný nábytek?

 • Host chatu

  Obecně – horní hranicí pojistného plnění je sjednaná pojistná částka ve vašem pojištění domácnosti. Pokud vám soused či jakákoliv třetí osoba způsobí újmu, za kterou odpovídá, je pojistné plnění poskytováno prioritně z jejich pojištění odpovědnosti, a to až do výše sjednaného limitu plnění. Vzhledem ke složitosti celé problematiky bych Vám doporučil zajít na některou z našich poboček nebo zavolat na klientskou linku 957 444 555, kde Vám kolegové s celou věcí rádi poradí.

 • Marta K.

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, co všechno spadá do pojištění vybavení domácnosti? I položená podlahová krytina, dětský kočárek a obsah domácího trezoru?

 • Host chatu

  Pojištění domácnosti se obecně vztahuje na věci nebo soubory věcí, které tvoří zařízení domácnosti, slouží k jejímu provozu nebo k uspokojování potřeb členů domácnosti. Mezi tyto věcí patří například: elektronika, oblečení, obuv, nábytek nebo třeba knihy a sportovní vybavení. Součásti pojištění v rámci našeho produktu Domex+ se pojištění domácnosti vztahuje i na podlahové krytiny, dětský kočárek i obsah domácího trezoru, pokud jsou v něm uloženy např. cennosti.

 • Jarda

  Kolega mi vyprávěl, jak jeho syn rozbil při hře venku míčem okno v sousedním domě, a tuto nehodu zaplatila pojišťovna z jeho pojištění, je to vůbec možné?

 • Host chatu

  Pro popsané situace je nezbytné mít sjednané pojištění odpovědnosti, kdy z tohoto pojištění můžeme takto vzniklé škody proplatit. I toto pojištění si můžete sjednat v rámci produktu Domex+. Cena tohoto pojištění začíná již od 500 Kč / rok.

 • JENDA

  Dobrý den, začínáme stavět nový domek, dá se pojistit již tato rozestavěná část? A co stavební materiál nutný na stavbu? Děkuji za odpověď

 • Host chatu

  Ano, předmětem pojištění staveb v rámci produktu Domex+ jsou nejen stavby rozestavěné či rekonstruované ale i stavební materiál, zařízení staveniště a výrobky sloužící k výstavbě či rekonstrukci pojištěné stavby ve výstavbě. Více informací můžete zjistit na www.cpp.cz nebo na našich obchodních místech po celé ČR.

 • IK

  Zdravím a chci se optat, zda se vztahuje pojištění domácnosti i na ten případ, když pračkou vytopím svoje sousedy? Nebo musím mít nějaké speciální?

 • Host chatu

  Pro případ, kdy vytopíte sousedy, tedy způsobíte svou činnosti újmu třetí osobě, musíte mít vždy sjednáno pojištění odpovědnosti. U ČPP lze toto uzavřít samostatně nebo v rámci pojištění domácnosti či stavby.

 • Petr F.

  Můžu se prosím zeptat, co to přesně znamená asistenční služba? Například když mi doma praskne vodovodní kohoutek, tak přijedou technici, aby to spravili? Děkuji

 • Host chatu

  Asistenční služba vám pomůže v případě vzniku nějaké nouzové situace, či havárie. Např. při zabouchnutí dveří, ale i ve vámi uváděném případě prasklého vodovodního kohoutku. Pochopitelně záleží na konkrétních podmínkách poskytovatele asistenčních služeb. V rámci našeho produktu Domex+ a v rozsahu Domácí asistence plus můžeme klientovi pomoci nejen s prasklým kohoutkem, ale i s poruchou domácího spotřebiče, s uvedením domácnosti do původního stavu po zásahu řemeslníka, ale i s likvidací včelích rojů, vosích a sršních hnízd a v případě potřeby poskytneme i IT konzultaci.

 • Míša

  Máme v domě infrasaunu, došlo ke zkratu a sauna vyhořela. Dá se zahrnout do majetkového pojištění? Díky

 • Host chatu

  V ČPP v rámci produktu Domex+ považujeme infrasaunu za strojní zařízení, které tvoří součást či příslušenství stavby. Strojní (a elektronická) zařízení jsou dokonce v rámci našeho pojištění pojištěna tzv. all riskově.

 • Máma

  Dobrý den, pořídili jsme si chatu, kterou ale využíváme jen v letních měsících. Chtěli bychom ji pojistit proti povodním. Dá se pojistit jen na vybrané měsíce, kdy chatu užíváme? A jak zjistím, jestli není v zátopové oblasti? Děkujeme

 • Host chatu

  Je nutné si uvědomit, že Vaši chatu neohrožuje pouze povodeň, ale i ostatní pojistná nebezpečí (vichřice, krupobití, požár, odcizení) a tato mohou škodu způsobit kdykoliv. Proto vám jednoznačně doporučuji pojistit chatu celoročně a zvolit co nejširší pojistnou ochranu. Při sjednání pojištění lze samozřejmě zjistit a určit tarifní zónu, ve které se Vaše chata nalézá. Tarifní zónu si také můžete ověřit na webových stránkách www.cap.cz.

 • Olga

  Dobrý den, přistavěli jsme si k domku novou garáž a chtěli bychom ji mít také pojištěnou jako dům proti požáru, vykradení atd. Dá se pojistná smlouva aktualizovat nebo musíme uzavřít zcela novou?

 • Host chatu

  Podle potřeby např. z důvodu rekonstrukce nebo navýšení hodnoty Vašeho majetku lze sjednanou smlouvu aktualizovat. Je-li však Vaše smlouva staršího data sjednání je vhodné zvážit sjednání smlouvy nové. V ČPP pravidelně aktualizujeme naše pojistné produkty a přinášíme klientům větší pojistnou ochranu.

 • Václav Severa

  Dobrý den

  Vyplatili jste už nějaké plnění, nebo se zatím vždy podařilo najít vyjímku v pojišťovacích podmínkách a takto plnění zamítnout, jak je obvyklé při generování zisku pojišťovacích domů?

  Děkuji

 • Host chatu

  ČPP za rok 2017 jen za škody způsobené přírodními živly vyplatila pojistné plnění v objemu 170 milionů korun, přičemž 3/4 z tohoto objemu bylo za škody způsobené vichřicí Herwart.

 • Helena

  Dobrý den, je něco, na co bych si měla dát při sjednávání pojištění pozor? Děkuji

 • Host chatu

  Při sjednání pojištění je vhodné dávat pozor na nastavení pojistných částek a rozsah pojistných nebezpečí. Současně je důležité se řádně seznámit s předloženým návrhem pojistné smlouvy, tak aby tento plně odpovídal Vašim potřebám na pojištění. Pro zhotovení nabídky pojištění a více informací doporučuji navštívit některé z obchodních míst ČPP v rámci ČR.

 • Jakub

  Dobrý den, máme v domě starší kotel (asi 10 let), dá se ještě taková věc pojistit? Díky

 • Host chatu

  V ČPP Vám pojistíme kotel v rámci produktu Domex+ bez ohledu na jeho stáří. Více o produktu naleznete na našich webových stránkách www.cpp.cz.

 • Johana

  Bydlím v bytě s předzahrádkou, na které mám celoročně umístěnou dětskou skluzavku a domek na hraní pro děti. Je možné nějak tyto věci pojistit? Doma je nemáme kam uskladnit...

 • Host chatu

  V rámci našeho majetkového pojištění poskytujeme pojistnou ochranu i pro věci, které jsou určeny k venkovnímu používání a jsou umístěny na pozemku, který přináleží k bytu nebo k rodinnému domu.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 44/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.