Jaké jsou novinky v pojištění majetku? Odpovídal Michal Šimon

Chat je uzavřený12.01.2018 10:00

Michal Šimon.

Začátek nového roku je ideální dobou na revizi pojistných smluv k vašemu majetku či užívaným stavbám. Máte nastavena dostatečná kryti vybavení vaší domácnosti při zničení, a co když vytopíte sousedy? A víte, že si můžete pojistit i obnovu dat ve vašem počítači? Chcete se dozvědět, jaké jsou další novinky v pojištění majetku? Ptejte se Michala Šimona, odborníka v oblasti neživotního pojištění, v pátek 12. ledna od 10.00.

Michal Šimon je uznávaný odborník v oblasti neživotního pojištění. Do ČPP nastoupil v roce 2009 na pozici manažera odboru tvorby produktů majetkového a cestovního pojištění. Podílel se na přípravě řady produktových inovací a novinek jako je například Domex+, které přispěly k tomu, že ČPP je dnes čtvrtou největší neživotní pojišťovnou na trhu. V anketě Pojišťovna roku vyhlašované pojišťovacími makléři ČPP získala druhé místo v kategorii Pojištění občanů. ČPP působí na českém trhu více než 20 let a patří do desítky největších a nejúspěšnějších pojišťoven v České republice.

Chat

 • SK

  Jaké jsou obecně novinky v pojištění majetku?

 • Host chatu

  Dobrý den, v pojištění majetku se objevují nové trendy – např. pojištění kybernetických rizik. Zahrnuli jsme je i do našeho nového produktu Domex+, kdy jsme přišli s novinkou na trhu – poskytnutí náhrady nákladů vynaložených na obnovu ztracených dat z pevných disků počítačů a notebooků.

 • ANTI

  Jaké jsou obecně novinky v pojištění duševního majetku?

 • Host chatu

  ...

 • SK

  Co vlastně nejde pojistit ohledně hmotného a nehmotného majetku?

 • Host chatu

  Obecně v majetkovém pojištění lze pojistit pouze hmotný majetek. Nehmotný majetek jsou např. práva a jiné věci.

 • AK

  Mám pojištění domácnosti a jeho vybavení. Vztahuje se toto pojištění i na můj počítač či notebook a na data v tomto počítači?

 • Host chatu

  Ano, počítač i notebook dnes tvoří standardní zařízení domácnosti. V rámci našeho produktu Domex+ Vám jako jediný pojistitel na trhu v případě ztráty dat z pevných disků počítačů a notebooků poskytneme náhradu nákladů vynaložených na jejich záchranu. Více informací o tomto produktu můžete najít na www.cpp.cz nebo na klientské lince 957 444 555.

 • Bobina

  Existuje nějaké pojištění proti krádeži telefonu? A musím na pobočku nebo existuje i nějaký on-line způsob?

 • Host chatu

  Pojištění telefonu je zahrnuto standardně do pojištění domácnosti. Smlouvu si můžete uzavřít na jakékoliv naší pobočce po celé republice. Případně lze pojištění sjednat rychle a pohodlně i on-line na našich webových stránkách www.cpp.cz, navíc se slevou až 25%.

 • Franta

  Bydlím v pronajatém bytě, pojištění vybavení si mám zařídit já nebo majitel bytu?

 • Host chatu

  V tomto případě bude vždy záležet na tom, komu vybavení bytu patří. Je-li pronajímatele, záleží na dohodě mezi vámi a pronajímatelem (pojištění mohou sjednat oba). Je-li vybavení vaše, uzavřete smlouvu na pojištění domácnosti sám.

 • igor

  Existují nějaké peněžní limity na krytí zničeného vybavení mého bytu? Co když mě vytopí soused a zničí mi starožitný nábytek?

 • Host chatu

  Obecně – horní hranicí pojistného plnění je sjednaná pojistná částka ve vašem pojištění domácnosti. Pokud vám soused či jakákoliv třetí osoba způsobí újmu, za kterou odpovídá, je pojistné plnění poskytováno prioritně z jejich pojištění odpovědnosti, a to až do výše sjednaného limitu plnění. Vzhledem ke složitosti celé problematiky bych Vám doporučil zajít na některou z našich poboček nebo zavolat na klientskou linku 957 444 555, kde Vám kolegové s celou věcí rádi poradí.

 • Marta K.

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, co všechno spadá do pojištění vybavení domácnosti? I položená podlahová krytina, dětský kočárek a obsah domácího trezoru?

 • Host chatu

  Pojištění domácnosti se obecně vztahuje na věci nebo soubory věcí, které tvoří zařízení domácnosti, slouží k jejímu provozu nebo k uspokojování potřeb členů domácnosti. Mezi tyto věcí patří například: elektronika, oblečení, obuv, nábytek nebo třeba knihy a sportovní vybavení. Součásti pojištění v rámci našeho produktu Domex+ se pojištění domácnosti vztahuje i na podlahové krytiny, dětský kočárek i obsah domácího trezoru, pokud jsou v něm uloženy např. cennosti.

 • Jarda

  Kolega mi vyprávěl, jak jeho syn rozbil při hře venku míčem okno v sousedním domě, a tuto nehodu zaplatila pojišťovna z jeho pojištění, je to vůbec možné?

 • Host chatu

  Pro popsané situace je nezbytné mít sjednané pojištění odpovědnosti, kdy z tohoto pojištění můžeme takto vzniklé škody proplatit. I toto pojištění si můžete sjednat v rámci produktu Domex+. Cena tohoto pojištění začíná již od 500 Kč / rok.

 • JENDA

  Dobrý den, začínáme stavět nový domek, dá se pojistit již tato rozestavěná část? A co stavební materiál nutný na stavbu? Děkuji za odpověď

 • Host chatu

  Ano, předmětem pojištění staveb v rámci produktu Domex+ jsou nejen stavby rozestavěné či rekonstruované ale i stavební materiál, zařízení staveniště a výrobky sloužící k výstavbě či rekonstrukci pojištěné stavby ve výstavbě. Více informací můžete zjistit na www.cpp.cz nebo na našich obchodních místech po celé ČR.

 • IK

  Zdravím a chci se optat, zda se vztahuje pojištění domácnosti i na ten případ, když pračkou vytopím svoje sousedy? Nebo musím mít nějaké speciální?

 • Host chatu

  Pro případ, kdy vytopíte sousedy, tedy způsobíte svou činnosti újmu třetí osobě, musíte mít vždy sjednáno pojištění odpovědnosti. U ČPP lze toto uzavřít samostatně nebo v rámci pojištění domácnosti či stavby.

 • Petr F.

  Můžu se prosím zeptat, co to přesně znamená asistenční služba? Například když mi doma praskne vodovodní kohoutek, tak přijedou technici, aby to spravili? Děkuji

 • Host chatu

  Asistenční služba vám pomůže v případě vzniku nějaké nouzové situace, či havárie. Např. při zabouchnutí dveří, ale i ve vámi uváděném případě prasklého vodovodního kohoutku. Pochopitelně záleží na konkrétních podmínkách poskytovatele asistenčních služeb. V rámci našeho produktu Domex+ a v rozsahu Domácí asistence plus můžeme klientovi pomoci nejen s prasklým kohoutkem, ale i s poruchou domácího spotřebiče, s uvedením domácnosti do původního stavu po zásahu řemeslníka, ale i s likvidací včelích rojů, vosích a sršních hnízd a v případě potřeby poskytneme i IT konzultaci.

 • Míša

  Máme v domě infrasaunu, došlo ke zkratu a sauna vyhořela. Dá se zahrnout do majetkového pojištění? Díky

 • Host chatu

  V ČPP v rámci produktu Domex+ považujeme infrasaunu za strojní zařízení, které tvoří součást či příslušenství stavby. Strojní (a elektronická) zařízení jsou dokonce v rámci našeho pojištění pojištěna tzv. all riskově.

 • Máma

  Dobrý den, pořídili jsme si chatu, kterou ale využíváme jen v letních měsících. Chtěli bychom ji pojistit proti povodním. Dá se pojistit jen na vybrané měsíce, kdy chatu užíváme? A jak zjistím, jestli není v zátopové oblasti? Děkujeme

 • Host chatu

  Je nutné si uvědomit, že Vaši chatu neohrožuje pouze povodeň, ale i ostatní pojistná nebezpečí (vichřice, krupobití, požár, odcizení) a tato mohou škodu způsobit kdykoliv. Proto vám jednoznačně doporučuji pojistit chatu celoročně a zvolit co nejširší pojistnou ochranu. Při sjednání pojištění lze samozřejmě zjistit a určit tarifní zónu, ve které se Vaše chata nalézá. Tarifní zónu si také můžete ověřit na webových stránkách www.cap.cz.

 • Olga

  Dobrý den, přistavěli jsme si k domku novou garáž a chtěli bychom ji mít také pojištěnou jako dům proti požáru, vykradení atd. Dá se pojistná smlouva aktualizovat nebo musíme uzavřít zcela novou?

 • Host chatu

  Podle potřeby např. z důvodu rekonstrukce nebo navýšení hodnoty Vašeho majetku lze sjednanou smlouvu aktualizovat. Je-li však Vaše smlouva staršího data sjednání je vhodné zvážit sjednání smlouvy nové. V ČPP pravidelně aktualizujeme naše pojistné produkty a přinášíme klientům větší pojistnou ochranu.

 • Václav Severa

  Dobrý den

  Vyplatili jste už nějaké plnění, nebo se zatím vždy podařilo najít vyjímku v pojišťovacích podmínkách a takto plnění zamítnout, jak je obvyklé při generování zisku pojišťovacích domů?

  Děkuji

 • Host chatu

  ČPP za rok 2017 jen za škody způsobené přírodními živly vyplatila pojistné plnění v objemu 170 milionů korun, přičemž 3/4 z tohoto objemu bylo za škody způsobené vichřicí Herwart.

 • Helena

  Dobrý den, je něco, na co bych si měla dát při sjednávání pojištění pozor? Děkuji

 • Host chatu

  Při sjednání pojištění je vhodné dávat pozor na nastavení pojistných částek a rozsah pojistných nebezpečí. Současně je důležité se řádně seznámit s předloženým návrhem pojistné smlouvy, tak aby tento plně odpovídal Vašim potřebám na pojištění. Pro zhotovení nabídky pojištění a více informací doporučuji navštívit některé z obchodních míst ČPP v rámci ČR.

 • Jakub

  Dobrý den, máme v domě starší kotel (asi 10 let), dá se ještě taková věc pojistit? Díky

 • Host chatu

  V ČPP Vám pojistíme kotel v rámci produktu Domex+ bez ohledu na jeho stáří. Více o produktu naleznete na našich webových stránkách www.cpp.cz.

 • Johana

  Bydlím v bytě s předzahrádkou, na které mám celoročně umístěnou dětskou skluzavku a domek na hraní pro děti. Je možné nějak tyto věci pojistit? Doma je nemáme kam uskladnit...

 • Host chatu

  V rámci našeho majetkového pojištění poskytujeme pojistnou ochranu i pro věci, které jsou určeny k venkovnímu používání a jsou umístěny na pozemku, který přináleží k bytu nebo k rodinnému domu.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.