Které ojetiny se nejvíce prodávají na zimu a jak prodejům pomáhá fotbalové partnerství? Odpovídala Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto

Chat je uzavřený01.11.2016 14:00

Karolína Topolová.

Společnost AAA AUTO o sobě dává stále vědět, a to nejen ve spojení s výjimečným partnerstvím české nejoblíbenější fotbalové soutěže, ale i jako odborník v automotive segmentu. Jaké ojetiny se prodávají na zimu? Co přineslo spojení s českým, ale i slovenským fotbalem? Co dalšího Áčka chystají? Ptejte se Karolíny Topolové, generální ředitelky AAA AUTO, v úterý 1. listopadu od 14.00.

Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto, se pohybuje v branži s ojetými vozy již více než osmnáct let. Počátky její kariéry u největšího tuzemského prodejce ojetin AAA Auto jsou spojené se založením zákaznického call centra, které je nyní jedním z největších ve střední Evropě. Vedle funkce generální ředitelky působí i jako předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace, jež podporuje děti obětí dopravních nehod. Opakovaně se umístila v žebříčku Nejvlivnější ženy Česka dle časopisu FORBES, patří mezi finalisty Manažera roku a letos získala ocenění Mladý manažerský talent Českých 100 nejlepších.

Chat

 • SK

  Které ojetiny v ČR se na zimu prodávají nejméně a kt. nejvíce?

 • Host chatu

  Dlouhodobě roste poptávka po vozech typu kombi, SUV a MPV a není tomu jinak ani nyní. Nižší poptávka je po úplně malých vozech typu Škoda Citygo nebo VW Polo.

 • DAYD

  "Společnost AAA AUTO o sobě dává stále vědět, a to nejen ve spojení s výjimečným partnerstvím české nejoblíbenější fotbalové soutěže" proč toto spojení s fotbalem?

 • Host chatu

  Fotbal je stále nejoblíbenějším českým sportem a má velké množství fanoušků. Naše společnost je zase největším prodejcem ojetých automobilů, proto jde z naší strany o logický krok. Díky tomuto novému partnerovi získáme nový zdroj prověřených automobilů pro naši značku Mototechna. Může se tak stát, že si u nás zákazníci zakoupí vozy, které pro ně „zajedou“ fotbalové osobnosti jako je Václav Kadlec nebo Miroslav Pelta. Na oplátku máme přístup na fotbalové stadiony, ať už se svými logy nebo propagačními akcemi, takže se mnoho fanoušků fotbalu má možnost seznámit s naší nabídkou vozů i souvisejících služeb.

 • DIS

  Jak AAA Auto spolupracuje se slovenským fotbalem?

 • Host chatu

  Na Slovensku jsme partnerem Slovenského fotbalového svazu a tedy národní reprezentace. Díky této spolupráci máme přístup na fotbalové stadiony a mnoho fanoušků fotbalu má možnost seznámit s naší nabídkou vozů i souvisejících služeb.

 • jkalm

  Dobry den, co jsou ted nej auta. Myslim, ktera se nejlepe prodavaji?

 • Host chatu

  Dobrý den, tradičně nejpopulárnější značkou je i na zimu Škoda. Od září jsme prodali 11% Fabií a 10% Octavií z celkového množství prodaných modelů. Dalšími oblíbenými značkami jsou pak Ford a Focus. Obecně stále roste zájem o velkoobjemové vozy - tedy kombi, SUV a MPV. Tyto vozy tvoří 53 % veškerých našich prodejů.

 • FANDA

  Jak hodnotite spolupraci s fotbalem? Neni to na firmu s ojetinami velky orisek?

 • Host chatu

  Jsme největší prodejce ojetých automobilů nejen na českém a slovenském trhu, ale ve střední a východní Evropě obecně. Fotbal je u nás bezkonkurenčně nejoblíbenějším sportem, proto je naše vzájemná spolupráce zcela logickým krokem. Kromě ojetých vozů provozujeme pod značkou Mototechna i prodej tzv. půlročních vozů, tedy automobilů s nájezdem do 20 000 km a stářím půl roku. Hledáme tedy neustále nové zdroje ověřených automobilů a díky této spolupráci jsme skloubili více věcí najednou. Český fotbal získal spolehlivého partnera na cesty, který dodá atraktivní a tolik potřebné nové vozy, a my si tím zajistíme pravidelný přísun kvalitních automobilů. Je důležité připomenout, že kromě českého fotbalu jsme ve sponzoringu tohoto sportu aktivní i na Slovensku, kde podporujeme národní reprezentaci. Stejně jako je fotbal férová hra, i my se snažíme přinášet do obchodu s ojetými automobily férovost. Vozy detailně prověřujeme, dbáme na neustálé zdokonalování našich prodejních procesů a snažíme se veřejnost edukovat, aby lidé mohli nakupovat ojeté vozy bezpečně a bez starostí.

 • Darina

  Podporujete i neco mensiho nez je fotbal? Treba nejakou nadaci

 • Host chatu

  Naše společnost je hlavním přispěvatelem Dětské dopravní nadace, která finančně podporuje děti, které přišli při dopravní nehodě o jednoho nebo oba rodiče. Tato podpora souvisí s odvětvím našeho podnikání a já jsem hrdá, že již čtyři roky jsem i předsedkyní správní rady a spolu s ostatními členy se nám daří vyhovět každoročně všem žádostem, které nadace přijímá. Ani letos tomu nebude jinak a v prosinci slavnostně předáme příspěvky dětem na další rok.

 • dotaz

  na FB se rozjela zprava, ze ste nechali dva borce vybrat u vas karu za 70 klacku a ted s ní pojedou do Dakaru..... To ste si tak jisty kvalitou aut, ze se nebojite u tak levne ojetiny rozpadu?

 • Host chatu

  Ano, je to pravda. Mám ráda odvážné nápady, a protože si za kvalitou našich vozů stojíme, dali jsme Richardovi a Stefanovi možnost, aby další cestu absolvovali v autě od nás. Limit pro výběr jsme společně stanovili na maximálních pětasedmdesáti tisících, díky kterým si mohli vybrat vůz s nadstandardní výbavou jako je náhon na všechna čtyři kola, což se jim v poušti může hodit.

 • dotaz2

  Jeste jeden dotaz k cestovatelum - kdy vyrazi? Dik boris

 • Host chatu

  Dnes v jednu kluci od nás z Áček vyrazili na svoji cestu do Dakaru a sledovat je můžete na Facebook.com/skodasimplynever

 • FRK

  Zdraavim, redi u vas uz nekdo nakup auta jako vanicni darek

 • Host chatu

  Dobrý den, samozřejmě. Každý rok touto dobou se zvyšuje zájem o koupi auta. Zákazníci chtějí udělat na Vánoce radost nejen svým blízkým, ale i sobě, a chtějí se vyhnout všeobecnému vánočnímu šumu, proto mnozí nakupují auta již nyní.

 • Dana Selešová

  Nezvysil se vam zajem o prodej ci koupi aut z firem? konec roku, balancovani s financemi. napadlo by me to. Dekuji, Selesova

 • Host chatu

  Všeobecně s koncem roku roste poptávka od fyzických i právnických osob. Zákazníci chtějí před koncem roku obnovit svůj vozový park. V případě firemních zákazníků je zvýšení zájmu logické, protože se zbaví starého majetku a pokud zvolí vůz s odpočtem DPH, připraví se tak i na roční vyúčtování daní.

 • Tomas Nohejla

  Dobry den pani Topolova, zdate se sympaticka i pres vase uspech, tak by me zajimalo, jak se s tim potykaji doma? Mate vubec cas na rodinu? Dekuji za odpoved a preji, at jste spokojena, Tomas Nohejla.

 • Host chatu

  Dobrý den, mám báječnou rodinu, se kterou se vzájemně podporujeme a pomáháme si. S manželem jsme sehraná dvojka a díky i našim maminkám jsme sladili naši náročnou práci a péčí o, za chvíli již tříletou, dcerku. Sice od té doby, co máme dítě, nemáme tolik času na vlastní koníčky jako dříve, ale užíváme si společně každou volnou chvilku a já musím uznat, že jsem poslední tři roky nejšťastnější, kdy jsem byla. Děkuji za přání a i já Vám přeji spoustu radosti a spokojenosti. Karolína

 • RYF

  Kolik vas vysela celkove spoluprave s fotbalisty v cechach a na slovesku? Díky

 • Host chatu

  Celková investice obnáší více než 100 milionů korun v ČR i na Slovensku a jde o více než 180 aut.

 • MARA

  Zdravim vas, koukala jsem, ze jste pujcili pekne nove auto Vaclavovi Kadlecovi. uvidime ho nekde u vas?

 • Host chatu

  Dobrý den, Vašek Kadlec se připojil ke jménům jako Václav Vydra, Mahulena Bočanová nebo Veronika Žilková a bude reprezentovat naše barvy. Určitě ho budete moci potkávat na našich akcích, kterých díky oslavám 25 let AAA AUTO na trhu bude příští rok více než dost:-) Kromě toho ho již nyní můžete vidět i v reklamách na billboardech.

 • MAXIM

  Cim jezdi fotbalisti v autech od vas. Mate hodne ojetin, tak by me zajimala celkova smeka.

 • Host chatu

  V první várce šlo převážně o vozy Kia Sportage, Kia Ceed a Kia Sorento. V menším množství pak o vozy BMW X1 a X6 nebo Ford Transit. Vozy budeme měnit zhruba po čtyřech a šesti měsících a to již bude skladba bohatší a bude obsahovat nejžádanější vozy na trhu i od značek jako například Škoda nebo Volkswagen.

 • pes

  mate doma zvire?

 • Host chatu

  Ano, nedávno jsme kvůli dceři pořídili dva poníky. Dcera je nadšená, ale my s manželem trochu úpíme, protože naše zahrada dostává značně zabrat:-)

 • lUCKA

  Dobry de, porad u vas rostou prodeje velkých aut, jak jsem nedavno nekde cetla. Diyk, Lucka

 • Host chatu

  Dobrý den, letošní rok je celkově ve znamení velkoprostorových aut jako jsou MPV, SUV a kombi. Těchto vozů prodáváme okolo 53 % ze všech, a i když se zákazník rozhodne pro hatchback, velmi často volí značku jako Škoda, Ford nebo Volkswagen, které nabízí obecně větší zavazadlový prostor a komfort.

 • Dobes

  Zdravim Karolino, vsichni resili zmenu zakona a omezenii prodeje na statni svatek. Odrazil se na prodejich ten rijnovy u vas? dekuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, o svátcích a víkendech prodáváme obecně nejvíce aut. V průměru prodáváme 120 aut za den a tak jsme díky tomu odhadem neprodali auta v hodnotě 21 milionů korun.

 • franta

  Starne stale vozovy pakr vceske republice? Dik, fanta

 • Host chatu

  Auta registrovaná v Česku opět zestárla na průměrných, a to na 14,9 roku. Podle našich nejnovějších statistik je přitom největší zájem o vozy do osmi let stáří. Jen v České republice tvoří téměř 52 % ze všech prodaných aut za poslední dva roky. Důvodů pro stárnutí vozového parku v ČR je podle nás mezi zákazníky více. Spousta rodin si předchozí vůz nechává jako druhé auto v rodině, řemeslníci si taková auta nechávají třeba na převoz materiálu a stejně tak Češi nejsou zvyklí auta likvidovat, raději si je nechávají tzv. na dojetí.

 • Jan Tomášek

  Dobrý den, od 1.11. jsou v podstatě povinné zimní pneumatiky. Jak to je, když si koupím u vás auto - dostanu ho na zimních, nebo mám aspoň možnost si je u vás zakoupit také?

 • Host chatu

  Dobrý den, stejně jako loni, i letos nabízíme k vybraným vozům pneumatiky jako bonus. Rádi Vás u nás uvítáme:-)

 • Pavel Kovar

  Dobrý den, zajímalo by mě, jestli se na zimu mění preference zákazníků, jestli třeba víc nakupujíc auta s pohonem 4x4, nebo jestli výběr zákazníků je v podstatě stejný, jako celý rok? Předem díky, Pavel

 • Host chatu

  Dobrý den Pavle, co se změny preferencí zákazníků týče, tak každoročně roste poptávka po větších vozech. Sezóně se pak samozřejmě výrazněji mění nákupní zvyklosti například v případě kabrioletů, které se prodávají zejména na jaře a v létě. O vozy s pohonem všech kol evidujeme v posledních letech zvýšenou poptávku celoročně.

 • Lenka

  Dobrý den, prá spolupracujete s Václavem Kadlecem. Moc by mě zajímalo jaký je? Jak se s ním pracuje? Díky. Lenka

 • Host chatu

  Dobrý den Lenko, Václav je profesionál každým coulem. Spolupráce s ním je vynikající a jsme za ni velmi rádi. Je to sympatický mladý muž.

 • Lukáš B.

  Pěkný den, budete se v Mototechně specializovat jen na určité značky? Lukáš B.

 • Host chatu

  Dobrý den Lukáši, značka Mototechna je zaměřená na prodej zánovních automobilů nejrůznějších značek. Právě v tom spočívá její obrovská výhoda. Pokud si chcete koupit špičkové auto, v Mototechně máte pěkně pohromadě na výběr z celé řady značek, což Vám může ušetřit spoustu času. Tedy nezaměřujeme se na určité značky, ale na nejžádanější modely a stáří vozů, které je obyčejně kolem dvou let. Nabízená auta mají zároveň i nízký nájezd kilometrů. Zaměřujeme se na kvalitu.

 • FUK

  Zdravim, zajimalo by me cim borci Stefan a richard vyrazili do dakaru. Co si sebou berou? Diky

 • Host chatu

  Richard a Stefan si vybrali na cestu vůz Škoda Octavia 1.8 turbo z roku 2001, 220 tisíci najetých kilometrů a náhonem na všechna čtyři kola za 69 000 Kč. Nezbytnou výbavou pak je velké množství instantních polévek a nudlí, lopata, kanystr s benzinem, 5l oleje, vzduchový filtr a omalovánky a pastelky od AAA AUTO pro africké děti.

 • Dubsky

  Jaká auta se u vás prodavaji? Myslim co se tyka veku. Cetl jsem o tom neco a zajimal by me postoj acek. Dekuji

 • Host chatu

  Dobrý den, v našich autocentrech je dlouhodobě největší zájem o vozy do osmi let stáří. Auta, která jsou starší, lidé vyhledávají o poznání méně. Například vozidla stará nad 15 let tvoří pouhých 10 % ze všech prodaných aut – většinou pocházejí z protiúčtů při pořízení novějšího vozu, cíleně je nevykupujeme. Zvýšený zájem o novější auta byl hlavním důvodem pro zavedení a současnou expanzi značky Mototechna, která se zaměřuje na zánovní vozy.

 • serif

  ZAJIMALO BY ME, JESTLI SE ZMENILA OBLIBA ZNACEK U AUT V POROVNANI S LETOSNIM A LONSKYM PODZIMEM. DIKY.

 • Host chatu

  Již dlouhodobě je nejoblíbenější značkou mezi ojetinami Škodovka, následovaná Volkswagenem a Fordem. Letos jsme ale zaznamenali posun v popularitě u značky Hyundai, která se posunula z šesté na čtvrtou příčku a odsunula tak Peugeot a Renault.

 • Nora

  Jak popuparni jsou u vas splatky? Vyuzivaji je lide? Dekuji, Nora

 • Host chatu

  Čeští spotřebitelé stále častěji přistupují k výměně automobilu a koupi novějšího modelu ojetého vozu. Mezi hlavní důvody, proč se rozhodnou pro změnu, lze zařadit stáří vozu nebo jeho opotřebování, zejména pak příliš vysoký počet najetých kilometrů. Zatímco v roce 2011 bylo možné zakoupit ojetou Škodu Fabia za 104 323 Kč, dnes si běžný český zákazník může pořídit stejný typ vozu za 95 231 Kč. Obdobné tendence, kdy během posledních let došlo k poklesu prodejní ceny v průměru o 5 až 10 tisíc, můžeme zpozorovat rovněž u automobilů typu Ford Focus, Renault Clio, Renault Laguna, Škoda Felicia a dalších. Snížení prodejní ceny téměř o 50 % je pak patrné u ojetých vozů, jako je Peugeot 206 a VW Polo, u automobilů Peugeot 307, Hyundai i30 či Škoda Roomster se pak cena snížila o téměř 25 %. Průměrná prodejní cena naopak stoupá například u vozů typu Škoda Octavia, Ford Mondeo či Škoda Superb, a to z toho důvodu, že si čeští zákazníci stále častěji vybírají novější automobily s lepší výbavou, a dokonce se přitom neostýchají sáhnout hlouběji do peněženky. Primárními parametry, které jsou mezi zákazníky v současnosti nejžádanější, jsou velikost a bezpečnost ojetých automobilů, od toho se pak rovněž odvíjí jejich výběr a samotná cena vozu.

 • david

  Dobrý den Karolino, kdo u vas vyuziva splatek? Diky, David

 • Host chatu

  Dobrý den Davide, zhruba 10 % lidí, kteří si pořizují auto na úvěr, má zájem o měsíční splátky v rozsahu 300 – 500 Kč, přes polovinu zájemců si bere splátky ve výši 1 500 – 3 000 Kč. V nadsázce je možno říct, že lidé neshánějí konkrétní model auta, ale spíše splátku, která jim vyhovuje, a výši úvěru, kterou jim banka odsouhlasí. Teprve potom se k nabídce páruje auto, které se dá za úvěr s danou konkrétní splátkou pořídit.

 • DSA

  Oktávky slaví 20 let. Která řada se u vás nejvíce prodává?

 • Host chatu

  Škoda Octavia patří mezi nejoblíbenější ojeté vozy prakticky od uvedení na trh, což dokládá i 51340 kusů, které dodnes prošly našimi autocentry. To je číslo srovnatelné například s celoročními prodeji skupiny v roce 2012. Více než polovinu dosud prodaných Octavií tvoří první modelová řada.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.