Michal Hašek

Chat je uzavřený26.11.2010 16:00

Michal Hašek.

Chat s osobností

Michal Hašek je vedle Bohuslava Sobotky nejžhavějším kandidátem na post příštího předsedy ČSSD. Souboj svedou už v březnu. Proč by měl být zvolen právě Michal Hašek? Co nového může straně nabídnout? V čem vidí své přednosti?


Na to i na mnohé další otázky v pátek v podvečer odpovídal Michal Hašek čtenářům on-line deníku Týden.cz. Zdaleka však nestačil reagovat na všechny, protože na odpovědi měl pouhou hodinku. Všem neuspokojeným se tímto jihomoravský hejtman omlouvá.

Michal Hašek (* 17. dubna 1976, Brno) dokončil v roce 1999 Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Je ženatý, má dceru Justýnku. Členem ČSSD je od roku 1998. V roce 2001 se stal starostou obce Drásov, kde nyní vykonává funkci místostarosty. V roce 2002 byl poprvé zvolen poslancem Parlamentu ČR. Na podzim 2008 v krajských volbách kandidoval na hejtmana, jeho strana v kraji vyhrála a Hašek se stal hejtmanem Jihomoravského kraje. Po odchodu Jiřího Paroubka z čela ČSSD oznámil svoji kandidaturu na předsedu ČSSD.

Chat

 • zarmuz@seznam.cz

  Dobrý den.Co uděláte,pro to,aby jste byl zvolen předsedou CSSD?Nejsem voličem vaší strany,ale kyž vidím bratra Sobotku,tak se osypu.Držím palce...

 • Michal Hašek

  Je mi líto, že neprošla přímá volba předsedy strany a že o budoucnosti ČSSD nebude rozhodovat všech 25 000 členů strany, to by byl signál skutečné změny našeho politického stylu. Kandiduji proto, aby se ČSSD znovu stala lídrem moderních reforem české společnosti(slovo reforma není patentem pravice), získala zpět ztracenou důvěru cca 15 % svých původních voličů (srovnám-li výsledek voleb 2006 a 2008 s rokem 2010). Chci,aby čssd měla také dostatečný koaliční potenciál pro budoucí převzetí vládní odpovědnosti.Představil jsem Desatero ČSSD, ke kterému je vedena živá diskuse, neférové mi 21 let po sametové revoluci přijde,že někteří signatáři dokonce byli pokáráni,co si to dovolili... V příštích týdnech budu postupně zveřejňovat své podrobnější programové vize pro ČR jako moderní sociální stát 21. století- k reformě sociálního systému, důchodové reformě, reformě zdravotnictví, veřejným financím,zahraniční politice atd.

 • daniel Pink

  Tisice duchodcu a rodin s detmi ma hruzu z deregulace najmu na najmy lichvařske-hlavně ve velkych městech-zabranite jejich stěhovani pod mosty a do jeskyni?

 • Michal Hašek

  ČSSD vždy prosazovala princip, že náklady na bydlení a s tím související výdaje mají činit maximálně 1/3 výdajů. Pokud by se deregulace dotkla občanů ČR více, měl by nastoupit státem garantovaný podpůrný sociální program. ČSSD na rozdíl od Nečasovy vlády ODS,TOP09 a VV bude i nadále na komunální úrovni podporovat sociální bydlení a výstavbu nových sociálních bytů (např.výstavbu 500 nových sociálních bytů prosadila ČSSD při koaličních jednáních v Praze). ČSSD počátkem prosince předloží vlastní návrh zákona,který znemožní neodůvodněné zvyšování nájemného, bude limitovat eventuální změnu nájmu na 1x za dva roky a podle lokality(cenovou mapou) bude také limitovat maximální procento případného růstu nájemného. to nevylučuje,že v některých lokalitách se nynější předražené nájemné může dokonce snížit. Mosty a jeskyně nejsou bytovou politikou čssd :-)

 • honza

  Nemyslíte že by bylo lepší kdyby jste Vy i Sobotka raději na post předsedy a vůbec raději odešli pryč z vedení strany a to celé předsednictvo. Děláte ve straně víc škody než užitku vám osobně jde jen o co nejvíc korýtek viz poslanecká sněmovna a zároveň hejtman a možná ještě nějaká ta dozorčí rada.

 • Michal Hašek

  Respektuji Váš kritický názor. ale na předsedu ČSSD kandidovat rozhodně budu. Mám za sebou 12 letou zkušenost z místní,regionální i celostátní politiky, myslím,že jsem zvládnul řízení poslaneckého klubu ČSSD i moji práci hejtmana. Nesbírám korýtka,jak píšete,ale pracuji tvrdě pro jižní Moravu a její občany. Byli to oni,kdo mi v letošních parlamentních volbách dal vysvědčení. Dostal jsem přes 25tis.preferenčních hlasů,což byl největší počet preferencí v rámci všech kandidátů čssd. To vnímám jako jednoznačný výraz podpory mé práce v dresu ČSSD.

 • Vanguard

  Stejně jako váš protikandidát Sobotka patříte k lidem, kteří se celý život živí pouze jako politici a nikdy nebyli zaměstnáni v žádné normální firmě. Nepovažujete za svůj handicap, že celý život žijete jen na účet daňových poplatníků a nikdy jste se nepokusil živit se sám? Co vy víte o tom, jak to chodí v běžné firmě, která se musí starat o zakázky a shánět peníze? A neříkejte mi, že to znáte zprostředkovaně-to je k ničemu. Proč se nezkusíte živit sám?

 • Michal Hašek

  Děkuji za otázku. Nevím,z jakých informací o mně vycházíte,ale nemáte pravdu. Po celou dobu studia na VŠ(od r.1994) jsem souběžně pracoval,abych nezatěžoval rodiče a náš rodinný rozpočet. Působil jsem například jako praktikant u soudu, či učitel na základní škole, ještě před vstupem do vysoké politiky také jako advokátní koncipient. Teprve od roku 2001 jsem politikem na plný úvazek. Jsem rád, že jsem v posledních 12 letech prošel všemi patry samosprávy. (obec, kraj, parlament) Žádný deficit kontaktu s reálným životem nepociťuji.

 • Alice Vrana

  Jak se Vam spolupracuje s promiskuitnim , vsehoschopnym J. Tvrdikem , ktery vytuneloval CSA , aerolinie se z jeho prezidentovani dodnes nedostaly?!

 • Michal Hašek

  Jsem rád, že díky vašemu dotazu mohu vyvrátit cíleně šířenou fámu o mé údajné spolupráci s J. Tvrdíkem. Ta je asi tak stejně pravdivá, jako kdyby mým tiskovým mluvčím byl Petr Dimun. Nespolupracuji s Jaroslavem Tvrdíkem, ale také nebudu kopat do někoho, koho léta znám a to jen proto, že je u některých lidí populární. Kdo i po dnešku bude šířit tuto fámu ten vědomě lže. Naopak bych Vám a čtenářům Týdne rád sdělil,že spolupracuji jako se svojí konzultantkou S Petrou Buzkovou a jsem velmi rád,že ji mám na své straně při volbě předsedy ČSSD stejně jako řadu dalších kolegyň a kolegů z místní,regionální i centrální politiky.

 • Vacha J.

  je pravda , ze jste byl koncipintem v advokatni kancelari Jansta - Kostka a doktor M. Jansta dela pro vas vyberciho desatku ze statnich firem ?

 • Michal Hašek

  Děkuji Týdnu.cz,že odstranil technické potíže a můžeme pokračovat :-) Svou odpověď rozdělím na dvě části. V mém majetkovém přiznání i v médiích si můžete snadno dohledat, že jsem byl koncipientem advokáta JUDr. Kostky. Nevidím v tom žádný problém, stejně se koncipientské činnosti věnoval svého času B. Sobotka , J. Tejc, I. Langer či řada dalších kolegů. Druhá část vaší otázky je hrubým útokem na mou osobní čest, a myslím že i na osobní a profesní čest JUDr.Jansty,samozřejmě je to sprostá lež. kdo a proč takové lži vypouští si odpovězte sami vážení čtenáři...

 • STANDA

  JAK MUZETE PROTIKANDIDOVAT PROTI NEKOMU , KOMU JSTE DELAL ASISTENTA ( POSKOKA) ??

 • Michal Hašek

  Vážení návštěvníci stránek Týden.cz vítám vás na dnešní diskuzi a přeji všem příjemné odpoledne. Bohužel máte velmi špatné informace, a nechápu, o kterém z kandidátů na předsedu hovoříte.

 • Marek Starek

  Jste neduveryhodny politik , pan Roman se nechal na ČEZu po jednani s vami a J. Tvdikem slyset , ze horsi vydiracku jeste nazazil ? Mohl by jste nam uvest kvuli cemu jste ho s panem Tvrdikem vydirali ?

 • Michal Hašek

  Jsem si jist,že nic takového nikdy pan Martin Roman neřekl,protože k takovému výroku jednoduše neměl a nemá žádný důvod. Opět sprostá lež,která mne má zjevně poškodit v začínajícím souboji o předsednictví v ČSSD. S šéfem ČEZu Martinem Romanem jednám z pozice hejtmana a předsedy Asociace krajů. Vysočina a Jižní Morava připravují s ČEZem společné memorandum o Jaderné elektrárně Dukovany,jejíž provoz výrazně ovlivňuje oba kraje. S lidmi jednám slušně, vaše teze o údajném výroku M. Romana je pomluvou, kterou jednoznačně odmítám.

 • Jiříček

  Pane Hašku, prosím o odpověď na dotaz :
  Nemrzí slušného sociální demokrata, že s ním do koalice nejde
  nikdo jiný než bolševici?

 • Michal Hašek

  Už v úvodní odpovědi jsem litoval ztráty koaličního potenciálu čssd na centrální úrovni mezi roky 2008 a 2010. Připomínám, že na komunální a regionální úrovni jsme schopni podle místních podmínek vytvářet koalice s KDU-ČSL, TOP 09, ODS, KSČM i s VV (pokud se jim podaří dosáhnout alespoň 5%). Samozřejmě chci pracovat pro to, abychom získali s reálnými volebními programy a přísliby(žádné opakování věty B.Sobotky z r.2002,že naše sliby nebyly zasazeny do reality) zpět přízeň voličů a aby měla ČSSD široký koaliční potenciál v krajských volbách v roce 2012, i v příštích parlamentních volbách.Základem pro budoucí koaliční vyjednávání musí být kromě našeho dobrého volebního výsledku vždy program ČSSD a reálná možnost jeho naplňování.

 • Bureš

  Členství ex-ministra Jana Kohouta v dozorčí radě je báječná trafika. Jak jste na to přišel, ten člověk nerozumí ani řízení firmy, ani ekonomice, ani energetice?? Takovej kamarádíček Tvrdík, ale v energetice. Bude Vám z tej trafiky vyplácet procenta?

 • Michal Hašek

  Jan Kohout je podle mne dobrý manažer,to prokázal jako velvyslanec ČR v Bruselu, byl úspěšným místopředsedou vlády a ministrem zahraničí. Respektoval jsem,že mu Bohuslav Sobotka nabídl pozici člena dozorčí rady ČEZ. Myslím,že tam Jan Kohout bude zastávat zájmy občanů ČR rozhodně lépe než nominant ODS Jiří Kadrnka,jihomoravský šéf ODS, který bezostyšně kritizoval na přání Nečase a Prahy brněnskou ODS za uzavření koalice ve městě Brně, přitom měl raději cudně mlčet,když v jeho rodných Hustopečích ods uzavřela koalici hádejte s kým...samozřejmě s čssd a totéž se stalo i v Břeclavi jako jeho domovské oblastní organizaci. Vážení čtenáři Týdne.cz,děkuji za Vaši trpělivost i dotazy, již jsme překročili dohodnutý čas dnešního on-line rozhovoru. Přeji Vám hezký víkend a klidný a pohodový závěr roku 2010. Michal Hašek

Foto: ČTK
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.