Proč se vyplatí pojištění schopnosti splácet? Odpovídal Martin Steiner

Chat je uzavřený26.03.2019 11:00

Martin Steiner.

Trendem dnešní doby je život na dluh. Bojíte se ztráty zaměstnání či dlouhodobé nemoci a rizika, že nebudete moci splácet svoji hypotéku? Kryje toto pojištění také operativní leasing a další úvěry a půjčky? Na co by si každý měl dávat pozor při sjednání půjčky? Jaké jsou trendy a novinky v oblasti pojištění kybernetických rizik? Ptejte se obchodního ředitele BNP Paribas Cardiff Martina Steinera. Host odpovídá v úterý 26. března od 11.00.

Martin Steiner je expert společnosti BNP Paribas Cardif Pojišťovna, která působí na českém trhu již od roku 1996, kdy zde jako první spustila nově vytvořený jedinečný produkt Pojištění schopnosti splácet finanční závazek chránící klienty v případě nepředvídatelných životních situací, které mohou ohrozit jejich schopnost splácet úvěr, hypotéku nebo například leasing. V současné době nabízí BNP Paribas Cardif Pojišťovna klientům vedle Pojištění schopnosti splácet celou řadu zajímavých pojistných produktů, které ochrání jejich zdraví, blízké, rodinný rozpočet anebo osobní majetek: například Pojištění prodloužené záruky nebo Pojištění kybernetických rizik

Chat

 • Dominik

  Hezký den, na co bych si tedy měl dávat pozor při sjednávání půjček?

 • Host chatu

  Češi si dnes již zvykli půjčky porovnávat. Otázkou je, jak dobře do hloubky samotného úvěru. V praxi vidíme, že pečlivé pročítání smluvních podmínek má stále rezervy. Určitě doporučuji si jako partnera vybrat některou z renomovaných společností, protože to dává jistotu férového jednání a garanci stability. Lidé často zapomínají také na pojištění úvěru. Toto považuji za zcela zásadní a Pojištění schopnosti splácet je dle mého názoru vyjádřením zodpovědnosti vůči sobě i rodině.

 • Hana

  Dobrý den, co se stane, když během splácení přijdu o práci? Jde si toto riziko nějak pojistit?

 • Host chatu

  Samozřejmě. Pojištění schopnosti splácet úvěr, které jsme na českém trhu zavedli před více než dvaceti lety, se již velmi dobře dostalo do obecného povědomí, a chrání tak pojištěného před finanční tísní i v případě ztráty zaměstnání. Za tu dobu již máme statisíce spokojených klientů, kterým jsme dali jistotu při splácení úvěru a pomohli v tíživé životní situaci.

 • Jirka

  Jaké jsou podmínky pro sjednání pojištění schopnosti splácet?

 • Host chatu

  Podmínky se liší v závislosti na poskytovateli úvěru. U naší nejnovější generace Pojištění schopnosti splácet jsme se snažili podmínky maximálně zjednodušit, a pojištění tak zpřístupnit téměř každému.

 • Klára

  Mohu se pojistit i v případě, že nesplňuji některou z podmínek uvedených ve zdravotním prohlášení/zdravotním dotazníku?

 • Host chatu

  Jedná se o dvě různé věci. Zdravotní prohlášení dnes již u nových produktů není součástí vstupních podmínek. Jedinou podmínkou zůstává, že nesmíte být v pracovní neschopnosti nebo invalidní. Zdravotní dotazník používáme u hypoték, zde vyplníte zdravotní potíže, kterými trpíte. Následně dojde k vyhodnocení ze strany pojišťovny, zda jste či nejste pojistitelný.

 • Mirek

  Dobrý den, na co si dát pozor při uzavření pojištění schopnosti splácet?

 • Host chatu

  Naprosto zásadní je seznámit se s rozsahem pojistného krytí – abyste věděl, na co jste přesně pojištěn. Druhou velmi důležitou kategorií jsou pojistné podmínky a zejména výluky z pojistného krytí. Ty je třeba detailně prostudovat, abyste nebyl negativně překvapen při pojistné události. Tyto informace vždy komunikujeme jasně a transparentně a u každého nového produktu se snažíme rozsah výluk zmenšovat.

 • David

  Chystáme se si vzít si hypotéku? V jakém případě se vyplatí se pojistit? Je tam nějaký bod zlomu v cílové částce či výši měsíční splátky, kdy se pojištění schopnosti splácet vyplatí?

 • Host chatu

  Děkuji, toto je velmi důležitá otázka. A je na ni jednoduchá odpověď. Hypotéka je totiž natolik zásadní závazek, že by si jej měl pojistit opravdu každý. Většina bankovních domů navíc poskytuje při sjednání pojištění schopnosti splácet o něco výhodnější podmínky úvěru.

 • Jolana

  Jaké jsou trendy a novinky v oblasti pojištění kybernetických rizik?

 • Host chatu

  Tato služba kryje rizika spojená s nákupem na internetu, například v případě nedodání zboží nebo dodání poškozeného zboží. Dále kryje zneužití elektronických plateb, například zneužití karetních údajů či internetového bankovnictví, poskytuje právní a IT asistenci včetně obnovy ztracených dat a pomáhá při poškození online pověsti.

 • Sarlota

  Dobrý den. Lze využít pojištění schopnosti splácet v případě, že nemám dlouhodobý zaměstnanecký poměr?

 • Host chatu

  Samozřejmě. Naše pojištění schopnosti splácet si může sjednat klient, který je v zaměstnaneckém poměru nejen na dobu neurčitou, ale i určitou či pracující na poloviční úvazek.

 • Martin

  Nerad čtu smlouvy od A do Z. Jaké jsou nejčastější „chytáky“ v úvěrových smlouvách, na co si mám dát pozor.

 • Host chatu

  Pečlivému pročtení smlouvy se bohužel nikdy nevyhnete. A jak již bylo řečeno, určitě doporučuji si jako partnera vybrat některou z renomovaných společností.

 • Lucie

  Je možné si pojistit také odcizení a zneužití identity?

 • Host chatu

  V rámci modulu zneužití elektronických plateb pojištění kryje i zneužití Vašich karetních údajů na internetu nebo zneužití internetového bankovnictví, a to i tehdy, když se za Vás vydává někdo jiný. Díky naší asistenční službě Vám ale umíme pomoci i v případě zneužití identity na Vašem profilu na sociálních sítích.

 • Noah

  Co všechno by mělo krýt pojištění prodloužené záruky? Na co si při sjednávání dát pozor? A u jakých produktů se podle Vás vyplatí? Děkuji

 • Host chatu

  Je dobré vědět, že pojištění prodloužené záruky kryje vady, které jsou kryté také zákonnou zárukou. Toto pojištění lze při koupi spotřebiče sjednat až na tři roky po skončení zákonné záruky. Z naší zkušenosti bych jej doporučil k domácím spotřebičům, jako jsou pračky, sušičky, myčky, ledničky, televize a podobně.

 • Pavel

  Hezký den, co všechno kryje pojištění schopnosti splácet?

 • Host chatu

  Kvalitní pojištění schopnosti splácet, jako je to naše, standardně obsahuje krytí rizika ztráty zaměstnání, pracovní neschopnosti, invalidity třetího stupně a úmrtí. Navíc některé naše pojištění kryje i riziko hospitalizace. A již brzy se můžete těšit na další novinky.

 • Jana

  Dobrý den, vím, že vaše pojišťovna nabízí pojištění proti nahodilému poškození mobilu. Od jaké ceny mobilu se toto pojištění vyplatí?

 • Host chatu

  Toto je velmi individuální, vše záleží na rozsahu poškození, výrobci zařízení a finančních možnostech klienta.

 • Karel

  Dobry den. Nekolikrat jsem si rozbil displej u mobilu. Plati vase pojisteni take na pripady, kdy mi mobil upadne a rozbije se?

 • Host chatu

  Pojištění nahodilého poškození kryje poškození nebo úplné zničení přístroje, ke kterému došlo náhodou a nešlo mu nijak zabránit. Například, pokud při volání zakopnete, uklouznete nebo do Vás někdo zezadu vrazí a přístroj se Vám kvůli tomu rozbije.

 • Particie

  Kybernetické riziko je široký pojem. Co vše vaše pojištění kryje?

 • Host chatu

  Jak jsem již zmínil, tato služba kryje rizika spojená s nákupem na internetu, například v případě nedodání zboží nebo dodání poškozeného zboží. Dále kryje zneužití elektronických plateb, například zneužití karetních údajů či internetového bankovnictví, poskytuje právní a IT asistenci včetně obnovy ztracených dat a pomáhá při poškození online pověsti.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.