Vonný vosk, nebo svíčku? Odpovídala Jana Kettnerová

Chat je uzavřený16.10.2019 13:00

Jana Kettnerová.

Vůně dokáže v člověku probudit emoce, prohloubit zážitek a také zanechat dlouhodobý dojem. S vůní si dokážete snadno a velmi rychle spojit situace, které ve vás vyvolají pozitivní nebo naopak negativní emoce. Jak nakupovat svíčky po internetu, proč raději zvolit sójový vosk než parafín a kdy pořídit spíš vonný vosk než klasickou svíčku, na to se ptejte Jany Kettnerové, majitelky Kett’s Candles ve středu 16. října od 13.00.

Jana Kettnerová se svíčkám začala věnovat před 3 lety, kdy se rozhodla pro založení vlastní značky. Při vytváření svíček je pro ni důležitý jak design a nezávadnost, tak především schopnost vůně navodit určitou atmosféru a harmonizovat naši psychiku. Design skleněného obalu sama navrhla a v mnoha barvách si ho nechává ručně vyrábět ve sklárně na Vysočině.

Chat

 • Mája

  Jak po internetu poznám, že mi bude svíčka vonět?

 • Host chatu

  Dobrý den Májo, nákup vůně po internetu má svá specifika. Nejdříve bych se zaměřila na charakter vůně, kterou máte nejraději. Jistě nějaký typ vůně preferujete (květinové, svěží nebo naopak výrazné asijské vůně) a pak bych v dané kategorii vybrala dle popisů. Já se vždy u vůně snažím popsat jak tóny, které v sobě vůně obsahuje, tak i atmosféru, kterou by měla daná vůně navodit. Tímto způsobem se dostanete nejblíže, ke „své“ vůni. Než však zvolíte konkrétní svíčku, doporučuji vůni vyzkoušet ve formě vonného vosku. Naše aromavosky obsahují identické vůně, které používám ve svíčkách, takže vosk je ideální tester!

 • P.O.

  Proč je sójový vosk lepší?

 • Host chatu

  Dobrý den, sojový vosk je čistě přírodní materiál, takže kdo hledí na ekologickou udržitelnost, je to pro něj přirozená volba. Má své kladné vlastnosti při hoření, hoří déle, skvěle uvolňuje vůni. Já používám při výrobě vosk, který je výrobcem certifikován, že neobsahuje žádné herbicidy, ani pesticidy a je zdravotně nezávadný.

 • Dana

  Mám krámek s dekoracemi a ráda bych ho trochu provoněla. Bude lepší vosk nebo klasická svíčka?

 • Host chatu

  Dobrý den Dano, jednoznačně bych Vám doporučila vonný vosk. Podle mne, pokud chcete provonět celou místnost na nějakou intenzitu vůně, neslouží k tomu svíčka. Aromavosk Vám rychle a spolehlivě provoní i větších prostory a proto se také používá jen krátkou dobu. Stačí pod aromalampičkou zapálit čajovou svíčku, nechat vosk rozpustit a počkat, až vůně dosáhne potřebné intenzity. Pak můžete svíčku zase sfouknout a nechat vosk zatuhnout. Při tomto způsobu použití vám jeden aromavosk vosk KETT’S CANDLES vydrží vonět až osm hodin a to už je pořádná porce. Takže pokud provonět celou místnost, pak aromavoskem.

 • Jan

  Dobrý den, kdy použít vosky a kdy svíčku? Má to nějaká pravidla a výhody?

 • Host chatu

  Dobrý den Jane, svíčka je Vaším společníkem pro chvíle odpočinku, relaxace a slouží k doplnění atmosféry. Svíčka tak je určena k delšímu hoření, proto vůně jsou méně intenzivní než v aromavosku. Vůně svíčky vás má provázet večerem a měla by být jako dobrý parfém - vonět, ale neobtěžovat. A jak jsem popsala výše, aromavosk je určen k rychlému provonění i větších prostor, proto se používá jen krátkou dobu. Stačí pod aromalampičkou zapálit čajovou svíčku, nechat vosk rozpustit a počkat, až vůně dosáhne potřebné intenzity. Pak můžete čajovou svíčku zase sfouknout a nechat vosk v lampě zatuhnout.

 • RL

  Dobrý den. Zajímalo by mě, jestli se vaše svíčky dají rozdělit podle nálady? Pořádáme eventy a například chceme navodit příjemnou atmosféru, nákupní atmosféru, networkingovou atd.? Děkuji, rl

 • Host chatu

  Dobrý den, ano, dá se říct, že vůně se dají rozdělit dle nálady, kterou evokují. Já jsem například nabídku rozdělila do osmi řad, podle charakteru vůně. Od květinových vůní, přes bylinkové, svěží nebo s wellness charakterem, až po ty zvláště omamné a meditační z magické asie a orientu. Pro každou řadu se pak nabízí charakteristické využití a myslím si, že pokud definujete náladu pořádané akce a zamýšlený výsledný efekt, budete si jista výběrem vůně. Jsem Vám samozřejmě k dispozici, pokud budete potřebovat svoji volbu zkonzultovat nebo poradit s tipy. Kontakt na mne najdete na našich webových stránkách www.kettscandles.com

 • Dana

  K čemu dřevěný knot? Je v něčem lepší?

 • Host chatu

  Dobrý den Dano, dřevěný knot při hoření svíčky jemně praská, podobně jako dřevo v krbu. Plamínek svíčky s dřevěným knotem je i odlišný od obyčejného bavlněného knotu, je širší a plápolavý a velmi příjemný na pohled. Když jsem tuto variantu knotu poprvé osobně viděla, měla jsem hned jasno, že to bude má cesta jak se odlišit od konkurence na trhu a přinést zákazníkovi něco neotřelého a nového.

 • Kristýna N.

  Všimla jsem si, že vaše svíčky mají dřevěný knot. Proč?

 • Host chatu

  Dobrý den Kristýno, ten nápad, používat dřevěné knoty, se zrodil v Kanadě, tam jsem poprvé jsem uviděla svíčku s dřevěným knotem, který praskal jako dřevo v krbu. Bylo to příjemné na pohled i na poslech a já jsem měla hned jasno, že tohle bude to pravé. Dřevěný knot při hoření svíčky jemně praská, plamínek svíčky s dřevěným knotem je širší a plápolavý a velmi příjemný na pohled. Je to něco velmi neotřelého a nového pro zákazníka.

 • Zorka

  Chtěla bych koupit vůni, která bude příjemná i manželovi. Na jaké složky se zaměřit?

 • Host chatu

  Dobrý den Zorko, zeptejte se manžela, jaké vůně jsou mu příjemné, zaměřte se na parfémy, které používá a podle těchto složek si vyberte v nabídce. Já se snažím mužům (a pro muže) nákupy usnadnit tím, že jsem v e-shopu připravila samostatnou sekci KETT’S CADNLES For Men. Ta obsahuje výrobky, o kterých jsem přesvědčena, že budou vyhovovat mužským zákazníkům. Muži nejčastěji preferují vůni s tóny kůže, tabáku a dřeva. Jsou to nejčastější preference, ale nic není dogma a vždy jde o individuální záležitost.

 • Jana

  Dobrý den, ráda bych věděla, jak dlouho svíčky vydrží hořet a zda je jejich vůně po celou dobu stejně intenzivní. Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den Jano, doba hoření svíček je uvedena jednak na obalu a pak také u každého výrobku na e-shopu. V současné době Vám mohu nabídnout 2 velikosti vonných svíček. Větší 300 g náplň Vám bude dělat radost 45-60 hodin, 150 g náplň pak 25-35 hodin, vždy v závislosti na způsobu použití. Při použití svíčky prosím nespěchejte, svíčku nechte hořet min. 1,5 - 2 hodiny, aby se vosk plně roztavil a vznikla vosková hladinka. Pro maximální dlouhodobý vonný efekt nenechávejte svíčku hořet déle než 4 hodiny a vždy po sfouknutí plamene a zchladnutí svíčky, prsty lehce odlomte ohořelý knot. Vůně pak bude ve svíčce po každém zapálení vonět stejně intenzivně. A nezapomínejte také chránit svíčku i před prachem a vlhkostí. Uchovávejte ji nejlépe pod skleněným poklopem, který vůni krásně koncentruje a udrží vosk bez prachu.

 • Bohoušek

  Přítel má rád zelenou barvu, bohužel v pánská kolekce svíček nedisponuje touto barvou. Uvažujete v budoucnu o jejím zařazení?

 • Host chatu

  Dobrý den Bohoušku, kolekce vůní a barev se na našem e-shopu stále mění, doplňuje a rozšiřuje. Pokud však nevidíte kombinaci, která by Vám vyhovovala, neváhejte zavolat, nebo napsat e-mail. Velmi ráda vám připravím výrobek dle Vašich představ. Kombinace na přání není zpoplatněna, jen je třeba počítat s delší dobou dodání cca 1 týden.

 • Tereza

  K čemu se dá použít skleněný obal svíčky po dohoření?

 • Host chatu

  Dobrý den Terezo, po vyhoření naší svíčky Vám zůstane krásný designový kousek ručně vyráběného českého skla, dózy pak plní funkci designového doplňku domácnosti. Do dózy se hodí květiny, kosmetické štětce, suché vazby ale i sukulenty! Vše bude vypadat krásně.

 • SK

  Není nakupování svíček po internetu riskantní?

 • Host chatu

  Dobrý den, nákup vonných svíček a vůní po internetu je samozřejmě odlišný než někde na prodejně. Ale není nemožný, naopak si myslím, že je způsob jak si pohodlně vybrat. Jak jsem odpovídala paní Máje na začátku našeho chatu, nejdříve bych se zaměřila na charakter vůně, kterou máte nejraději a pak v dané kategorii vybrala dle popisů. Já se vždy u vůně snažím popsat jak tóny, které v sobě vůně obsahuje, tak i atmosféru, kterou by měla daná vůně navodit. Tímto způsobem se dostanete nejblíže, ke „své“ vůni. Než však zvolíte konkrétní svíčku, doporučuji vůni vyzkoušet ve formě vonného vosku. Naše aromavosky obsahují identické vůně, které používám dále ve svíčkách, takže vosk je ideální tester.

 • DENMARK

  Proč raději zvolit sójový vosk než parafín?

 • Host chatu

  Dobrý den, za mne je přírodní varianta vosku jednoznačnou volbou. Sójový vosk je 100% přírodní materiál, neobsahuje žádné škodlivé látky, je biologicky odbouratelný. Sójový vosk má kladné vlastnosti při použití ve svíčkách, pomaleji hoří a dobře uvolňuje vůni. Je to sice materiál dražší, ale šetrný k životnímu prostředí a to je prioritou.

 • DIS

  Proč název Ketts Candles?

 • Host chatu

  Dobrý den, název je odvozen ze zkratky mého jména. Obvykle se podepisuji v emailech ve zkratce jako Jana KETT a KETT'S CANDLES je tedy v angličtině Kettnerovy svíčky. Jsme česká firma a vyrábíme v čechách, ale ve svém názvu jsme zachovali odkaz na původ našeho nápadu a také na původ materiálu, který k výrobě používáme. Vzhledem k nárokům na kvalitu, které na dodávky materiálu máme, odebíráme v současné době materiál téměř výhradně ze zahraničí.

 • Jirka

  Dobrý den, dají se vaše vosky použít i v elektrické aromalampě, nebo musí být jen ve vaší nerezové do které se vkládá čajová svíčka?

 • Host chatu

  Dobrý den Jirko, naše vosky lze bez problémů používat v jakýchkoliv aromalampách s hladkým povrchem, ze kterých jde vosk velmi dobře vyjmout. Nemusíte mít tedy obavy z použití v jiné aromalampě. Naši aromalampu bych Vám však doporučila vzhledem k tomu, že množství vosku v jedné tabletě je přesně určeno pro misku aromalampy. Použití je tedy velmi komfortní a je zaručen dlouhodobý vonný efekt.

 • Alena K.

  Jak vybírat svíčky jako dárek? Máte tip na nějakou univerzálnější vůni, kterou nic nezkazíme?

 • Host chatu

  Dobrý den Aleno, pokud vybíráte svíčku jako dárek pro někoho dalšího a neznáte jeho vonné preference, doporučila bych Vám se při výběru zaměřit spíše na barevné ladění prostor, kde bude svíčka umístěna, nebo vybírejte podle příležitosti a k tomu laďte barvu svíčky. Např. bílá barva je jednoznačně vhodná jako svatební, růžová nebo bleděmodrá na babyshower, červená k valentýnu nebo na vánoce, černá barva jednoznačně vévodí firemním dárkům, atd…… Nejste li si přesto jista, ozvěte se a já Vám ráda poradím s výběrem. Probereme trendy, poradím Vám, které vůně jsou v dané chvíli nejprodávanější a třeba najdete vhodnou variantu pro svůj záměr.

 • Vlasta

  Najdu vaše zboží někde na prodejně nebo opravdu jen na internetu?

 • Host chatu

  Dobrý den Vlasto, naši nabídku najdete primárně a téměř výhradně v našem e-shopu. Chceme zachovat cenovou dostupnost našich luxusních výrobků a proto jdeme cestou přímého prodeje. V současné době je jediným místem, kde lze výrobky vidět na prodejně Bratislava. Uvidíme sice jaké příležitosti se objeví v budoucnu, ale přímý internetový prodej je naší hlavní cestou.

 • VB

  Vonné svíčky i vosky kupuji už výhradně pouze u Ketts Candles. Smekám a obdivuji takto šikovné ruce a nápady! Miluji české výrobce a ráda je podporuji. Vůbec se není bát nákupu vůní přes internet, všechny co jsem vyzkoušela byly úžasné. Ať se Vám daří paní Jano.

 • Host chatu

  Dobrý den, moc děkuji za milá slova. To mne potěšilo, ať se daří i Vám.

 • Jak dlouho voní vosk v aromalampě? Má také nějaké pravidla pro správné použití?

 • Host chatu

  Dobrý den, při správném způsobu použití vám jeden aromavosk vosk KETT’S CANDLES vydrží vonět až osm hodin. Aromavosk se totiž používá jen krátkou dobu. Stačí pod aromalampičkou zapálit čajovou svíčku, nechat vosk rozpustit a počkat, až vůně dosáhne potřebné intenzity. Pak můžete svíčku zase sfouknout a nechat vosk zatuhnout. Takto vosk vydrží opravdu dlouho a vonný efekt je intenzivní. A měla bych i jeden tip, až bude vůně vosku spotřebována a vosk již nebude vonět dostatečně intenzivně pro použití v aromalampě, dejte jej opět do krabičky a vložte např do skříně, kufru nebo zásuvky. Malé prostory ještě zvládne provonět dostatečně a bude mít další využití.

 • David

  Dobrý den,
  koupil jsem u Vás dárkovou sadu pro přítelkyni a byla nadšená. Držím Vám palce a určitě rád nakoupím zase.

 • Host chatu

  Dobrý den Davide, to moc ráda slyším. Těší mne to, děkuji!!!

 • Koko

  Dobrý den, poslední dobou se bavím tím, že si rozpustím vosk a vytvářím vlastní svíčky - míchám je s kávou nebo čajem. Výsledný produkt hezky voní, je k nerozeznání od obyčejné svíčky. Nikdy mě však nenapadlo, zda tato výroba není pro zdraví škodlivá (při vaření a rozpouštění vosku mám na obličeji roušky. Co myslíte?

 • Host chatu

  Dobrý den Koko, nedokáži Vám na tuto otázku odpovědět, nevím co používáte za materiály, kde je nakupujete, a jaká je technologie zpracování. Obecně byste však měla dodržet bezpečnostní pokyny dodavatele materiálu a používat materiál od ověřených zdrojů.

 • Malin

  Vyrábím svíčky podobně jako paní Koko. Používám ten nejlevnější vosk (možná parafín), zkrátka to, co seženu v papírnictví. Je takováto výroba doma škodlivá pro zdraví ?

 • Host chatu

  ....

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.