Pokaždé je to drama

22.03.2009 12:40 Rozhovor

LUDVÍK HESS se od šedesátých let věnuje vydávání poezie a chovatelství koní. Proslavil se až „na stará kolena": v Česku prosadil babyboxy. Během tří a půl roku do nich ženy odložily patnáct dětí. Některé příběhy se vyvíjely dramaticky, ale Hess trvá na svém: je to prý užitečný vynález.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Rodina (124 hlasů) 22.03.2009 21:17

  Toto je z diskuse na www.rodina.cz. Tak nevím, není šprochu..., ale...

 • Marcela (89 hlasů) 25.03.2009 19:32

  Pana Hesse neznám . Za každé zachráněné dítě v babyboxu jsem ráda ....

 • PF (83 hlasů) 27.03.2009 14:59

  Naprostý souhlas. Jen víc takových nezištných lidí.Tady je prostor...

 • eva (80 hlasů) 26.03.2009 08:47

  To je jasné, ale keď som novinár-profesionál, tak si zistím všetky...

 • Hana (77 hlasů) 27.03.2009 12:28

  Dobrý den, pan Hess stejně jako většina české společnosti v různých...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Naprostý souhlas. Jen víc takových nezištných lidí.Tady je prostor pro lidovce, ale na to nemají ani srdce ani rozum. Plácání o interupci nepotřebuje žádnou námahu. Odkecají ty svoje nesmysly a hotovo. Bojují za nenarozené a potřebné žijící nechávají bez povšimnutí

83 hlasů

pokračování MATCE /OTCI/ JEŽ SI NEVÍ RADY V KRITICKÉ SITUACI. Zřídila bych např. bezplatnou telefonní linku na pomoc maminkám či otcům. Zde by dostali veškeré potřebné informace.Ať již jak pečovat o dítě nebo kde se jim dostane pomoci v hmotné nouzi, či co dělat když prostě nevím jak dál. Mnohdy postačí si i o problémech popovídat a jsou menší. Mnohdy si maminky potřebují spíše popovídat a ulevit. Starost o potomky není jednoduchá :- Ministerstvo práce a sociálních věcí již pracuje na sjednocovacím systému pro péči o matku a dítě /otce a dítě/ a to je dobře. Je mnoho organizací, které pomáhají a systém je nepřehledný. A HLAVNĚ JE POTŘEBA INFORMOVAT A ZAJISTIT PUBLICITU. A tu především, aby se dostali informace i k cizinkám, které pan Hess tolik zdůrazňuje. A pan Hess by se spíš měl věnovat následnému léčení své obezity než bude pozdě. Pak by ho mohli vnuci také někam odložit.

72 hlasů

Dobrý den, pan Hess stejně jako většina české společnosti v různých oborech /ochrana zdraví či životního prostředí/ se zaměřuje na vyřešení následků a ne na předcházení problémům - PREVENCI. Nabízí matkám /či otcům/ v krizi jediné řešení - odložit své dítě. To je věc hrůzná a neměla by se propagovat. Zájem každého by měl být, aby MATKA A DÍTĚ ZŮSTALI SPOLU /NEBO OTEC A DÍTĚ/. Zaměřme se raději na propagaci péče o dítě. Kdo poradí matce, jak správně pečovat o dítě, jak jej krmit, jak přebalovat, jak koupat, jak kojit,............. Jsou stovky otázek, na které musí matka najít odpovědi. Buď si je načte, získá z informačních zdrojů nebo jí někdo poradí. A co když nečte a nikoho blízkého nemá? Pak jsou zde kompetentní centra /krizové domy pro matky s dětmi nebo SOS vesničky, či jiná zařízení/ dnes již v každém větším městě, kde jí poskytnou pomoc. A pokud je ta pomoc nedostatečná, měla by se zlepšit. Na to ať se zaměří zřizovatel - stát. Ať je pomoc dostatečná a kompetentní. A pokud si matka či otec /nevynechávala bych jej z toho, mnohdy je on příčinou odložení dítěte/ neví rady z jiných důvodů, ať už existenčních nebo jiných, rodinných, vždy je potřeba obyčejná prostá rada. A to určitě ne "odložte své dítě". Vše se dá vyřešit jinak. Poradit může obyčejná maminka, ženy pracující v oblasti sociální péče, v oblasti péče o dítě. Pomoc poskytnou dobročinné organizace. CHCE TO DOSTAT TY SPRÁVNÉ INFORMACE K POTŘEBNÝM, V TOMTO PŘÍPADĚ MATCE /OTCI/ JEŽ SI NEVÍ RADY V KRITICK

77 hlasů

To je jasné, ale keď som novinár-profesionál, tak si zistím všetky fakty predtým než začnem pripravovať text. Nevraviac o tom, že ho veľmi ľahko mohli doplniť o skúsenosti zo Slovenska. Napríklad, že nedávno boli v babyboxe dvojičky, pre ktoré si ich matka o pár dní prišla - a týždne dokazovala, že sú naozaj jej.

80 hlasů

Tím chcete říctt, že na vině je babybox. A kam by dala dvojčata, kdyby nebylo babyboxy? Naprosto vpořádku, že musela dokazovat, že se o ně chce starat. Často odložení novorozenci končí v igelitové tašce na smetišti

71 hlasů

Pana Hesse neznám . Za každé zachráněné dítě v babyboxu jsem ráda . Osudy jejich matek / i otců / jsou různé a někdy ani nelze pochopit . Takže , čí to byl nápad je mi úplně jedno ! Přeji pěkný večer .

89 hlasů

K autorom článku-keď sa pripravujete na rozhovor, skúste si najskôr napríklad cez Google zistiť, že babyboxy sú aj v ,,susednom" Slovensku - a nielen v Južnej Afrike . Dokonca boli o čosi skôr ako v Čechách a aj p. Hess sa nimi inšpiroval.Hoci to dnes popiera a tvári sa akoby ho pri ich vzniku osvietil duch svätý..Vznikli na popud niekdajšej šéfredaktorky časopisu Slovenka, fungujú dobre a nikto ich nespochybňuje.

71 hlasů

Nepochopíme proč jsou amorální, nedůstojné ... bedny ve zdi. Dítě je něco víc. Vlastní dítě je ... svátostní ... - pokračování svého rodu. Na své dítě se těšíme, jen co se sami narodíme a vnímáme lásku. Dítě je víc než - já sám. Já sama. .... No nechápeme. Jakou Ludvík Hess ... dal všemu tomu ......... prazvláštní, nepříkladnou korunu ze svého života, konání ... ve své výchově .... zřejmě s ženou, s matkou ... svého tragicky zničeného syna, ....... svého pokrevního dítěte, ...byť pak dospělého.. Mám - li urovnanou rodinu, konám víc láskou a přitahuji dítě k tělu, k sobě, k rodině, než ku krabici, neb máme zodpovědnost. za narozeňátko ...a to navždy! .... Nikdy ... neodkládáme.

66 hlasů

Toto je z diskuse na www.rodina.cz. Tak nevím, není šprochu..., ale až takhle. Ludvík Hess a jeho "vykoupení" Zdravím, baby boxy jsou jistě velmi záslužná věc. Jen si myslím, že pan Hess se měl starat o svého syna a ne se teď vykupovat zřízením babyboxu!!!! Pro Ty kteří neznají situaci: pan Hess je pro mě kreatura, která si nevážila vlastního syna!!! Mlátil ho bičem jako když se nechumelí. Celá obec tajně Jakubovi pomáhala a dokonce ho i krmila když chodil, že má hlad. Jeho úžasný "otec" mu nechtěl dávat najíst aby moc nepřibral a mohl "jezdit koně". A tak se stalo, že jednoho dne měl Jakub problém ve škole. Vznikla hádka a jeho syn se zastřelil jeho zbraní. (Mimochodem každý nemovitý člověk by šel sedět, protože má mít zbraň zabezpečenou - ne tak pan Hess!!!!) Už neměl sílu!!! Kdepak ve společnosti to je pan Hess KING!!! FUJ PANE HESSI STYĎTE SE!!! JSTE PÓVL, KTERÝ SI NEZASLOUŽÍ ANI POZDRAV!!!! VE SVÉ PODSTATĚ JSTE VRAH!!! a vaše každodenní sezení u hrobu... měl jste se chovat líp... nezasloužíte si nic ... (jen tak mimochodem s Jakubem jsem chodila asi půl roku a vím o čem mluvím)

124 hlasů

Znala jsem Jakuba, chodila jsem s nim na stredni. Slysela jsem, ze doma musel pracovat, venovat se konim a vubec, ze to pro nej lehke nebylo. Nicmene tu story s tou sebevrazdou - znam jinou verzi - nestastna nahoda pri oslave tatinkovych narozenin. Hodne svedku. Nevim kde si pravda stoji, jen bych velice rada nekoho zbytecne ocernovala. Co se tyce babyboxu - nechtene deti jsou smutna kapitola. Byly, jsou a budou. Je skoda, ze se nemuzou deti narodit anonymne v porodnici a zanechat. Popripade je zanechat kdekoliv na policii, u lekare, v nemocnici,... bez jakychkoliv otazek. Ale pro ted je rozhodne lepsi mit babyboxy, nez nic. A za to panu Hessovi dekuju.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.