Automobilka Tesla propustila stovky zaměstnanců

16. 10. 2017 10:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Výrobce luxusních elektromobilů Tesla minulý týden propustil stovky zaměstnanců, včetně vedoucích pracovníků. Firma propouštění potvrdila, neuvedla však, kolika lidí ze zhruba 33 tisíc, které zaměstnává, se to týká.

Automobilka pouze uvedla, že jde o výsledek každoročního výkonnostního hodnocení.

"Je to asi 400 lidí, od řadových pracovníků až po vedoucí týmů a manažery," řekl agentuře Reuters bývalý zaměstnanec montážní linky, který nechtěl být jmenován. Poznamenal, že nikdy nedostal negativní hodnocení, a přesto byl propuštěn.

List San Jose Mercury News hovořil se současnými i bývalými zaměstnanci, kteří odhadli, že může jít o 400 až 700 lidí.

Tesla vyrobila ve třetím čtvrtletí pouze 260 z plánovaných 1500 kusů nového vozu Model 3 určeného pro masový trh. Minulý týden firma oznámila, že svolává 11 tisíc vozů Model X. Při interních testech se totiž ukázalo, že zadní sedadla by mohla v případě nehody přepadnout dopředu

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Papež Lev XIV. vyzval k míru na Ukrajině a k zastavení bojů v Pásmu Gazy

Zahraničí
11. 5. 2025

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ