Porušil Svaz dovozců automobilů pravidla hospodářské soutěže?

20. 6. 2014 07:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal prošetřovat postup Svazu dovozců automobilů (SDA) ve věci možného omezení přístupu ke statistikám registrací motorových vozidel.

Mají přístup k informacím o prodejcích motorových vozů v České republice pouze členové SDA, a pokud ano, nejsou tím porušena pravidla hospodářské soutěže? Touto otázkou se nyní zabývá ÚHOS, který z podnětu automobilky Hyundai zahájil šetření postupu SDA z přelomu roku, kdy měl svaz omezit přístup veřejnosti a nečlenských subjektů k číslům o prodejích aut v tuzemsku.

SDA je sice dobrovolným sdružením soukromých firem, avšak zpracovává statistiky o registracích motorových vozidel z podkladů, které poskytuje Ministerstvo dopravy ČR. Podle podavatele podnětu nemají neprivilegované subjekty v důsledku jednání svazu možnost zjistit skutečný stav prodejů vozidel v tuzemsku.

 

Další čtení

 Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu

„Jako pytel blech.“ Havlíček kritizuje dosavadní podobu podnikatelských misí

Domácí
Aktualizováno: 24. 8. 2026 10:54
ilustrační obrázek

Digitální stopka pro náctileté: Nový Zéland plánuje vykázat děti ze sociálních sítí

Zahraničí
24. 8. 2026
V Jaderné elektrárně Dukovany začala společnost ČEZ rekonstruovat šest velkých zásobních nádrží na demineralizovanou vodu. Každá pojme milion litrů

Dukovany posilují bezpečnost. Do roku 2028 vymění šest obřích zásobníků vody

Domácí
24. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ