Kia odhaluje první fotografie elektromobilu Niro EV

6. 5. 2018 08:25
Crossover Kia Niro v čistě elektrické podobě.
Crossover Kia Niro v čistě elektrické podobě.

Kia na 5. ročníku mezinárodní výstavy elektromobilů v korejském Jeju odhalila svoji novou čistě elektrickou verzi crossoveru Niro. Evropská premiéra všestranného modelu Niro EV je naplánována na říjen 2018 v rámci mezinárodního pařížského autosalonu.

Model Niro EV, na jehož podobě se podílela návrhářská centra automobilky Kia v Kalifornii a v korejském Namyangu, kombinuje praktickou využitelnost i atraktivitu kompaktního SUV. Elegantní aerodynamická karoserie s jemně tvarovanými povrchy, předznamenává sportovní charakter vozu.

Model inspirovaný konceptem Niro EV, odhaleným na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 v Las Vegas, zaujme exkluzivní maskou chladiče, futuristickým přívodem vzduchu a LED světly denního svícení ve tvaru hrotu šípu. Štíhlá charakteristická křivka modelu Niro EV společně se zadními zkosenými okny v duchu ‚čistého a high-tech' návrhu zdůrazňuje uhlazený boční profil vozu a zároveň dává větší prostor robustním podběhům kol.

Niro EV pohání ústrojí Kia určené pro elektromobily příští generace, využívající nové výrobní technologie vyvinuté speciálně pro elektromobily Kia. Model Niro EV s vysokokapacitním lithium-polymerovým akumulátorovým modulem (64 kWh) dokáže nabídnout dojezd přes 450 km na jedno nabití a zcela bez výfukových emisí, resp. více než 300 km při zástavbě volitelného akumulátorového modulu 39,2 kWh.

Prodej modelu Niro EV bude v Koreji zahájen v průběhu druhého pololetí 2018 a postupně se představí i na ostatních trzích včetně Evropy.

Autor: - red -Foto: kia motors

Další čtení

ilustrační foto

Napětí mezi Ukrajinou a Maďarskem stoupá: zadržení bankéřů a blokace ropy

Zahraničí
6. 3. 2026
Jan Bendig

Jan Bendig plánuje 17. října velkolepou show!

Kultura
6. 3. 2026
ilustrační obrázek

ČR patří k zemím s nejvyšším výskytem klíšťové encefalitidy, prevence je klíčová

Zdraví
6. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ