Nic lepšího <span>Američané neudělali?</span>

24. 6. 2010 09:16
Cadillac CTS Coupe je odborníky hodnocený velice vysoko.
Cadillac CTS Coupe je odborníky hodnocený velice vysoko.

Cadillac CTS Coupe je odborníky hodnocený velice vysoko.Američané tvrdí, že Cadillac CTS Coupe modelové řady 2011 je možná tím nejlepším, co kdy americký automobilový průmysl vyprodukoval. Vysoce hodnotí jeho styling, modernost, luxusnost a také výkonnost.

Evropský vkus je trochu jiný, přece jen nejsme na starém kontinentu zvyklí například na tak vysokou zadní část, ale když se to zámořským zákazníkům líbí, nic proti tomu. Faktem je, že jediný dvoudveřový model značky vypadá nabroušeně, síla a agresivita čiší z každého detailu. Konstruktéři vzali jako základní motor šestiválec o objemu 3.6 litru, který dává 304 koní a z nuly na stovku kilometrů za hodinu stihne zrychlit za šest sekund. Luxusní interiér, to ke cadillacu patří.V plánu automobilky je i výroba supersilného vozu CTS-V, který bude mít osmiválcový přeplňovaný motor o objemu 6.2 litru a pracovat bude hned 556 koní.

Cena CTS Coupe je stanovená na 38 900 dolarů (cca 817 tisíc korun), silné CTS-V má stát 62 990 dolarů (cca 1 323 000 korun). Jako příplatková výbava se nabízí například vyhřívaný volant, vyhřívání nebo chlazení předních sedadel, couvací kamera či navigace.

Foto: Cadillac

Autor: - vit -

Další čtení

Jaromír Štětina

Zemřel Jaromír Štětina. Politik, novinář, cestovatel. Dostal i medaili od Havla

Domácí
17. 4. 2025
ilustrační foto

Počasí na Velikonoce: Teplo, ale i větrno a bouřky. A také prach ze Sahary

Domácí
17. 4. 2025
Ukrajinský obránce a místní žena poblíž první linie střetu ruských vojsk a ukrajinských obránců poblíž města Buča severozápadně od Kyjeva (11.3. 2022)

Příběhy seniorů na Ukrajině bolí. Tvoří až polovinu civilních obětí války

Zahraničí
17. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ