Suzuki Kizashi musí do servisu, na vině jsou pavouci

28. 8. 2014 10:22
Model Kizashi poslali pavouci do servisu.
Model Kizashi poslali pavouci do servisu.

Americká divize japonské automobilky Suzuki Motor svolá do servisů více než 19 tisíc aut. Hrozí u nich, že systém pro odvětrávaní palivových výparů ucpou pavučiny. To může vést k poškození palivové nádrže, úniku paliva i požáru, upozorňuje americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Automobilka již obdržela sedm zpráv o problémech způsobených pavouky, které benzinové výpary přitahují. Zatím však v souvislosti s těmito problémy nebyly hlášeny žádné nehody ani zranění. Firma ve svolávaných vozech vymění odvzdušňovací hadice za nové, které budou na konci vybaveny filtrem. Opatření se týká vozů Suzuki Kizashi, které dříve patřily k nejprodávanějším automobilům Suzuki ve Spojených státech. Loni se však firma z automobilového trhu v USA stáhla.

Podobné potíže s pavouky měla v minulosti rovněž japonská automobilka Mazda Motor, která kvůli nim do servisů svolala desetitisíce vozů.

Autor: ČTK Foto: suzuki

Další čtení

Emmanuel Macron a jeho manželka Brigitte

Bizarní spor: Macron chce doložit soudu, že jeho žena je žena a ne muž

Zahraničí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Zemanovy trenýrky mají výročí. Nad Hradem zavlály před deseti lety

Kultura
18. 9. 2025
ilustrační foto

POČASÍ: Je vám zima? Omyl, míří sem babí léto. Vrátí se až tropické třicítky

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ