Pininfarina se zaměří <span>na elektromobily</span>

5. 1. 2009 11:30
Pininfarina B0 se začne sériově vyrábět v roce 2011.
Pininfarina B0 se začne sériově vyrábět v roce 2011.

Dojezd auta na jedno nabití by měl činit 250 kilometrů.Slavná italská karosárna mění plány. Od roku 2011 už nebude produkovat malé série vozů pro automobilky. Raději se zaměří na vlastní výrobu.

ČTĚTE TAKÉ: Pininfarina odhalil očekávané městské auto

Alfa Romeo Brera, Alfa Spider a kupé-kabriolet Ford Focus CC tvoří současnou náplň produkce karosárny. Automobilky však postupně snížily plánované objemy zhruba na čtvrtinu, přičemž nové kontrakty společnost Pininfarina nezískala. To ji v loňském roce dovedlo do krize, z níž jí má pomoci záchranný plán. A s ním přijde ukončení podobných zakázek, jak uvedl server Automotive News Europe.

ČTĚTE TAKÉ: Za volantem prvního elektrického Mini

Pininfarina B0 se začne sériově vyrábět v roce 2011.Spása má přijít v podobě elektromobilu B0, který karosárna navrhla ve spolupráci s francouzskou skupinou Bolloré. První auta by měla sjet z montážních linek v příštím roce, o rok později se má rozběhnout sériová výroba. Záchranný plán zároveň znamená, že nad karosárnou ztratí dosavadní kontrolu rodina Pininfarinů, jejíž podíl ve firmě klesne až na 4,5 procenta.

Foto: Karel Šanda

Další čtení

ilustrační obrázek

MŽP hledá způsob, jak snížit fluktuaci? Propustit ty, kteří by mohli odejít

Domácí
4. 4. 2026
ilustrační obrázek

Výbuch v Praze: Zloděj odpálil dva bankomaty a zmizel s penězi

Domácí
4. 4. 2026
Pohled na podsvícenou Zemi pořízenou astronautem NASA a velitelem Artemis II Reidem Wisemanem z jednoho okna kosmické lodi Orion

Mise Artemis II v půlce cesty. Astronauti pořídili unikátní fotografie Země

Věda a technika
Aktualizováno: 4. 4. 2026 11:22

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ