Problémy letadla Travel Service. Poškozeno při mezipřistání

Ekonomika
22. 2. 2014 16:09
Letadlu se při přistávacím manévru kvůli poryvu větru poškodil podvozek.
Letadlu se při přistávacím manévru kvůli poryvu větru poškodil podvozek.

Letadlu společnosti Travel Service se v sobotu při mezipřistání na Azorech poškodil při přistávacím manévru kvůli poryvu větru podvozek. Všech 160 cestujících je v pořádku a čekají na náhradní letadlo. Zpoždění by mělo činit zhruba sedm hodin. Spoj míří přes Jamajku do mexického Cancúnu.

"Při přistávacím manévru za složitých meteorologických podmínek došlo vlivem poryvu větru k náhlému prosednutí letadla. Následnou prohlídkou bylo zjištěno malé poškození trupu v oblasti příďového podvozku," uvedla mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková.

Všech 160 cestujících je v pořádku, čekají na náhradní letadlo (ilustrační foto).Náhradní letadlo bylo podle ní z Prahy již vypraveno a na Azorských ostrovech by mělo přistát ve 14 hodin místního času, tedy v 16.00 středoevropského času. Turisté by tak měli z Azor odletět v 17 hodin středoevropského času, zpoždění je zhruba sedm hodin.

"Cestujícím se samozřejmě omlouváme. Postarali jsme se o ně a zajistili jim občerstvení a nápoje," dodala.

Na počátku února uvízlo na Kubě kvůli poruše letadla Travel Service přes 150 turistů. Důvodem byla porucha na Pitotově trubici letadla. Jde o měřicí přístroj, který měří rychlost letu pomocí rozdílu tlaku.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Češi letos nakoupili už tolik ojetých elektromobilů, co za dva roky předtím

Ekonomika
16. 10. 2025
ilustrační foto

Spor o rozpočet. Fiala k Babišovi: Rozpočet a dluhy si schvalte sami

Ekonomika
16. 10. 2025

Palác Broadway se prodal za 878 milionů. Je to nejvýnosnější státní dražba v historii úřadu

Ekonomika
Aktualizováno: 16. 10. 2025 09:28

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ