Vlivný finančník Soros se oženil, vzal si o 42 let mladší jogínku

Ekonomika
12. 8. 2012 08:55
George Soros se znovu oženil.
George Soros se znovu oženil.

Známý finančník a filantrop George Soros se krátce před svými 82. narozeninami potřetí oženil - vzal si svou o 42 let mladší přítelkyni Tamiko Boltonovou. Miliardář svou svatbu odtajnil v sobotu na večírku, který uspořádal pro nejbližší okruh rodiny a přátel.

George Soros a jeho manželka Tamiko Boltonová.Soros je rozvedený od roku 2005 a z předchozích vztahů má pět dětí, také čtyřicetiletá Boltonová už byla v 90. letech jednou krátce vdaná. Seznámili se v roce 2008.

Soros se narodil v Maďarsku, v roce 1956 však emigroval a postupně se dostal do Spojených států. Tam v roce 1973 založil investiční společnost s názvem Soros Fund Management, ze které je dnes vlivný hedgeový fond. Soros je známý jako filantrop, do povědomí finančníků se ale zapsal už v roce 1992, kdy úspěšně zaútočil na britskou libru a donutil Británii odejít z Evropského mechanismu směnných kurzů.

Boltonová je absolventkou ekonomie na Miamské univerzitě a svou kariéru v obchodě začala jako zakladatelka internetového obchodu s potravinovými doplňky na hubnutí, nyní se věnuje vyučování jógy.  

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Philip Morris zdvojnásobí investici do kutnohorského závodu na více než 2 miliardy Kč

Ekonomika
15. 9. 2025

Hypomonitor: Objem hypoték v srpnu klesl o 14 procent na 33,1 miliardy Kč

Ekonomika
15. 9. 2025

Tržní hodnota majitele Googlu poprvé překonala hranici tří bilionů USD

Ekonomika
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ