Oděvní společnost Steilmann je v platební neschopnosti

Ekonomika
24. 3. 2016 11:33
Klaus Steilmann, zakladatel módní společnosti Steilmann.
Klaus Steilmann, zakladatel módní společnosti Steilmann.

Akcie německé oděvní společnosti Steilmann výrazně klesají, odepisují kolem 90 procent hodnoty. Reagují tak na oznámení, že firma je v platební neschopnosti. Management ve středu večer sdělil, že vzhledem k současnému vývoji podnikání je firma nelikvidní. Jednání o ozdravení firmy byla neúspěšná, představenstvo tedy rozhodlo, že okamžitě požádá o vyhlášení platební neschopnosti.

Steilmann vstoupil na burzu teprve loni v listopadu, akciím firmy se ale od začátku nedařilo. Původně chtěla firma nabídnout na burze 19,5 milionu akcií, svůj plán však nakonec musela snížit na 2,5 milionu a cenu stanovit na dolním konci plánovaného rozpětí. Místo očekávaných sto milionů eur (2,7 miliardy korun) tak nakonec získala jen devět milionů.

Klaus Steilmann, zakladatel módní společnosti Steilmann.V prosinci pak firma zhoršila výhled vývoje tržeb a zisku, což zdůvodnila špatným prodejem vlivem nezvykle teplého zimního počasí. Podnik má po celém světě 8300 zaměstnanců a působí i v České republice.

Steilmann vlastní také podíl v oděvní značce Adler. Ta uvedla, že na její obchody nemá platební neschopnost Steilmannu žádný vliv. Adler provozuje více než 170 obchodů s módou, převážně v Německu, a má asi 4 tisíce zaměstnanců.

Firmu založil v roce 1958 Klaus Steilmann. Společnost se ocitla ve finančních problémech už asi před deseti lety. Krachu tehdy zabránil italský investor Miro Radici, který firmu v roce 2006 převzal. Steilmann se zaměřuje na věkovou skupinu nad 45 let, kromě značek Steilmann a Adler vlastní také značky Apanage a Kapalua a módní domy Boecker.

Autor: ČTK , DPAFoto: ČTK , imago sportfotodienst, Facebook

Další čtení

Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta

Ekonomika
9. 5. 2025

ČSÚ: Růst maloobchodních tržeb v březnu zrychlil, dařilo se i turistice a službám

Ekonomika
9. 5. 2025
ilustrační foto

Trump zase počítá. Nově by chtěl Číně snížit cla ze 145 procent na 80

Ekonomika
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ