Rakouská banka RBI téměř zdvojnásobila čtvrtletní zisk

Ekonomika
17. 5. 2017 08:41
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Čistý zisk rakouské bankovní společnosti Raiffeisen Bank International (RBI) se v prvním čtvrtletí téměř zdvojnásobil na 200 milionů eur (5,3 miliardy Kč) ze 111 milionů eur ve stejném období předchozího roku. Výsledky překonaly očekávání analytiků díky zlepšení ekonomických podmínek na většině trhů, růstu příjmů z úroků a poklesu odpisů. Uvedla to v prohlášení banka, která působí i v České republice.

Analytici očekávali v průměru zisk 151 milionů eur. Čisté příjmy z úroků stouply o 4,7 procenta. Odpisy špatných úvěrů v prvních třech měsících roku klesly o 24 procent.

Nový generální ředitel Johann Strobl uvedl, že je se začátkem nového roku "velmi spokojen" a očekává pro banku v regionu opět selektivní růst. Problémové úvěry mají letos ve srovnání s loňským rokem opět klesnout.

RBI v březnu dokončila spojení se svou mateřskou skupinou Raiffeisen Zentralbank (RZB). Cílem spojení je posílit kapitálové rezervy RZB, která v loňských zátěžových testech hlavních evropských bank skončila třetí od konce.

RBI je majoritním akcionářem české Raiffeisenbank. Ta v České republice poskytuje bankovní služby od roku 1993 a v současnosti je na českém trhu pátou největší bankou.

Autor: ČTK , Reuters, APAFoto: , ČTK/Ramík Drahoslav

Další čtení

ilustrační foto

Spor o rozpočet. Fiala k Babišovi: Rozpočet a dluhy si schvalte sami

Ekonomika
16. 10. 2025

Palác Broadway se prodal za 878 milionů. Je to nejvýnosnější státní dražba v historii úřadu

Ekonomika
Aktualizováno: 16. 10. 2025 09:28

Britská pošta dostala od regulátora Ofcom rekordní pokutu 21 milionů liber

Ekonomika
15. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ