Až 70 procent Japonců by se raději na měsíc vzdalo sexu než svého smartphonu. Více než polovina mladých lidí z generace Y (ročníky 1965 - 1985) po probuzení sáhne nejprve po svém telefonu. Ale nezaostává ani generace X (1985 - 1995). Její zástupci udělají totéž v 38 procentech. Vyplývá to ze zjištění studie Cisco Connected World Technology Report.
Výsledky výzkumu ukazují, že současná mladá generace je závislá na moderních technologiích. Hlavní roli u nich hrají chytré telefony a internetové připojení. První věcí, kterou udělá po probuzení více jak polovina dotázaných z generace Y a 38 % zástupců generace X, je zkontrolování smartphonu. Stejně tak se každý pátý účastník studie bude v případě přepadení nebo krádeže starat na prvním místě o svůj telefon, ne o peněženku. Vyplývá to ze zjištění studie Cisco Connected World Technology Report. Té se zúčastnili respondenti z celkem 15 zemí světa ve věku 15 až 50 let.
Téměř polovina dotazovaných (42 procent) by raději přišla o čich než o připojení k internetu. Nad internetem ovšem vítězí chuť. Tu by nevyměnili ani za připojení k internetu. Zástupci generace X i Y se shodují, že v dnešní době bývají dostupní 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Celkem 30 procent všech dotazovaných uvádí, že jsou dostupní jak na telefonu, tak na e-mailu současně. Samotné telefonování, pro které byl telefon původně určen, ustupuje do pozadí a volání dnes tvoří jen asi 25 procent z celkového času stráveného aktivitou na smartphonu. Cisco Connected World Technology Report také ukazuje, že většina zástupců generace X i Y již nepoužívá své smartphony primárně k telefonování.
"Dnešní smartphony zvládají mnohem více, než jen telefonovat. Staly se z nich univerzální nástroje, které máme navíc téměř nepřetržitě u sebe," vysvětluje Jan Račanský, specialista společnosti Cisco. "S pomocí svého mobilu dnes můžeme vyřešit velkou část svých pracovních úkolů - vyřizovat e-maily, editovat texty či tabulky, nebo se dokonce připojit k videokonferenci pomocí aplikace WebEx. Navíc nám smartphone umožňuje zůstat v kontaktu jak s kolegy, tak přáteli. Proto se ho neradi vzdáváme," vysvětluje dále Račanský.