Babiš navštíví Slovensko 5. ledna, Bulharsko 22. ledna

Domácí
22. 12. 2017 12:34
Andrej Babiš.
Andrej Babiš.

Předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš navštíví ještě před hlasováním sněmovny o důvěře menšinovému kabinetu sousední Slovensko. Cestu podnikne 5. ledna. Na 22. ledna si naplánoval návštěvu Bulharska, které bude od Nového roku předsedat Evropské unii, a bude tak podle něj mít zásadní vliv na evropskou agendu. Novinářům dnes Babiš řekl, že sjednává i schůzku s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem a chce se setkat s vedením Rakouska, které předsednictví v červenci převezme od Bulharska.

Evropská agenda je jednou z Babišových priorit v čele vlády. Počátkem ledna chce předložit seznam nejdůležitějších úkolů své vlády v evropské politice. Slovensko, odkud Babiš pochází, je pak tradičně prvním místem, kam čeští premiéři míří po svém jmenování. Babišova první zahraniční cesta nicméně vedla do Bruselu, kde se den po jmenování kabinetu zúčastnil summitu lídrů EU. Tam se také domluvil na jednání s Junckerem.

Před zahájením summitu EU se minulý týden Babiš sešel v Bruselu s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem a pochválil ho za jeho kritiku mechanismu migračních kvót. Absolvoval také jednání s premiéry visegrádské čtyřky, ke schůzce se následně připojil i italský premiér Paolo Gentiloni a předseda Evropské komise Juncker.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Kamaryt Michal

Další čtení

Město Mariánské Lázně směnilo lázeňské objekty za služebnost minerálkovodů

Domácí
28. 12. 2025

Pražanům se vpodvečer netradičně otevřela výstava betlémů v zemědělském muzeu

Domácí
28. 12. 2025

Jízda historických vozů připomněla 84.výročí seskoku parašutistů do protektorátu

Domácí
28. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV