Babiš se potká s řemeslníky. Jak se podaří zavést řemeslo do škol?

Domácí
20. 2. 2018 06:20
Premiér Andrej Babiš.
Premiér Andrej Babiš.

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš se v úterý setká se zástupci Rady řemeslných cechů, tématem jednání bude například zavedení praktické výuky na základních školách, kde by se propojily manuální práce s novými technologiemi.

Zástupci profesních spolků budou s Babišem mluvit také o vytvoření systému mistrovských zkoušek. Tématem budou i legislativní opatření související s živnostenskými řemesly.

Ústavní soud koncem loňského roku zrušil náběh třetí a čtvrté etapy zavedení elektronické evidence tržeb. Ta čtvrtá, která měla být spuštěna v červnu 2018, se týkala právě vybraných řemesel a výroby. Babiš již dříve řekl, že že třetí a čtvrtá vlna EET se neruší, ale pouze odsouvá.

Živnostenské řemeslo se podílí na 27 procentech všech vydaných živnostenských oprávnění a řemeslné služby jsou základem obslužnosti měst i venkova. Rozvoj průmyslového řemesla je také nezbytným předpokladem pro udržení průmyslové a stavební produkce, která se nyní podílí na HDP 38 procenty a je základem zaměstnanosti v Česku.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šulová Kateřina

Další čtení

Obětí nehod bylo loni podruhé v řadě nejméně od roku 1961, zemřelo 428 lidí

Domácí
Aktualizováno: 2. 1. 2026 08:20
Foto ze zásahu hasičů a záchranářů

Muž spadl do příkopu u pěchotního srubu. Zachránili ho hasiči na čtyřkolkách

Domácí
Aktualizováno: 2. 1. 2026 00:05
Prezident Petr Pavel

Prezident promluvil k národu. Smířlivě a bez politiky, rád by Čechy sjednotil

Domácí
1. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV