Nekonečná přestřelka mezi policií a příbramským bossem Jaroslavem Starkou bude mít další pokračování. Podnikatel hodlá podat trestní oznámení na "neznámého pachatele" za to, že detektivové údajně pustili do oběhu zbraň, kterou měl být Starka na jaře 2007 zavražděn.
Informaci, že před dvěma roky existovala v podsvětí poptávka po vraždě majitele fotbalové Příbrami, otiskl v pondělí deník MF Dnes. "Policie se o přípravě vraždy dozvěděla v předstihu... Detektivové tehdy pušku, o níž věděli, že je po ní sháňka, vybavili tajně GPS navigací...," píše se v deníku.
ČTĚTE TAKÉ: Krize dolehla na Starku. Příbram mu darovala miliony
Stát vymáhá na Starkovi Krejčířovy miliony
A právě takřka filmové angažmá policie v plánované vraždě rozčílilo příbramského bosse natolik, že se hodlá bránit soudní cestou. "Není přece možné, aby policie dávala do oběhu zbraň, kterou má být zavražděn člověk," čertil se v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ Starka. "Tady nejsme v nějakém americkém filmu. Vůbec mě neinformovali, že mě chce někdo zlikvidovat," zhodnotil policejní praktiky.
I proto v týdnu konzultoval zveřejněné informace se svým advokátem Juliem Kramaričem. Výsledek? Trestní oznámení. "Minimálně to bude trestní oznámení za obecné ohrožení," potvrdil Kramarič. "Jestliže tady policie vybavuje nájemné vrahy odstřelovací puškou, byť tedy se zabudovaným GPS, tak to není v pořádku," durdí se Kramarič.
ÚOOZ: Bez komentáře
Detektivové z Útvaru na odhalování organizovaného zločinu, kteří Starku podezřívají mimo jiné z podílu na zmizení Lamberta Krejčíře - otce uprchlého miliardáře Radovana - nechtějí aktuální aktivity Starky a spol. komentovat. Na opakovaný dotaz, zda se scénář Starkovy vraždy popsaný v médiích probíral ve zbraslavském areálu ÚOOZ, Hanták jen podrážděně odsekl: "Bez komentáře." Stejně reagoval i na otázku, zda elitní detektivové v tomto případě skutečně nepřekročili své pravomoci. "Nebudu spekulovat coby, kdyby," uzavřel Hanták debatu.
ČTĚTE TAKÉ: Starka podal trestní oznámení na ÚOOZ
Příbramský boss Jaroslav Starka válčí s policií již několik let. Poprvé zaútočil na ÚOOZ už na začátku roku 2007. Tehdy mu vadilo, že z vyšetřovací spisu k únosu Lamberta Krejčíře údajně unikla část jeho rozhovoru s právním zástupcem. Proto podal trestní oznámení na "neznámého pachatele", avšak s nulovým úspěchem.
Foto: Jan Zatorsky a ČTK