V ústecké Setuze <span>hořel olej</span>, netěsnily trubky

Domácí
14. 12. 2009 09:01
Příčinou požáru v Setuze bylo netěsnící destilační zařízení.
Příčinou požáru v Setuze bylo netěsnící destilační zařízení.

Příčinou požáru v Setuze bylo netěsnící destilační zařízení.V Ústeckém podniku STZ (dříve Setuza) dnes ráno vypukl požár v provozu mastných kyselin. Hořely olejové zbytky, příčinou požáru byla technická závada na destilačním zařízení.

Oheň se hasičům podle mluvčího Lukáše Marvana podařilo zlikvidovat krátce před 10:00. Lehká zranění utrpěli dva podnikoví hasiči, kteří zasahovali u požáru nejdříve, řekla ČTK mluvčí STZ Marie Logrová.

Podle ní požár způsobilo vystříknutí olejových zbytků po destilaci z netěsného potrubí na horké parní vedení. "Požár nebyl tak rozsáhlý, jak se původně zdálo," řekla Logrová. Na odhad škod je podle Logrové zatím příliš brzy. Nehořely žádné škodlivé chemické látky a obyvatelé v okolí nebyli vzhledem k dobrým rozptylovým podmínkám ohroženi.

Firemním hasičům přijely na pomoc i jednotky ze Spolchemie, ústečtí hasiči i dobrovolní hasiči z Velkého Března. Požár byl nahlášen krátce po 06:30. Oheň se dostal až ke střeše. Hasiči místo zkoumali i termokamerou. Podle Marvana se budou přesné příčiny požáru a výše škod upřesňovat. Na místě už zůstali pouze podnikoví hasiči.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

Výhled na zimní Sněžku - ilustrační foto

Na Sněžce sněžilo „v neměřitelném množství“. Lanovka stojí kvůli větru

Domácí
18. 10. 2025
ilustrační foto

Řidič v Plzni vjel do lidí na zastávce. Srazil matku s dítětem

Domácí
17. 10. 2025
ilustrační foto

Muž, který napadl prodavačku motorovou pilou, byl obviněn z vraždy

Domácí
17. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ