"Lovci lebek" dopadli rekordmana, skrýval se 13 let

Domácí
24. 10. 2011 20:56
Muž byl odsouzen za leasingové podvody s auty (ilustrační foto).
Muž byl odsouzen za leasingové podvody s auty (ilustrační foto).

Speciální policejní vyšetřovací tým přezdívaný "lovci lebek" v uplynulých dnech zadržel šestatřicetiletého Václava Fohla, který se třináct let skrýval na území Česka. Podle policistů je to zatím nejdelší doba, po níž byl hledaný člověk dopaden. Fohl byl v roce 2001 odsouzen na devět let za leasingové podvody s auty.

Fohl po celých třináct let pobýval v Česku, nejprve v Praze a poté v Železné Rudě. Právě tam byl vypátrán a zadržen. Prokazoval se pravými doklady na cizí jméno. Podle policie se nyní prověřuje také to, na základě čeho mu byly takové doklady vydány.

Na konci 90. let Fohl s dalšími lidmi způsobil škodu za sedm milionů korun. "Vylákal od leasingových společností 13 vozů a za ty buď neplatil, nebo je po převzetí prodal," řekla televizi Nova mluvčí pražského městského soudu Martina Lhotáková.

Fohl byl pravomocně odsouzen už jako uprchlý v září 2001 na devět let. Pokud nyní požádá o obnovu svého procesu, případ se opět vrátí před městský soud.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Do babyboxu v Libeňském zámečku v Praze dnes někdo odložil holčičku

Domácí
23. 12. 2025
ilustrační foto

Netradiční dárek. Lidé skupují kousky pozemků pro zubry

Domácí
23. 12. 2025
ilustrační foto

Policie zasahovala v domě zápasníka Vémoly. Kvůli drogám. Zadrželi ho

Domácí
Aktualizováno: 23. 12. 2025 14:44

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV