Pády do jeskyně i z pátého patra. Záchranáři měli v noci práci

Domácí
14. 8. 2015 08:29
Záchranáři páteční noc museli vyjet ke dvěma pádům z výšky.
Záchranáři páteční noc museli vyjet ke dvěma pádům z výšky.

Středočeští záchranáři v noci na pátek vyjížděli k muži, který na Kokořínsku spadl do jeskyně. Časně ráno na Berounsku ošetřovali ženu, která spadla z pátého patra. Oba skončili se zraněními v nemocnici.

První případ se stal půl hodiny po půlnoci. Muž se zřítil zhruba do devítimetrové hloubky. Na místo byl vyslán vrtulník. Pacient si při pádu zranil nohu a lékař měl podezření na otřes mozku. "Po nezbytném ošetření byl při vědomí leteckou záchrannou službou transportován do Ústřední vojenské nemocnice v Praze," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

U dalšího pádu z výšky záchranáři zasahovali po čtvrté hodině ráno. Žena po pádu z pátého patra utrpěla těžká mnohočetná poranění hrudníku, končetin a lékaři měli vážné podezření na poranění páteře. Zdravotní stav zraněné si na místě vyžádal intenzivní péči. "Zasahující lékař musel ženě zajistit dýchací cesty a následně ji zdravotníci napojili na přístrojové dýchání. Poté byla přepravena na ARO motolské nemocnice," dodala Effenbergerová.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Zahájení festivalu Karlovy Vary se ponese ve vzpomínkách na Jiřího Bartošku

Domácí
4. 7. 2025

Senát schválil trestní reformu i přes výhrady k samostatným peněžitým trestům

Domácí
3. 7. 2025

Soud poslal bývalého ústeckého hejtmana Šulce na čtyři roky do vězení

Domácí
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ