Pes usmrtil v Přerově malé dítě, nepřežilo útok

Domácí
30. 12. 2017 12:08
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Po útoku psa zemřelo v pátek v bytě v Přerově malé dítě. Okolnosti úmrtí dítěte i míru zavinění vyšetřuje policie. Pes, který na dítě zaútočil, byl zajištěn, řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Pes malé dítě napadl v pátek po poledni v jednom z přerovských bytů. Příčinu jeho útoku se podle Kořínka zatím nepodařilo zjistit. "Dítě utrpěným zraněním podlehlo," uvedl Kořínek.

Policisté se nyní snaží zjistit okolnosti tohoto neštěstí. "Příčiny, okolnosti i míra zavinění této nešťastné události jsou v současnosti předmětem policejního šetření. Pes byl zajištěn," dodal bez dalších podrobností Kořínek.

Výběr případů z posledních 15 letech, kdy pes v Česku zabil dítě

8. března 2002 - Volně pobíhající německý ovčák zabil v Rumburku na Děčínsku sedmiletého chlapce. Okresní soud v Děčíně odsoudil o rok později majitelku psa na 16 měsíců podmíněně.

12. září 2003 - V Kovansku na Nymbursku zabil pes jeden a půl roku starou dcerku svého pána. Tříletý kříženec labradora a dobrmana dítě napadl, když si hrálo na dvorku u domu.

12. listopadu 2010 - Čtyřletý hoch spadl z balkonu rodinného domu v obci na Přerovsku do kotce ke dvěma pitbulům. Než se podařilo chlapce vytáhnout, byl mrtev.

14. prosince 2012 - V Praze na Žižkově napadl a pokousal pes rok a půl staré dítě, které na místě zemřelo. Neštěstí se stalo v bytě a pes patřil rodině.

18. září 2016 - Pětiletý chlapec zemřel poté, co ho napadl pes v Lužci nad Cidlinou na Královéhradecku. Otec jej u známých ponechal bez dozoru na zahradě, kde bylo osm psů. Letos v červnu soud otce a majitele některých zvířat potrestal podmínkou.

29. prosince 2017 - Po útoku psa zemřelo v bytě v Přerově malé dítě. Okolnosti úmrtí dítěte i míru zavinění vyšetřuje policie. Pes, který na dítě zaútočil, byl zajištěn, řekl dnes ČTK policejní mluvčí František Kořínek. Policisté se nyní snaží zjistit okolnosti neštěstí.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Maláčovou nahradil v čele sociálních demokratů místopředseda Nedvěd

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:42
Andrej Babiš

Babiš se postavil proti financování Ukrajiny. Česko prý nebude za nic ručit

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:43

WEARHOUSE X LINKUP: Potvrdila sílu české streetwear komunity

Domácí
13. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV