Začne sněžit a bude se ochlazovat, hlásí předpověď

Domácí
24. 11. 2018 14:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Příští týden přinese do Česka sníh. Sněžit bude hlavně na horách, přechodně se ale vloček dočkají i lidé v nížinách. Průměrná teplota přes den se bude příští týden pohybovat jen mírně nad nulou, v noci kolem minus tří stupňů. V dalších třech týdnech se budou teploty pohybovat kolem hodnot běžných pro tuto část roku.

Vyplývá to z měsíční předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Postupný pokles teplot z předchozího období bude pokračovat a nejbližší týden bude podle meteorologů teplotně slabě podprůměrný. "V následujících týdnech předpokládáme, že teploty vzduchu se budou převážně pohybovat v intervalech normálních hodnot pro danou roční dobu," uvedli meteorologové.

Lidé by měli v příštím týdnu počítat s deštěm. "Vzhledem ke všeobecnému poklesu teplot očekáváme kromě dešťových srážek i sněhové srážky, a to zejména na horách," upozorňují meteorologové. V nižších polohách bude podle nich sněžit zatím jen přechodně.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období mezi 26. listopadem a 23. prosincem je 0,2 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v roce 2006, kdy průměr činil 4,5 stupně Celsia. Zatím nejnižší průměr, minus 5,3 stupně, meteorologové zaznamenali v roce 1969.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Americká herečka Dakota Johnsonová dnes převzala Cenu prezidenta MFF

Domácí
6. 7. 2025
ilustrační foto

Vedro je všude, ale na Moravě navíc silné bouřky, vítr, srážky

Domácí
6. 7. 2025

Forman měl silný vliv na začátek mé kariéry, uvedl Douglas ve Varech

Domácí
5. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ