Kdo bude novým prezidentem? Fischer, ale možná také Eben

Domácí
11. 3. 2012 08:00
Jan Fischer.
Jan Fischer.

Prezidentské volby budou zřejmě vzpourou proti stranickým kandidátům. Podle exkluzivního průzkumu TÝDNE je mezi nestraníky jedničkou expremiér Jan Fischer, mezi úplnými nepolitiky je ale hlavní hvězdou moderátor Marek Eben. 

Černým koněm mezi prezidentskými kandidáty by se mohl stát populární herec, moderátor a hudebník Marek Eben. S jednou podmínkou: že ho někdo přesvědčí k vstupu do politiky.

Exkluzivní průzkum, který pro časopis TÝDEN zpracovala agentura Médea Research, označil Ebena za jednoznačného prezidentského favorita mezi osobnostmi z oblasti vědy, umění, sportu, charity či státní správy. Jako hlavu státu by si ho už dnes, bez jakékoli kampaně, dokázalo představit 44 procent populace, bezmála 17 procent lidí by ho šlo okamžitě volit.

Překvapivou dvojkou z nepolitických osobností je první dáma Livia Klausová, za ní skončili zpěvák Karel Gott, herec a scenárista Zdeněk Svěrák, moderátor Jan Kraus či lékaři Pavel Pafko a Jan Pirk. 

* Za jakých okolností by šel Marek Eben do prezidentské bitvy?

* Kolik podpisů už je sebráno pro jeho kandidaturu?

* Jak se do kampaně zapojí Ebenova Ypsilonka?

* Kolik lidí by si přálo na Hradě Jágra, Panenku, Šafránkovou, Bartošku nebo Viewegha?

* Co přiznali prezidentští kandidáti v osobních dotaznících?

Odpovědi na tyto i další otázky se dočtete v aktuálním čísle časopisu TÝDEN,
které vychází v pondělí 12. března.

Další čtení

ilustrační obrázek

Nejdelší noc roku je tady. Zimní slunovrat zahájí astronomickou zimu

Domácí
18. 12. 2025

Dva roky po střelbě na FF UK: psychologickou pomoc vyhledávají tisíce lidí

Domácí
18. 12. 2025

Protopopová pracovala v NÚDZ, byla i tajemnicí rady pro duševní zdraví

Domácí
Aktualizováno: 18. 12. 2025 05:46

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV