Zemanovi diagnostikovali čtyřicetiprocentní ztrátu sluchu

Domácí
31. 8. 2015 19:54
Prezident Miloš Zeman.
Prezident Miloš Zeman.

Lékaři prezidentovi Miloši Zemanovi diagnostikovali čtyřicetiprocentní ztrátu sluchu. Zeman to řekl na tiskové konferenci poté, co špatně slyšel jednu z položených otázek. Podobná situace nastávala při setkáních s novináři i v minulých měsících.

Prezidenta dlouhodobě trápí především cukrovka a s ní spojená neuropatie dolních končetin, tedy porušení nervů, kvůli kterému nemá cit v nohou od kotníků dolů. Onemocnění, které není vyléčitelné, mu způsobuje potíže s pohybem. Často zakopává a padá ze schodů, musí proto chodit o holi. "Takže jsem považován za notorického opilce," poznamenal Zeman v nedělním rozhovoru s Frekvencí 1. Dodal, že kvůli neuropatii bere na zmírnění bolestí léky.

Zeman je znám svým nepříliš zdravým životním stylem a zálibou v kouření a alkoholu. Jeho životospráva se dostala do popředí zájmu v době prezidentské volby a hlavně po převzetí funkce. Například když při odemykání komory s korunovačními klenoty působil unaveně a několikrát zavrávoral. Podle oficiálního prohlášení měl virózu, v médiích se spekulovalo o opilosti. To podpořilo i vyjádření některých přítomných politiků. Lékaři později oznámili, že trpí onemocněním nervů, kvůli kterému hůř cítí nohy. Potíže souvisí s cukrovkou druhého typu. Měl by podle lékařů omezit nadváhu a kouření a dopřát si více pohybu.

Na konci dubna se Zeman pochlubil, že kromě cukrovky a neuropatie ho nic jiného netrápí. "Plíce, protože jsem vášnivý kuřák, jsou naprosto čisté. Nedávno jsem byl na rentgenu, říkali: 'Vy jste nekuřák, že?' A prostatu, pravil profesor Dvořáček, prostatu mám jako panic," prohlásil.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Na Univerzitě Pardubice vystoupí bývalá slovenská prezidentka Čaputová

Domácí
3. 11. 2025
Tramvaje Škoda 52T (vlevo) a Tatra T3M2-DVC (vpravo)

V Praze jezdí v běžném provozu čtyři typy tramvají, nová Škoda 52T bude pátá

Domácí
2. 11. 2025
ilustrační foto

Krádež kabelů zastavila vlaky na koridoru na Přerovsku. Mají tři podezřelé

Domácí
Aktualizováno: 2. 11. 2025 23:14

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ